Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата18.11.2022
өлшемі23,22 Kb.
#51055
түріБағдарламасы

Пәні:

Әліппе

Күні:




Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ғ дыбысы мен әрпі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді.
Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады.

Сабақтың мақсаты

сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
сөздерді буындап, қосып оқиды
әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
бос тұрған сызбаға қажетті сөзді тауып, жазады

Құндылықтар

өмір бойы оқуға дайын болу

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш қадам» әдісі
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету)

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Оқушылар сұраққа жауап береді


Тамаша!Керемет!
Ғажап!







Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин

«Ұшты-ұшты» ойыны
1. Балалар қандай заттар ұшады?
2. Нелер ұшады?
3. Кімдер ұшады?
4. Ғарышқа немен ұшамыз?
5. Зымыран бізге не үшін керек?
6. Зымырандар ұшатын орынды не деп атайды?
-Ғарыш сөзінде бірінші қай дыбыс естіліп тұр?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Суреттер сөйлейді» әдісі
-Балалар, мына суреттерден кімдерді көріп тұрсыңдар?
- Сонымен балалар ғарышқа кімдер ұшады екен? (ғарышкерлер)
Бейнекөрініс ұсынылады
Мәтінді тыңда.
Мәтіннің мазмұнын айт.
Сөздерді буындап, қосып оқы.
Дескриптор:
- сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
- сөздерді буындап, қосып оқиды
- мәтіннің мазмұнын айтады

Ойын ойнайды.
Сұрақтарға жауап береді

1. сурет бойынша сұрақтарға жауап береді


2.сөздерді буындап, қосып оқиды
3.мәтіннің мазмұнын айтады



Мадақтау

Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай)



Оқулық
63 бет
Ғ әрпінің
баспа, жазба
түрлері


https://youtu.be/3jVzbW10n9s
Оқулық
63 -бет
Әріптер жазылған қақпақтар.



8 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс
Ғ әрпінің жазу үлгісі (бейнекөрініс)
Ғ ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.
Дескриптор:
- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап
жазады

Ермексаздан зымыран жасап көрсет.





1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Ермексаздан зымыран жасайды

«Комментарий» арқылы

«Басбармақ» арқылы



https://youtu.be/IwyH9iEGlVc

Дәптер
қаламсап


Ермексаз,


тақтайша

Сабақтың соңы
10 мин

3 – тапсырма Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Бос тұрған сызбаға қажетті сөзді тауып, жаз.
Мақалды тыңда, мағынасын біліп ал.
Дескриптор:
-сызбаға қажетті сөзді жазады
-мақалды жатқа айтады

1. сызбаға қажетті сөзді жазады
2.мақалды жатқа айтады



«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Таратпа
Қаламсап,
түрлі –түсті қарындаш
тар

Рефлексия
7 мин

«Білім заряды» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»
арқылы

Зарядтар,
«Білім заряды» таратпасы


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет