ТЕКСЕРІЛДІ Оқу ісі жөніндегі орынбасары __________С. Атаниязов «_____»____________ 2022 ж
ҚР Білім және ғылым министрінің 16.09.2021 № 472 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі
№ 130 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «Атамекен жалпы білім беретін мектеп» КММ Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Сұйықтықтардағы және газдардағы диффузия»(сабақтың тақырыбы)
Бөлім:
5.2 A Заттар және материалдар
Педагогтің аты-жөні:
Байтілетова Арайлым
Күні:
10.11.2022
Сыныбы: 5Г,Е
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Сұйықтықтардағы және газдардағы диффузия
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
5.3.1.1- бөлшектердің сұйық және газтектес заттарда таралуын түсіндіру
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар сұйық пен газдардағы бөлшектердің таралуы туралы түсінік қалыптасады.
Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар диффузия құбылысын сипаттай алады.
Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар сұйықтық пен газда диффузия қалай жүретінің біледі.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы 5 мин
І.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу.
ә)Үй тапсырмасын сұрау.
Сұрақтар:
1.Жаратылыстану ғылымдарына нелер жатады?
2.Жұлдыз деген не?
3.Күн жүйесінің планеталарын ата.
4.Жер шарында неше материк пен мұхит бар?
5.Нәсілдер туралы қысқаша айт.
6. Өлшеу аспаптарына нелер жатады?
Мұғаліммен амандасады
Дескриптор:
-үй тапсырмасын айтады,сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: «Шапалақ»
Оқулық,
жұмыс дәптері
Жаңа білім
30 мин
Жаңа сабақ.
Мұғалім жаңа тақырыпты тақтаға жазып қысқаша түсіндіреді.
Тапсырмалар: 1-тапсырма.«ДЖИГСО» әдісі: Топтық жұмыс. Мәтінді оқып, топта талқылайды. Топтар арасында ақпарат алмасады.
Мәтіннің тақырыбы:
«Заттардың құрылысы және диффузия»
2-тапсырма. 62-бет
Сұрақтар:
1.Не себепті азық-түлікті және иісі бар заттарды бірге алып жүруге болмайды?
2.Не себепті шайды суық суда емес,қайнатылған ыстық суда демдейміз?
Дескриптор:
-топтық жұмысты орындайды;
-мәтінді оқып,талқылайды;
-тақырыпты қорғап ақпарат алмасады.
Дескриптор:
-сұрақтарға жауап береді.
Оқушыларды ынталандыру мақсатында «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды.
ҚБ:
«Шапалақ»
Оқулық,
жұмыс дәптері,
А3 қағаз,
маркерлер
Бекіту 5 мин
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б.
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.