Бөлім:
|
Биотехнология және гендік инженерия келешегі. Синтаксис
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Ерсай Ұлпан Сағынтайқызы
|
Күні:
|
3 ақпан 2023 жыл
|
Сынып: 9 «б»
|
Қатысушылар саны: 15
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Биотехнология негізгі бағыттары және отандық жетістіктері. Сабақтас құрмалас сөйлем. Мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары:
|
9.1.2.1. қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау
9.4.4.3. сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану
|
Сабақтың мақсаты:
|
9.1.2.1. қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.
9.4.4.3. сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біліп, түрлендіріп қолданады.
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Психологиялық ахуал/
2 минут
Үй тапсырмасы/5 минут
Ойтүрткі/4 минут
|
Оқушылардың көңіл күйлерін сұрау.
«Менің көңіл-күйім» әдісі.
«Фри» әдісі бойынша үй тапсырмасын пысықтау.
Оқушыларға суреттер көрсетіледі.
-Суреттерге мұқият қараңдар?
|
Оқушылар көңіл күйлерін айтады.
Стикерге өз көңіл-күйлерін суреттеп салады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Оқушыларға суреттер көрсетіледі, суреттер бойынша өз ойларын білдіреді.
|
Мадақтау сөздер
|
Оқушының жұмыс дәптері
Қазақ тілі. Жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған оқулық.- Алматы: «Мектеп», 2018
|
Сабақтың ортасы
Оқу мақсаттарын жүзеге асыруға бағытталған жұмыс/ 30 минут
|
Тапсырманы орындауға бағыттайды, оқушыларға қолдау жасайды, кері байланыс жасайды.
1. Тыңдалым тапсырмасы. (16-аудиомәтін)
2. 1. Биотехнология деген не? Мақсаты қандай? Оны қашаннан қолданып жүрміз?
2. Мәтіннің жанрын, стилін анықтаңыздар.
3. Термин сөздерге түсініктеме беріңіздер.
|
Топтық жұмыс
1-тапсырма.
Тыңдалған мәтінмен жұмыс жасайды, мазмұнын дәлелді, жүйелі жеткізеді.
2-тапсырма.
Сұрақ-жауап. Әр оқушы берілген сұрақтарға жауап береді.
3-тапсырма.
Қорытынды.
Кері байланыс.
|
Топаралық бағалау.
|
|
Сабақтың соңы/
4 минут
|
Кері байланыс.
Оқушылардың кері байланысын тыңдайды.
«Ұстазға хат» әдісі.
Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс жасайды.
Үй тапсырмасын күнделікке жазады.
|
Оқушылар еңбегі
10 балдық жүйемен бағаланады.
|
Оқушы күнделігі, мұғалімнің жеке журналы
|