Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата01.12.2022
өлшемі48,57 Kb.
#54225
түріБағдарламасы

Пәні:

Әліппе

Күні:




Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Не үйрендім? Не білдім? (Бекіту)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, өз ойын білдіреді; сызба – модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады.
Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады.

Сабақтың мақсаты

Сурет бойынша мәтіннің мазмұнын болжап,айтады
Сызбаға сәйкес сөйлем құрастырады
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды тиісті түске бояйды

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Бәріміз бір болсақ ,
Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу) Күндей боп күлімдеп,
Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді







Сабақтың ортасы
(5 мин)


7 мин

«Доптарды өз себетіне сал» ойыны
Тақтадан өткен әріптер жазылған доптарды өз себетіне сал
Бір шетке қызыл, екінші шетке көк себет қойылған.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Болжам» әдісі
Сурет бойынша мәтіннің мазмұнын болжа.
Сызба бойынша сөзді тап.
Сызбаға сәйкес сөйлем құрастыр.
Дескриптор:
- сурет бойынша мәтіннің мазмұнын болжап,айтады
-сызба бойынша сөзді табады
-сызба бойынша сөйлем құрастырады

Әріптер жазылған доптарды түріне қарай топтастырады.

1.Сурет бойынша мәтіннің мазмұнын болжап,айтады


2.Сызба бойынша сөзді тап.
3.Сызбаға сәйкес сөйлем құрастырады

Мадақтау

Жұлдызшамен бағалау



Оқулық
26 бет Әріптердің баспа, жазба
түрлері
Қызыл және көк себеттің,
әріп жазылған доптардың суреті

Оқулық
26 бет


Жұлдыз
шалар

7 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Құпия» әдісі
Суреттерге мұқият қара.
Жасырылған сөзді тап.
Дескриптор:
- суреттер бойынша сөзді табады
-табылған сөзге дыбыстық талдау жасайды


Нейрогимнастикалық жаттығу
«Ағаш және жапырақ»

1.Суреттер бойынша сөзді табады
2.Табылған сөзге дыбыстық талдау жасайды

Оқушылар ағаш пен жапырақты саусақтары арқылы көрсетеді



«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»

Оқулық
26 бет



Сабақтың соңы
6 мин

3 –тапсырма “Құрастыр” әдісі
Жеке жұмыс
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды тиісті түске боя.
Дескриптор:
- дауысты дыбыстарды тиісті түске бояйды
-дауыссыз дыбыстарды тиісті түске бояйды

1. Дауысты дыбыстарды тиісті түске бояйды
2. Дауыссыз дыбыстарды тиісті түске бояйды



«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»

Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш

Рефлексия
5 мин

«Бес саусақ» әдісі
Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?
Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді




Бес саусақтың
суреті















Рр

Лл



Аа

Ннн





Уу




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет