2- сынып бойынша дүниетану пәнінен қысқа мерзімді жоспар



бет1/3
Дата20.10.2022
өлшемі1,22 Mb.
#44460
түріСабақ
  1   2   3



2- сынып бойынша дүниетану пәнінен қысқа мерзімді жоспар





Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні :
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:

Күні:

Сынып: 2

Сабақ тақырыбы

Жергілікті жерді бағдарлау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

2.2.1.1. тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау



Сабақ мақсаттары

Тұсбағдардың көмегімен көкжиекті бағдарлау

Бағалау критерилері

Тілдік мақсаттар

Тұсбағдар, көкжиек, қоршаған орта

Құндылықтарды дарыту

Еңбек және жауапкершілік.



Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, дене шынықтыру, жаратылыстану пәнімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім

1-тоқсанда өткен білімдерін қайталау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Қызығушылықты ұйымдастыру
2 минут

2 мин



1 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Мақсаты: оқушыларға психологиялық ахуал тудыру, бір-біріне көмектесе білуге, қоршаған ортаға жақсылық жасауға баулу.

Психологиялық дайындық:
Оқушылар шеңбер құрып, өлең жолдарын оқиды, қимылмен көрсетеді.
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдаршеңберге.
Қандайжақсыбіртұру,
Достармененбіржүру!
Қандайжақсыдос болу!

«Кім жылдам?»ойыны
Мақсаты: орындары ауысқан әріптерді ретінмен қою арқылы сөз құрау. Сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын дамыту.
С б а ғ т ұ д р а
-балалар қандай сөз шықты?
Тұсбағдар
- ендеше, бүгінгі тақырыбымыз не туралы болмақ?
Дескриптор:

  • Оқушылар қандай сөз шығатынын табады;

  • Әріптерден сөз құрайды;

  • Сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын дамытады.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Бағалау критерийлерімен танысу.



Сабақ басы

10 мин

5 мин

5 мин

5 мин
5 мин


Тұсбағдарды/құбылнаманы қалай пайдалану керектігі туралы бейнебаян қосылады.Сұрақтар қойылады.

  • Тұсбағдарды не үшін қолданады?

  • Оның қандай түрлері бар?

  • Тұсбағдарды қалай қолданады?

Дескриптор:

  • Тұсбағдарды қалай қолдану қажеттілігі туралы ақпарат алады

  • Оқушының тыңдалым, айтылым дағдыларын дамытады.

  • Тыңдаған ақпаратты жұппен бөлісу, нақты сұрақ құра біледі

  • Толық жауап беруге үйренеді, бірін-бірі тыңдау дағдыларын дамытады.

  • .

Дескриптор:

Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Оларға қима қағаздар беріледі.






  • Тапсырма: суреттің солтүстік бөлігінде орналасқан денені табыңыз

  • Оңтүстік бөлігінде орналасқан денені табыңыз

  • Шығысында орналасқан денені табыңыз.

  • Батысында орналасқан денені табыңыз.

Нұсқаулық: Тұсбағдар көмегімен оның үнемі тек солтүстікке нұсқайтындығы айтылады.


Дескриптор:



  • суреттің солтүстік бөлігінде орналасқан денені табады;

  • Оңтүстік бөлігінде орналасқан денені табады;

  • Шығысында орналасқан денені табады;

  • Батысында орналасқан денені табады.

«Жол» ойыны. Оқушы тұсбағдарды алып, әр түрлі бағытта бірнеше қадам жасайды. Көкжиек тұсын анықтайды.
Бір оқушы «Бағыттаушы», ал екінші оқушы «Орындаушы» болады.
Бағыттаушы тек бағытты айтады. Ал, орындаушы бағыт бойынша дұрыс жолды табу керек.

Мысалы:


  1. Солтүстікке қарай екі қадам одан соң шығысқа қарай бір қадам жүріңіз. Енді батысқа қарай үш қадам жүріңіз де оңтүстікке қарай бір қадам жүріңіз.

Сыныптағы басқа оқушылар бағалаушы қызметін атқарады.


Бағалаушы топ «Басбармақ» әдісі бойынша орындаушының бағалайды.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет