білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ)



Дата05.04.2023
өлшемі46,48 Kb.
#79658
түріСабақ

-------------------------------------------------
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

11.Қазақстандағы ұлттар достастығы

Педагогтің Т.А.Ә.:




Күні:




Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Халықтар достығы туралы шығарма 1 сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.3.2.1 хат, жарнама мазмұнын түсіну, стильдік ерекшелігін анықтау;
5.5.2.1 жазба жұмыстарында сұраулы сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, құрастыру

Сабақтың мақсаты:

хат, жарнама мазмұнын түсінеді, стильдік ерекшелігін анықтайды;жазба жұмыстарында сұраулы сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі, құрастырады

ЕБҚ үшін



хат, жарнама мазмұнын түсінеді, стильдік ерекшелігін анықтайды;жазба жұмыстарында сұраулы сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі, құрастырады

Ойлау дағдылар деңгейі:

білу жіне түсіну, қолдану

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақтың басы
2 минут



Сәлемдесу
Психологиялық жағымды ахуал орнату және топқа бөлу.
«Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді.

Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру



Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады

Апта күндерін атайды


Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады



ҚБ
«Қошеметтеу»




3 минут


1. 1. Айтылым
«Ой қозғау» сұрақтары
•Қазақтың қандай жазушыларын білесің?
•Олардың қандай шығармаларын оқыдың?
•Ондағы кейіпкерлерді білесің бе?
•Саған қай жазушының шығармасы ұнайды?
Сөздікпен жұмыс.
Заңғар - великий
Зерттеуші - исследователь Сыйлығының иегері – лауреат премий



Сұрақтарға жауап береді

Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. Сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.



ҚБ
«Жарайсың! Керемет!» деген сөздермен ынталандыру

1



Сабақтың ортасы

18 минут



ІІ. Топтық жұмыс.
Мұхтар Мұқанұлы Мағауин 1940 жылы 2 ақпанда Семей облысы / қазіргі Шығыс Қазақстан облысы / Шұбартау ауданында туған. Мұхтар Мағауин – тарихшы, көрнекті жазушы, қазақтың ауыз әдебиетін зерттеуші ғалым.
1962 жылы Қазақ Мемлекеттік университетінің филология факультетін бітірген. Жазушыға «Аласапыран» тарихи романы үшін Абай атындағы мемлекеттік сыйлық берілген. 1984 жылы Қазақстанның халық жазушысы, 1977 жылы Түркияның Халықаралық «Түрік дүниесіне қызмет» сыйлығының иегері , 2002 жылы «Тарлан» сыйлығының лауреаты атанған.
М.Мағауин соғыс жылдарында қазақ халқының өзге ұлт өкілдерін бауырына басқаны туралы шығарма жазды. Ол- «Бір атаның балалары» повесі. Шығармада Зигфрид деген сегіз жасар неміс баласын қазақ отбасының қалай қабылдағаны туралы айтылады.



1.Мәтінді оқиды. Мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады.


2.Мәтіннің мазмұны бойынша диаграмма толтырады
Мұхтар Мағауин





Мухтар Магауин








Дескриптор: диаграмманы толықтырады
ЕББҚ оқушылар барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды



ҚБ
«Смайликтер»

3



2 минут

Сергіту сәті










Сабақтың соңы
10 минут

Жазылым
2-тапсырма. Болымды етістіктерді болымсыз етістікке айналдыру.
(тұрады, көмектеседі, айтады, өмір сүреді, достасады, жетеді, сақтайды)
Дескриптор:
Болымды етістіктерді болымсыз етістікке айналдырады

Болымды етістіктерді болымсыз етістікке айналдырады

ҚБ
«Мадақтау»


3 минут

Үйге: 90 бет 2-тапсырма

3 минут

Рефлексия: «Білім баспалдағы» Оқушылар өз деңгейлерін анықтайды


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет