Қысқа мерзімді жоспар



Дата06.01.2022
өлшемі2,39 Mb.
#12540


Қысқа мерзімді жоспар


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.4-Компьютерлік ойындар




Күні:03.02.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Капсамет Талгат Қанатұлы

Сынып:6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сценарийді жүзеге асыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.1.1 Ойын ортасындағы программалау сценарийін әзірлеу және жүзеге асыру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

  • Ойын ортасындағы программалау сценарийінтүсінеді;

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Ойын ортасындағы программалау сценарийін жасай отырып, оған мысал құра алады;

Кейбір оқушылар:

  • Ойын ортасындағы өздерінің жасаған программалау сценарийін жүзеге асырып, оны қолдана алады.

Бағалау критерийлері

  • Бағдарламаның скриптісін құру барысында қандай орта қолданылатынын біледі;

  • Программалау сценарийін жасақтайды;

  • Бағдарламалау ортасында оқушы қиялын дамыта отырып, шағын жоба құрады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминология:

  • АлгоритмАлгоритм - Algorithm

  • Блок-сызба– Блок-схема –Blockdiagram

  • Анимация – Анимация - Animation

Диалог құру

1. Алгоритм дегеніміз...

2. Scratch программалаудың ойын ортасы...

Құндылықтарға

баулу


Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана.

Астана – тәуелсіздіктің алғашқы сәтті жетістіктерінің бірі, барлық қазақстандықтардың мақтанышы.

Біздің басты міндетіміз – инновациялық кластерлерді дамыту, білім беру жүйесін жаңғырту, жаһандық бәсекеге қабілетті техникалық және кәсіби мамандарды даярлау, бәсекеге қабілетті жоғары тұлға қалыптастыру.

Пән аралық байланыс

Тарих, география, бейнелеу, орыс тілі, ағылшын тілі

Алдыңғы білім

Компьютерлік ойындарды әзірлейалады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин


5 мин


Ұйымдастыру кезеңі:

Сыныппен амандасу. Оқушыларды түгендеу.

Сыныпта жақсы атмосфералық ахуал тудыру мақсатында «Сиқырлы гүл» әдісін пайдалана отырып, қолымдағы гүлімді сабақтың сәтті өтуіне тілегімді айтып, бірінші оқушыға беремін. Ары қарай оқушылар сәттілік пен тілектерін айта отырып гүлді бір-біріне сыйлайды.

Сынып оқушыларын топтастырып отырғызу мақсатында, сынып оқушыларына конверттен жасыл және қызылтүсті фигураларды таңдатып мүмкіндігін, таңдалған түс арқылы 2 топқа топтасады.

  • Қызыл түс адамның энергияға толы екенін көрсетеді. Өмірлік күшті, нәтиже, сәттілікке қол жеткізу үшін барлық мүмкін болған талпынысты, жеңіске деген жігерді, құлшынысты білдіреді. Бұл түсті таңдағандар кез-келген қиындыққа мойынсұнбайтын, күрескер адамдар.

- Жасыл түс еркіндікке деген жігерлікті, мақсаткерлікті, өзімшілдікті, «Мен» деп өзіне жоғары баға берушілікті білдіреді. Бұл түсті таңдағандар –айналасындағы адамдардан мақтаулар, жақсы пікірлер күтетін адамдар.  Жасыл түс адамды болашаққа бағыттайды, жаңалыққа талпындырады, дамушылыққа құштар етеді.

- «Сызба» тобы және- «Қадам» тобы болып, оқушылар екі тоқа топтасады.

Оқушылар өздері ақылдаса отырып, топ көшбасшыларын сайлайды.

(Ұ)«Ашық микрофон» әдісімен үй тапсырмасы сұралады.Бір оқушы журналист болады, өткен тақырып бойынша қалған оқушыларға сұрақ қояды, қалғандары сұраққажауап береді.


Бағалау критерийі

Дескриптор

ҚБ

  • Бағдарлама қандай ортада қолданылатынын біледі

  • Ойынның идеясын біледі




  • Сахна мен кейіпкерлерді қоя алады










стикер

Сабақтың ортасы

1 мин


5 мин

Білу, түсіну

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет