Сабақ атауы: Аллельді және аллельді емес ген-дердің өзара әрекеттесуі. Эпистаз. Комплиментарлық. Полимерия



Дата16.02.2022
өлшемі19,09 Kb.
#25691
түріСабақ

Тексерілді____________


154

Жалпы білім беру мекемесі оқытушысының қысқа мерзімді жоспары

Биология


Бөлім:

10.3 Тұқым қуалаушылықпен өзгергіштік заңдылықтары


Оқытушының аты-жөні:

Серік Бекзат Серікұлы



Мерзімі:

09.02.2022жыл



Сыныбы: 10 Б

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ атауы:

Аллельді және аллельді емес ген-дердің өзара әрекеттесуі.Эпистаз.Комплиментарлық.Полимерия.



Оқу мазмұнына сәйкес оқыту мақсаты:

10.2.4.4- аллельді және аллельді емес гендердің өзара әрекеттесуін салыстыру



Сабақ мақсаты:

  • Оқушылар Аллельді және аллельді емес гендердің өзара әрекеттесуін біледі.

  • Аллельді және аллельді емес гендердің өзара әрекеттесуін салыстыруды талқылайды.

  • Аллельді және аллельді емес гендердің арасындағы байланысты сипаттайды

  • Деректерді пайдаланып аллельді және аллельді емес гендердің құрылысы мен қызметтерін салыстырады.

      Сабақ барысы

Сабақ кезеңі/ Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5минут




Амандасу, оқушыларды түгелдеу, сабаққа әзірлеу.

Үй тапсырмасын тексеру.

Үй жұмысы бойынша қайталау сұрақтарын ұйымдастыру.



Оқушылар үй тапсырмасын қайталайды



Өткен тақырыпты қайталау



Оқулық бойынша жұмыс



Сабақтың ортасы

10-минут




Мұғалім «Аллельді және аллельді емес гендердің өзара әрекеттесуін салыстыру» тақырыбын түсіндіреді. Аллельді және аллельді емес гендердің өзара әрекеттесуін салыстырады. (суретпен немесе сызбалармен беруге де болады)

Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбына және мақсатына назар аударады



Өткен сабақты қайталай отырып, жаңа тақырыппен байланыстыру



Оқу презентациясының

1-2беттері





16-30минут

Сабақты талқылай отырып, топтық жұмыс жасайды.

Топқа бөлініп, әр топ сабақты топпен түсіндіріп, сабақты белсенді талқылайтын болады.


Сонымен бүгінгі қарастыратын тақырыбымыз не туралы болатынын талқылай отырып, сабақтың мақсаттарын оқушылармен бірге анықтап, бағалау критерийлері таныстырылады.

Оқушылар жаңа сабақты тыңдап,топқа бөлініп, өз ойларымен бөлісіп, сұрақтар қояды.



Сабаққа белсенді қатысып, жаңа тақырып жайында мәліметтерді талқылау.

Оқу презентациясының

3-4беттері



Сабақтың соңы

15-минут


Оқу мақсатына жету үшін қайталау тапсырмаларына арналған жеке жұмыс ұсынылады.

«БББ әдісі » арқылы алған білімдері бойынша кері байланыс орнатады.

Б – не білетінін;

Б – не білгенін;



Б – не білгісі келетінін айтады.

Оқушылар үйренген материадарын қолдана отырып, басты ақпараттарды назарға алады.

Оқушылар сабақта не білетінін, не білгенін, не білгісі келетінін айтады

Презентация 6 беті


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет