Сабақ №4 Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып



бет1/25
Дата18.11.2022
өлшемі1,62 Mb.
#51110
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25


Сабақ №4

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Екі айнымалысы бар теңдеулер және олардың геометриялық мағанасы

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

9.2.2.1 екі айнымалысы бар сызықтық және сызықтық емес теңдеулерді ажырату;
9.2.2.2 екі айнымалысы бар сызықты емес теңдеулер жүйесін шешу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:
көп айнымалылы сызықтық емес теңдеулер жөнінде мәліметтер бере отырып,оның ішінде екі айнымалылы теңдеулерді олардың геометриялық мағыналарын қарастыру.

Оқушылардың басым бөлігі:
Жалпы екі айнымалылы теңдеулердің шешімдері оның графиктерінде орналас қан нүктелер жиыны ретінде шексіз көп болатыны жөнінде нақты пікір қалыптастыру.

Кейбір оқушылар:
Тақырып жайлы танысуарқылы тапсырмаларды меңгереді және білімдерін бекітед, оны ойын жеткізе білуде пайдаланады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
5минут

Ұйымдастыру сәті
Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру. «Шапалақ» техникасы бойынша оқушылар жұпқа, үш-үштен, төрт-төрттен бөлінеді. Соңында төрт шапалақ бойынша топқа бөліп отырғызу. Және әр топқа сабақтың тақырыбын ашу үшін сөздер беріледі. Сол арқылы сабақтын тақырыбына шығады және сабақтың мақсатын қояды.



Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.




Психологиялық ахуал.



Негізгі бөлім Тақырыпты ашу
10 минут

Екі айнымалысы бар теңдеулердің геометриялық мағынасы.
Екі айнымалылы сызықтық теңдеудің геометриялық мағынасы(графигі) түзу сызық,
--парабола, k гипербола . Мысалы,
өрнегін аламыз.
Онда берілген теңдеуді (3)
Топтық жұмыс
1 теңдеудің дәрежесін анықтау.
2. 1) (0;0),R=4;
3.1) 3 2) -0,7 3) -2 4) 5) 6)



« Жигсо» әдісі арқылы жаңа мәліметпен өз бетінше оқып танысады. Нақты анықтамаларға (+) белгісін қояып отырады.
Дескриптор:

  • - Екі айнымалысы бар сызықтық және сызықтық емес теңдеулерді ажыратады .



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет