Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі «Еркінқала орта мектебі» Қысқа мерзімді (сабақ)



Дата10.01.2023
өлшемі15,92 Kb.
#60768
түріСабақ

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Еркінқала орта мектебі»
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бекітемін:

Бөлім:

5-бөлім. Тарихи тұлғалар



Педагогтің Т.А.Ә.

Куншыгарова Қ.Қ.

Күні:

28.12.2022

Сынып: 6 ә,б

Қатысушылар саны: 26

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақтың үш биі

Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары

6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтар-ға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру;
6.4.3.1 көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу.

Сабақтың мақсаты

- мәтінді тыңдайды;
- мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді; - мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады.
- көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру
кезеңі
Қызығушылықты ояту
8 мин.


1.Оқушылармен амандасу, көңіл күйлерін сұрау, сабаққа сәттілік тілеу. 2.Үй тапсырмасын тексеру: Жаңа сабақты болжау. –Қандай тарихи тұлғаларды білесіңдер? -Олардың ел тарихындағы рөлі қандай? -Қазақ халқы тарихында билер қандай рөл атқарған? -Қазақтың үш биі кім? Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.

Сұрақтарға жауап береді,өткен тақырыптарға шолу жасайды. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлерімен танысады.

«Жарайсың!»,«Жақсы!», «Талпын!» сөздерімен бағалау.



«Қазақ тілі» оқулығы, Алматы, «Атамұра», 2018.



Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ
30 мин

Тыңдалым тапсырмасы.
1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, мазмұнын түсініп, жалпы және нақты сұрақтарға жауап беріңдер, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырыңдар.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма
Жалпы сұрақтар:
-Мәтінде кімдер туралы баяндалған?
-Ұлы тұлғалар дегеніміз кімдер?
Нақты сұрақтар:
-Қазақтың үш жүзінің билері кім?
-Олар қазақ халқына қандай еңбек сіңірді? Тыңдалымнан кейінгң тапсырма
Мәтіннен көнерген сөздерді тауып, түрлеріне ажыратыңдар.
Би, шешен, майдан, басқыншы, жүз, ханның кеңесшісі, жарғы, әулие, медресе, хандық

Дескриптор:
- мәтінді тыңдайды;
- мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді; - мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады;

-берілген сөйлемдерден көнерген сөздерді ажыратады.



ҚБ
Дескриптор бойынша бағалау– 3 балл
Дескриптор бойынша бағалау– 3 балл

Оқулық, жазу дәптерлері


Сабақтың соңы
Қорытынды
Ой толғаныс.
Рефлексия
7 мин.

Үйге тапсырма



«v»-бұрыннан білемін.
«-»-менің ойлағаныма қайшы, кереғар.
«+»-мен үшін жаңа ақпарат.
«?»-келісе алмаймын, білгім келеді

-сабақтан не түсінгендерін айтады; - кері байланыс жасайды; -келесі сабаққа ұсыныс тастайды.

Білім алушылар сабаққа қатысына қарай 1-10 балл деңгейінде бағаланады.

Стикерлер


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет