Пәні:
|
Әліппе
|
Күні:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ғ дыбысы мен әрпі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді.
Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады.
|
Сабақтың мақсаты
|
сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
сөздерді буындап, қосып оқиды
әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
бос тұрған сызбаға қажетті сөзді тауып, жазады
|
Құндылықтар
|
өмір бойы оқуға дайын болу
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш қадам» әдісі
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету)
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді
Тамаша!Керемет!
Ғажап!
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
|
«Ұшты-ұшты» ойыны
1. Балалар қандай заттар ұшады?
2. Нелер ұшады?
3. Кімдер ұшады?
4. Ғарышқа немен ұшамыз?
5. Зымыран бізге не үшін керек?
6. Зымырандар ұшатын орынды не деп атайды?
-Ғарыш сөзінде бірінші қай дыбыс естіліп тұр?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Суреттер сөйлейді» әдісі
-Балалар, мына суреттерден кімдерді көріп тұрсыңдар?
- Сонымен балалар ғарышқа кімдер ұшады екен? (ғарышкерлер)
Бейнекөрініс ұсынылады
Мәтінді тыңда.
Мәтіннің мазмұнын айт.
Сөздерді буындап, қосып оқы.
Дескриптор:
- сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
- сөздерді буындап, қосып оқиды
- мәтіннің мазмұнын айтады
|
Ойын ойнайды.
Сұрақтарға жауап береді
1. сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2.сөздерді буындап, қосып оқиды
3.мәтіннің мазмұнын айтады
|
Мадақтау
Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай)
|
Оқулық
63 бет
Ғ әрпінің
баспа, жазба
түрлері
https://youtu.be/3jVzbW10n9s
Оқулық
63 -бет
Әріптер жазылған қақпақтар.
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс
Ғ әрпінің жазу үлгісі (бейнекөрініс)
Ғ ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.
Дескриптор:
- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап
жазады
Ермексаздан зымыран жасап көрсет.
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Ермексаздан зымыран жасайды
|
«Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы
|
https://youtu.be/IwyH9iEGlVc
Дәптер
қаламсап
Ермексаз,
тақтайша
|
Сабақтың соңы
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Бос тұрған сызбаға қажетті сөзді тауып, жаз.
Мақалды тыңда, мағынасын біліп ал.
Дескриптор:
-сызбаға қажетті сөзді жазады
-мақалды жатқа айтады
|
1. сызбаға қажетті сөзді жазады
2.мақалды жатқа айтады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
|
Таратпа
Қаламсап,
түрлі –түсті қарындаш
тар
|
Рефлексия
7 мин
|
«Білім заряды» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарий»
арқылы
|
Зарядтар,
«Білім заряды» таратпасы
|