Сабақ тақырыбы Жеке бас гигиенасы, өзін- өзі күту



бет1/2
Дата28.03.2023
өлшемі300,4 Kb.
#77011
түріСабақ
  1   2


Бөлімі: Үй мәдениеті
Күні: 02.05.2019
Сынып:5 «А»

Мектеп: К.Тоқаев атындағы орта мектеп
Мұғалімнің аты-жөні: Б.К.Есимбекова
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жеке бас гигиенасы, өзін- өзі күту.







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.2.5.3 - Жеке гигиена ережелерін зерделеу және сипаттау, әртүрлі шаш пен тері түрін анықтау
5.2.5.4 - Шектеулі қолдауда өз-өзіне қарау әрекеттері мен тәсілдерін таңдау және қолдану.

Сабақ
мақсаттары

Оқушылардың барлығы:Жеке бас гигиенасы не екенінбіледі,түсінеді және анықтайды.
Оқушылардың басым бөлігі:Жеке гигиена талаптарын біледі
Оқушылардың кейбірі:Шаш пен тері гигиенасын зерттеп, сипаттайды.

Жетістік кретерийлері

Білу
Жеке бас гигиенасыне екенін біледі.
Шаш пен тері гигиенасын анықтай біледі.
Түсіну
Жеке бас гигиенасы,өзін- өзі қалай күту керектігін түсінеді.
Қолдану
Жеке бас гигиенасының ережелерін түсініп қолданады.
Бағалау
Өзінің және өзгелердің жұмыстарынбағалау.

Тілдік мақсаттар



Гигиена, бактериялар, құрғақ/майлы/аралас тері, шаштың құрылымы, кептіру, шаш сәні, өсімдік шаруашылығы, жеміс, көкөніс дақылдары;
… үшін қандай тәсілдер қолдануға болады?
Жеке бас гигиенасы құралдарына … жатады.
Өсіру үшін … қажет.
Жеміс, көкөніс дақылдарына ... жатады.



Гигиена

Hygiene

Гигиена

Шаш құрылымы

Composition

Композиция

(қалыпты, аралас, құрғақ, майлы)тері

(normal, combination, dry, oily)skin

(Нормальная, комбинация, сухая, жирная кожа)

бактерия

bacteria

бактерии

(жұқа, қалың) шаш

(Thin, thick) hair

(Тонкие, толстые волосы)




Құндылықтарды дамыту

Жеке бас гигиена ережелерін үйрете отырып, оқушыны тазалыққа,ұқыптылыққа, еңбексүйгіштікпен ұлттық құндылықтарын дамыту.
Балалардың жұппен,топпен жұмыс жасау қабілетін, эстетикалық қажеттіліктерін дамыту

Пәнаралық байланыстар

Биология, психология пәнімен байланысты.

Бастапқы білім



Оқушыларжеке бас гигиенасы мен өз-өзіне күтім жасау негіздерімен танысады. Түрлі тері мен шаш типтеріне күтім жасауды үйренеді. Жеке бас гигиенасы ережелерін сақтаудың қажеттілігін анықтайды.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру уақыты, сыныптағы атмосфераның құру.
Сабақтың тақырыбы: Жеке бас гигиенасы, өзін- өзі күту.
Сабақтың мақсаты: Табиғаттағы микро суреттердің бейнесі қалай құрылып, неге микро суреттерге тиесілі екенін біледі, түсінеді және анықтайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Оқушыларға сұрақ қою:
Бактерияның не екенін білесіздер ме? Адам ағзасында бактериялар мөлшерден тыс көп болған жағдайда не болады? Қалай ойласыздар, олардың аз мөлшерде болуы үшін қандай шара қолдануға болады?


Дұрыс тамақтану, бет күтімі, гигиена тазалығы.


Жеке бас гигиенасы.


Шаш күтім.



Сабақтың ортасы


1.Тапсырма:
Оқушылар А2/A3 форматта жеке бас гигиенасының ережелерін құрады, графикалық элементтерді пайдаланып тұжырымдамалық карталарға суреттерін салып және талқылай отырып, өз ойларын сыныппен бөлісіп қорғайды.
2.Тапсырма:
Оқушылар жеке бас гигиенасы ережелерінің суреттерін сала отырып, таңдаған құралдарымен салыстырады, өз- өзін күту және қолдану, оны тұжырымдамалық картада қорғайды.

Оқушыға

Мұғалімге

Оқушылар сыныпқа идеяларын айтып, сипаттау мен талдау дағдыларын дамыту үшін өз ойларын бір-бірімен бөліседі.

Қорапшалар/қалталарға алдын-ала жеке бас гигиенасы заттарын: сабын, тіс щеткасы, маникюр жинағы, тарақ және т.б. салып қойыңыз.

Оқушылармен қол, бет терісі (қалыпты, аралас, құрғақ, майлы), шаш (жұқа, қалың) типтері туралы талқылау.
Оқушыларға таңдалған заттардың жеке бас гигиенасына қатыстылығын түсіндіру. Мысалы, тарақ шаш күтіміне қолданылады және т.б. Ережелерді бейнелеудің визуалды үлгілері.






Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді:
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет.







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет