Программалау Бөлім: Python программалау тілі Педагогтің аты-жөні



Дата22.12.2022
өлшемі1,42 Mb.
#59003
түріПрограмма


Білім беру ұйымының атауы

Дарынды балаларға арналған №1 мамандандырылған IT лицей-интернаты

Пәні:

Программалау

Бөлім:

Python программалау тілі

Педагогтің аты-жөні:

Нығмет Мағжан Мұратұлы

Күні:

21.09.2022

Сынып: 9 «в»

Қатысушылар саны: 14

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Python тілінде тармақталу және шартты операторлар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Python тілінде тармақталу және шартты операторларды үйрену

Сабақтың мақсаты

Шартты операторларды білу;
Шартты операторларды ажырата алу;
Программа құруда шартты операторларды қолдану

Бағалау критерийі

1. Шартты операторларды біледі;
2. Шартты операторларды ажырата алады;
3. Программа құруда шартты операторларды қолданады

Құндылықтарға баулу

Ашықтық пен ынтамақтастықты қалыптастыру.

Тілдік мақсаттар

Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер:
Шартты операторлар, енгізу және шығару операторы, int — бүтін тип, if- егер, else-әйтпесе

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері

«Сәйкестендіру» әдісі,«Детальдарын қосу» әдісі, «ҚҚҚ» әдісі.

Пәнаралық байланыс

Ағылшын, алгебра

Алдыңғы білім

Python тілінде математикалық функциялар



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
3 минут
Өткен білімді еске түсіру
5 минут

Жаңа білім


15 минут

10 минут


7-минут

Рефлексия


5 минут

Үй тапсырмасы



Сабақтың басы
· Оқушылармен сәлемдесу
· Оқушыларды түгелдеу
«Thonny» бағдарламасы бойынша оқушыларды автоматты түрде кездейсоқ екі топқа бөліп береді.

«Сәйкестендіру» әдісі. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында “learningapps” бағдарламасында сәйкестендіреді.


Сабақтың тақырыбымен және мақсаттарымен таныстыру.




1 тапсырма
Берілген есепті java тілінде программалық кодын жазып, repl.it сайтында жауабын тексереді
1-топ тапсырмасы:

class Main {
public static void main(String[] args) { if (a>0) {System.out.println(a*a*a);}
else {System.out.println(a*a); }
}
}


2-топ тапсырмасы:

class Main {
public static void main(String[] args) {
int a=15;
int b=13;
if (a>b) {System.out.println(a);}
else {System.out.println(b); }
}
}


2-тапсырма
Жұптық жұмыс
Берілген есептің қатесін тауып, нәтижесін шығарады

«ҚҚҚ» әдісі. Бүгінгі сабақта қызықты, қиын және құнды болған ақпаратты жазады.

A,B,C бүтін сандары берілген. Осы сандардың кішісін табу қажет.



Мұғаліммен амандасады.


«1-ші топ» және «2-ші топ» болып бөлінеді. Топ басшыларын сайлайды.
“learningapps” бағдарламасы арқылы математикалық функцияларды сәйкестендіреді.

Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.


Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Қажетті ақпараттарды дәптерге жазады.

Тапсырма дескрипторы:


  1. Есептің программалық кодын жазады.

  2. Өз жауабын дәлелдейді

Тапсырма дескрипторы:



  1. Программада кеткен қатені анықтайды.

  2. Программа нәтижесін көрсетеді.

  3. Өз жауабын дәлелдейді.

Бүгінгі сабақта қызықты, қиын және құнды болған ақпаратты жазады.



Топ басшыларына бағалау парағы беріледі.
«Ынталандыру арқылы бағалау» жүргізіледі.

Берілген дескрипторларды орындауына байланысты бағалау парағына1~3 ұпай аралығында бағаланады. (Алдын ала топбасшыға бағалау парағы беріледі)


Берілген дескрипторларды орындауына байланысты бағалау парағына1~3 ұпай аралығында бағаланады. (Алдын ала топбасшыға бағалау парағы беріледі)




“Thonny” бағдарламасы

“learningapps” бағдарламасы


Жұмыс дәптері

Repl.it бағдарламасы

А4 парағы

“scrumblr.ca ” бағдарламасы






Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет