|
Пән: Қазақ әдебиеті
|
Мектеп:
|
|
|
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
|
|
|
Сынып: 10
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
|
Бөлім тақырыбы
|
Ш.Мұртаза «Тәуекел той» әңгімесі
|
|
Сабақтың түрі
|
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
10.3.1.1 шығарманы мазмұндас туындылардың үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау
10.3.4.1 шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу
|
|
Сабақтың мақсаттары
|
шығарманы мазмұндас туындылардың үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралайды
10.3.4.1 шығарманы идеялық жағынан талдап хабарлама жазады
|
|
Бағалау критерийлері
|
автордың негізгі идеясын түсінеді;
авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындайды
|
|
Мектеп құндылығы
|
Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет: әлеуметтік бейімдеушілікті және салауатты өмір салтын ұстануды білдіреді. Өз мәдениеті мен тіліне құрмет сияқты, басқа да мәдениеттер мен тілдерге, құқықтарға, адамгершілік пен пікірлердің әртүрлілігіне құрметті қамтиды.
|
|
Жоспар
|
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
|
Ұйымдастыру
3 минут
7 минут
10 минут
10 минут
7 минут
|
Оқушылармен амандасу.
Сабаққа дайындықтарын тексеру.
Оқу мақсатын таныстыру.
Ж. Ұсынылған сурттер бойынша оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Жеке жұмыс
Әңгіменің құндылығын бағалап, «той қазына»деген тақырыпта хабарлама дайындайды. Хабарламада өз пікірін нақты мысалдармен жазады
ЖЖ.
Кейіпкердің образын берудегі автор қолданған сатиралық мағыналық сөздерді тауып, образын ашудағы ролін талдауды.
Топтық жұмыс .
Әңгіменің сюжеттік композициялық желісі бойынша талдап идеясын анықтайды.
Сабақ барысында бірге жұмыс жасаған топтар бір-бірін бағалайды.
автордың негізгі идеясын түсінеді;
шынайы өмірмен байланыстырады;
авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындайды.
|
Слайд
https://qamba.info/site/book/online/tawekel-ti/content/toc.ncx/
|
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
3 минут
|
«Бір сөзбен»
Оқушылар ұсынылған 12 сөздің ішінен өз жай-күйлерін нақты жеткізе алатын 3 сөзді таңдап, сабақтан алған әсерімен бөліседі.
|
|