Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата10.03.2023
өлшемі456,29 Kb.
#73233
түріБағдарламасы


Бөлім

«Саяхат», «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті»

Пәні:

Математика

Күні:

24.02.2023

Педагогтің аты-жөні:

Ахметова Д.Н.

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әріпті өрнектер / Ауылдағы Наурыз мерекесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) / теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу;
1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу

Сабақтың мақсаты

Әріпті өрнектерді оқу, жазу, олардың мәнін табу

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.

Қайырлы таң досым!
Қайырлы күн болсын!
Жеті күннін әр кезі
Сәттілікке толсын
…………
…………
«Сандар биі»

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар под музыку будут рисовать цифры

Мадақтау
Жарайсың!,


Керемет!
Жақсы!
Талпын!


Топқа бөлу: оқушыларды (юрта) екі топқа бөлу.
1 – ші топ: Әріпті өрнектер
2 – ші топ Санды өрнектер



Сабақтың ортасы
(5 мин)

13 мин

«Ой қозғау» әдісі
Тақтадан әріпті өрнекті теріп жаз.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау:
Түсіндіріп өту:
Әріптер мен сандар амалдар таңбалары арқылы байланысып
тұрған жазу әріпті өрнектер
деп аталады. Әріптің орнына сандар қою арқылы әртүрлі санды өрнектер аламыз.


1-тапсырма
Жеке жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі

Тақтада колесо обозрения турады, сонда есептер жазылып турады соларды шыгару керек.
Бос орындарға тиісті сандарды қойып, өрнектің мәнін жаз.
Балаларды медалькалармен марапаттау
Мысалы:

  1. ? + 8 = 13

  2. 9 - ? = 4

  3. ? + 7 = 10

  4. ? – 4 = 0

  5. 5+? = 7

  6. 2 + 9 = ?

  7. ? – 10 = 10

  8. 3 + ? = 9


2 – тапсырма.
Келесі біздің тапсырма Wordwoll арқылы. Балалар орнында отырып жауап береді.
(ауызша мақтап өту)

3 – тапсырма.
Топтық жұмыс. Кітаппен жұмыс
4 – тапсырма, 53 бет
Екі топқа бір – бір тапсырма беріледі.
Бос орындарға тиісті сандарды қойып, өрнектің мәнін жаз.

1 – топ. Әріпті өрнек



2 – топ. Санды өрнек


Сергіту сәті.
«Нейрожаттығулар»

Тақтадан әріпті өрнекті теріп жазып, көрсетеді

1. әріптің мәніндегі санды қояды


2.әріпті өрнектің мәнін табады

Сұраққа жауап береді



Мадақтау
Жарайсың!,


Керемет!

Дескриптор:
-әріптің мәніндегі санды қояды
-әріпті өрнектің мәнін табады
Дескриптор:
-өрнектердің мәнін табады

Әріпті өрнек жазылған
А4
Ламинат
маркер

Оқулық




8 мин





4 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Мен саған, сен маған» әдісі
Әріптің орнына берілген санды қойып, өрнектің мәнін тап


ЕББҚ



a

6

11

а+3







12 – а







а+9







15 – а










b

6

11

b+5







15 – b







b+4







17– b










c

6

11

с+9







20 – c







с+8







13-с








y

6

11

y+3







19 – y







y+7







9 + у










b

7

5

b+9







12 – b







b+1







7-b








1. әріптің орнына берілген санды қояды
2.өрнектің мәнін есептейді
Сұрақтарға жауап береді
Балалар айтылған сан бойынша бірігеді.



Дескриптор:
- әріптің орнына берілген санды қояды
-өрнектің мәнін есептейді
Дескриптор:
-өрнектің мәнін есептеп жазады
«Басбармақ» арқылы

Таратпа
қаламсап



7 мин



3- тапсырма
Жеке жұмыс
«Мен зерттеушімін» әдісі
Бос орындарға тиісті сандарды қойып, өрнектің мәнін жаз.
ЕББҚ



1. бос орынға тиісті санды жазады

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:
- бос орынға тиісті санды жазады
Дескриптор:
- Бос орынға өрнектің мәнін жазады

Таратпа
қаламсап

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар
Бүгінгі сабақты түсінбедім

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.

Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!

Киіз үй






Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет