Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны



Дата17.02.2023
өлшемі57,75 Kb.
#68951
түріСабақ

Тақырыбы:

М.Әуезов. Көксерек повесі

Бекітілді:

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні:

7-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

Т/Ж 7.1. 1.1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау;

Сабақ мақсаты

Шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдай алады



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Бағалау

Ресурстар

Басы
5 минут


8 минут

10 минут

Білу және түсіну 5 минут

Топтарға тапсырма:


(Мәтін бөліктерін тарату)


Оқулықтағы тапсырмаларды топтарға бөлу


Мағынаны тану «Тірі кітап» әдісі
М. Әуезовтың өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметтер таратылады. Оқушылар оқып, танысып, «Идеялар тақатасына» алған мәліметтерін түсіреді.

Идеялар тақтасы


Дескриптор:

  • . Әуезовтың өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметтермен танысады-1;

  • Оқып, танысып, «Идеялар тақатасына» алған мәліметтерін түсіреді-1.

1-тапсырма. «Хикая картасы»
Әр топ әңгіме сюжеті бойынша «Хикая картасын» жасайды.Қорғайды.Пікірталас сұрақтары.
1. Әңгіменің басталуы-Қараадырдың қарағанды сайы,елсіз жердегі қасқырлар мекені.
2. Әңгіменің дамуы- адамдардың табиғат заңына қарсы келуі.
3. Әңгіменің байланысы-күшікті ауылға алып келуі және Құрмаштың Көксерекке бауыр басуы.
4. Әңгіменің шиеленісуі- өзіне жақын,түсінетін тіршілік иесіне жолығуы.
5. Әңгіменің шарықтау шегі-құтырған Көксерек.
6. Әңгіменің шешімі- Құрмаштың өлімі.
7. Әңгіме қорытындысы.

Бағалау критерийлері:
1.Әңгіме сюжетінің дамуын көрсететін суреттер тізбегін көрсетеді -1 балл;
2.Өз суретін үзіндіге сүйеніп бейнелейді-1;
3.Әңгіменің мазмұнын, сюжетін толық ашады-2.




7-сынып
Қазақ әдебиеті

Ортасы
12 минут

Шығарма мазмұны бойынша пікірлеріңді жаз
«Төрт сөйлем» тәсілі
1.Пікір
Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікіріңізді бір сөйлеммен жазыңыз.
2.Дәлел
Өз пікіріңізді бір сөйлеммен дәлелдеңіз.
3.Мысал
Пікіріңізді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңіз.
Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыз

Бағалау критерийлері:
Өзіндік пікірін сөйлеммен жазады, бір сөйлеммен дәлелдейді-2;
Өмірмен байланыстырады-1;
тақырып бойынша қорытынды шығарады-1

Бағалау критерийлер
Дескрипторлар




Соңы
5 минут

Жазушы шығармасын неге “Көксерек” деп атаған? Әңгімеден алған әсерімізді білдіре отырып, шығарманың негізгі идеясы туралы тұжырым жасайық.

Негізгі идеясы


Әңгімеден түйген өмірлік тұжырымым
Менің көзқарасым
Кері байланыс:








Қосымша ақпарат

Қорытындылау

.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?
2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқу мақсатына сүйене отырып сабақ жоспарын жасадым.Оқушы критериалды бағалау және балдық тапсырмалар арқылы жұмыс жасайды.

Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не?
1:Критериалды бағалау
2:Жек,топтық жұмыстар
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1:
2:


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет