Сабақ 7 Сабақтың тақырыбы Тұңғыш қазақ конькишісі



Дата23.02.2022
өлшемі17,95 Kb.
#26209
түріСабақ

Күні:

02.2019ж


Мұғалімнің аты-жөні: Қожабек Т.А.

Сыныбы:

6 «»


Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі




Бөлімі

7-бөлім. Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары

Сабақ

7

Сабақтың тақырыбы

Тұңғыш қазақ конькишісі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

6.4.4.2 етістіктің етіс түрлерін, тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану;


Сабақ мақсаты

Барлық балалар: Етіс түрлерінің жасалу жолдарымен танысады, етістіктерді мәтін ішінен таба алады.

Көпшілік балалар: Диалогты құру барысында ырықсыз етісті қолданады.

Кейбір балалар: диалог құру барысында етіс жұрнақтары мен сөз тіркестерін тиімді пайдаланады.


Бағалау критерийлері

«Мәнерлеп сырғанау өнерінің шебері» тақырыбында диалог құрыңдар. Диалогте етіс жұрнақтарын және төмендегі сөз тіркестерін қолданыңдар.

Суреттегі оқиғаларды айтып бер. Іс-әрекетті сипаттауда етістіктің ырықсыз етіс түрін қолдан.



Тілдік мақсаты:

Негізгі сөздер мен тіркестер: бокс, жеңіс, батылдық, ерлік

Жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:



1. Етіс дегеніміз не?

2. Етістің қандай түрлері бар?

Бағалау үшін қолданылатын тілдік бірліктер:

Себебі...сондықтан...осы жайттарды ескере отырып...тарихи деректерге сүйене отырып...


Құндылықтарға баулу

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік: еліне деген мақтаныш сезім, ұлттық құндылықтарымызды бағалай білу сезімдерін қалыптастыру

Пәнаралық байланысы

Дене шынықтыру

Алдыңғы оқуы

Күш атасы – Қажымұқан

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жаттығулар

ҚБ

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


Ұйымдастыру кезеңі.

Кезекші мәлімдемесі

Оқуыларды түгендеу

Оқушыларды сабаққа дайындау




Қолдау, қолпаштау




Сабақ ортасы


7 минут

Ойтүрткі.

1. Етіс дегеніміз не?

2. Етістің қандай түрлері бар?


«Келісемін, келіспеймін» әдісі

Оқулық

6 минут

5 минут

5 минут




3-тапсырма. 142-бет.


Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

«Мәнерлеп сырғанау өнерінің шебері» тақырыбында диалог құрыңдар. Диалогте етіс жұрнақтарын және төмендегі сөз тіркестерін қолданыңдар

Диалогты құра алады

Етіс жұрнақтарын қолданады

Сөз тіркестерін қолданады


1

1
1

Саралау: қарқын және жылдамдық арқылы
Алдыңға сабақпен байланыс, еске түсіру, толықтыру.
«Мен және спорт» тақырыбында мәтін құрастырып жаз. Мәтін құрылымын сақта. Көлемі – 120 сөз.
6-тапсырма. 140-бет.


Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Суреттегі оқиғаларды айтып бер. Іс-әрекетті сипаттауда етістіктің ырықсыз етіс түрін қолдан.

Етісітктерді дұрыс қолданады

Етіс түрлеріне ажыратады



1
2



«Басбармақ» әдісі

Интербелсенді тақта

5 минут

Бағалау



Бағалау шкаласы: 10 балл

1 балл – 2

2 -5 балл – 3

6-8 балл – 4

9-10 балл – 5









Сабақтың соңы






6 минут

Үй тапсырмасын беру және түсіндіру.

8-тапсырма, 145-бет.




Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Ырықсыз етіс жұрнағын жалғап, етістіктерді дұрыс жаз.

Ырықсыз етіс жұрағын жалғайды

Етістік сөздерге морфологиялық талдау жасайды



1

2










Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет