Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6



Дата07.01.2022
өлшемі52 Kb.
#19517
түріСабақ

Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6

Күні: 05.03.2018ж

Сынып: 2


Мектеп: «Тұран» ЖОМ

Мұғалімнің аты-жөні: Гулметова М

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақ тақырыбы

Ақ лағым бар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.5.1.Тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну және сипаттау.

2.2.3.1 Тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну.

2.5.1.2.Сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/жіктік/ жалғауларын қолдану


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды.

Көптеген оқушылар: Сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/жіктік/ жалғауларын қолданады.

Кейбір оқушылар: Салыстыру негізінде ақпарат, кейіпкер, оқиға туралы қарапайым ой-пікірін айтады.


Бағалау критерийлері


Жиі қолданылатын сөздер мен фразалардың мағынасын түсінеді. Шағын мәтіндегі қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді.

Тілдік мақсаттар


Қошақан, құлыншақ сүйкімді

Құндылықтарды дарыту

Құрмет көрсету

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

Бастапқы білім


Ертегі айта алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Ертеңгілік шеңбер

Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру



Шаттық шеңбері

Шеңбер болып тұрайық,

Бізге келсін қуаныш нұр іздеген.

Шуақ толы жанымыз, жүрегіміз,

Үлгі алсын көрген жан мына бізден

Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру.



Ақ қағаз

І. Қызығушы лығын ояту

  • Жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «ойлан тап» стратегиясы бойынша тірек сөздерді тақтаға іліп, оқушыларға негізгі сөзді тауып айтқызу. Жейде, көйлек, орамал т.б.

Киім сөзі

ІІ. Мағынаны тану



Жаңа сөздерді тыңдап, қайталау

«Дұрыс айт» Айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандыру. Жаңа сөздердің мағынасын түсіндіріп, аудару.

Мәтінмен жұмыс

Тыңдалым. Оқылым. Оқулықтағы мәтінді оқыту, мағынасын сұрау. Жаңа сөздерді қайталату.

Тапсырманы орындау

1-3- тапсырма Айтылым

2-тапсырма Жазылым

Сергіту сәті. «не артық?» ойыны

Суреттен ненің артық екенін табады.


Сөздіктер

Оқулық



ІІІ. Ой толғаныс

«атаулар туралы үш сұрақ» тәсілі бойынша Оқушыларға қошақан, құлыншақ, әдеміт.б т.б сөздері жазылған карточка тарып, сөздерді пайдалану арқылы сұрақтарға жауап береді.

  • Бұл сөзді қайда пайдаландыңдар

  • Болашақта күнделікті тұрмысқа қалай қолданасыңдар

  • Осы сабақтан кейін бұл сөзді қандай кезе қолданасыңдар.




Сабақтың соңы
5 мин

Бірнеше сөз беріп сол сөздерге синквейн құрастырғызу

Сабақтағы жұмысына баға береді.

Бағалау критерийлері:


  • Тыңдалымды дұрыс істедім.

  • Мәтінді толықтырдым.

  • Сабақта белсенді болдым.

Сөздер жазылған парақша

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Ұлттық ертегі туралы айтуда қиналған оқушыларға жеке қолдау көрсету.


Тыңдалымды дұрыс істедім.

Мәтінді толықтырдым.

Сабақта белсенді болдым.


Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Сергіту сәттерін ұйымдастыру




Сабақ бойынша рефлексия





Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?



1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Оқу ісінң меңгерушісі:

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет