Сабақ тақырыбы Қайталау. Теңдеулерді шешу



Дата06.01.2022
өлшемі69,92 Kb.
#11321
түріСабақ

«Бекітемін»


Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е. Байдрахманов


Күні: 02.09.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Сапакова У

Сынып: 6

Пәні: Математика




Сабақ тақырыбы

Қайталау. Теңдеулерді шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2.2.1

арифметикалық амалдардың белгісіз компоненттерін табу ережесі негізінде теңдеулерді шешу;

5.2.2.2

теңдеудің шығарылуының дұрыстығын тексеру тәсілдерін қолдану.



Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

- белгісіз мүшені табу ережесін қолданып теңдеу шеше алады;

- теңдеу құрып, шешімін тексере алады.

Құндылықтарды дарыту

Өз бетінше жұмыс істей алу, ізденімпаздық, жауапкершілік,өзін өзі бағалай алу.

Бастапқы білім

Теңдеу, арифметикалық амалдар, амалдар реті.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0 – 2 мин
3 – 8 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, психологиялық ахуал тудыру.

  2. «Миға шабуыл»

Қандай екі топқа бөлер едіңіз?

5( x – 3) = 20

x + 8 = – 15

7,5s – 3k

5x = 2x +6

a – 4 + b

4b

6m – 1

Сұрақтарға жауап беру.

С-1:Тақтада жазылған мысалдардың ерекшеліктері?

С-2:Бұл теңдіктер қалай аталады?

С-3:Қандай екі топқа бөлер едіңіз, неліктен ?

С-4:Теңдеу шешу деген не?

С-5:Теңдеудің түбірі деген не?

С-6:Теңдеудің түбірі үнемі бола ма?

С-7:Табылған түбірдің дұрыстығын қалай тексереміз?



Анаграмманы шешіп, қандай сөз артық екенін табыңыз

Білімді нақтылау

Ауызша есептеу: «Кім жылдам?»

-180-140

-0,8-3,2

5,2-6









-32



+96



+100,6

-------

-------

-------

?

?

?

Жақшаны аш: x+( a+b-k); -(2x+8k); k-(1-y-m)

Коэфициенттерді көрсетіңіз: 0.7x-5t; -0.5+2a; -25-xy

Ұқсас мүшелерді біріктіріңіз:

4x-12-2x; -6a-2+6а; 18-3p-10


Презентация

Слайд 1
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды әр түрлі смайликтермен мадақтау


Сабақтың ортасы

9 – 18 мин

Жұппен жұмыс: «Пазл жинау»

Қиылған бөліктерден шаршы құрастыру.



Жұптар бірін-бірі бағалайды

Қосымша 1

19 – 37 мин

Жеке жұмыс.

Теңдеулер шешу.

Оқушыларға дифференциалданған тапсырмалар беру және дескриптор бойынша бірін-бірі, өзара бағалау.



Негізгі деңгей

№71. 1) (х - 12) + 5 = 13;

2) (х - 17) - 4 = 19.

Орта деңгей

№73. 1) (5,6 – х) 0,04 = 3,5;

2) 88,4( х + 11,03) = 4,42.

№74. 3) 1,8 ( 10,7 – х) =1,98;

4) ( 0,988 + х) 2,5 = 4,87.

Ілгерілеу деңгей

№75. 1) ( х – ) =50; 2) 11,2( х - ) = 6;



3) (2 + х) 3 = 4) (х + ) 19 =

Дескриптор:

1.Арифметикалық амалдар компоненттерін дұрыс анықтады.

2.Негізгі ережелерді қолданып теңдеуді дұрыс шешті.

3.Шешімнің дұрыстығын тексереді.



4. Жауабы дұрыс

Қосымша 2

Сабақтың соңы

Үйге тапсырма:

Рефлексия: Бүгінгі сабақты төмендегі сөздердің қайсысымен теңестірер едіңіз

«Еркін микрофон»



Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

АКТ-мен байланыстар

Оқушылар өткен тақырып бойынша қайталау сұрақтарына жауап бере отырып, жалпы сыныппен оқулық бойынша деңгейлік тапсырмаларды орындайды. Жұптық, жеке жұмыстарда алған білімдерін шыңдайды.

Сабақтың әр бөлімінде оқушылардың жасаған жұмыстарына мадақтау сөздер айтылып, әр түрлі смайликтер беріледі. Жұпта бірін-бірі, өзара бағалау жүзеге асады.

Тапсырмалар арасында «көзге жаттығу» жасату.




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет