Сабаққа негізделген оқу мақсаты



Дата24.01.2022
өлшемі37,39 Kb.
#24240
түріСабақ

ҰОҚ: Математика

Мектеп: Үлгілі орта мектебі

ҰОҚ тақырыбы:

Фигураларды таңдаймын және құрастырамын

Күні: 11.02.2020

Педагогтің аты-жөні: Кенесбай Ғазиза

Сынып:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

0.3.2.1 Үлгі бойынша геометриялық фигураларды құрастыру

Күтілетін нәтиже

Барлық тəрбиеленушілер:

-фигураларды топтастырады, нысандарды үлгі бойынша таңдай алады.






Көптеген тəрбиеленушілер:

-нысандарды бірден бірнеше белгісіне сүйене отырып, үлгі бойынша таңдайды.






Кейбір тəрбиеленушілер:

-фигураларды бірнеше қасиеті бойынша топтастырады, нысандарды үлгі бойынша таңдай алады.



Бағалау критерийлері:

Фигураларды таңда және құрастыру

Тілдік мақсаттар

Дағдыларын дамыту:

фигуралардың қандай белгісі бойынша топтастырылғанын түсіндіреді.

Пəндік лексика жəне терминология:

фигуралар, бірізділік, пішімі, түсі, мөлшері.

Пікір алмасуға арналған сұрақтар:

Фигуралар несімен ұқсас жəне несімен ерекшеленеді?

Фигуралар қалай орналасқан?

Келесі фигура қайсысы?

Жазу:

-жиектеу, бояу.



Құндылықтарды дарыту

Тәрбиешілерге бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Құрастыру

АКТ қолдану дағдылары




Алдынғы оқу/Бастапқы білім

Фигураларды ажырата алады. Бірізділік, пішімі, түсі, мөлшерін біледі.


Жоспар

ҰОҚ кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Баланың әрекеті

Сабақтың басталуы

2 мин



Шаттық шеңбер

Достарымның барлығын,

Сыйлап жақсы көремін.

Алақаным арқылы,

Жылуымды беремін.


Шеңберге тұрады.



Сабақтың негізгі бөліг
5 мин

8 мин


2 мин

5 мин


Жеке жұмыс: Балалар үлгіге қарай отырып веложарысқа қатысып жатқан Әлияға фигуралардан жол құрастырып береді.
Дискриптор: Балалар үлгіге қарай отырып фигураларды құрастыра алады.

Өзін-өзі бағалай


Топтық жұмыс: Үлгі бойынша геометриялық фигуралардан белгілі бір уақыт ішінде (балапан, зымыран, үй, тау, көлік) суреттерін құрастырады.

Дискриптор: Балалар фигуралардын суреттер құрастырады.


Балалар құрастырған суреттерін бір-біріне беріп, бірін-бірі бағалайды

Сергіту сәті:



Бала, бала, балақан,

Қәне қайсы алақан.

Саусақтарың әйбәт,

Былай былай қозғап.

Бір қадам алға басамыз,

Алақанды соқ-соқ.

Бір қадам артқа басамыз,

Аяқпенен топ-топ.

Ойын: «Кім жылдам?»

Жұптық жұмыс: Балалар түймелерден геометриялық фигуралар құрастырады.


Ресурстармен жұмыс жасайды

Фигуралардан үлгі бойынша сурет құрастырады

Орындарынан тұрып, сергіп алады


Түймелерді тізе отырып, геометриялық фигуралар құрастырады.



Рефлексия:

3 мин


Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Жеңілден күрделіге бағытталған тапсырмалар беремін


Педагог қорытынды жасап, балаларды мадақтайды.

Балалар өз білімін деңгейлерін смайликтер арқылы бағалайды


Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай жоспарлап отырсыз?
Кері байланыс жасау әдістері арқылы, мадақтау арқылы.

Əліппе-дəптер

Денсаулық қауіпсіздік техникасын сақтау


Сынып ішіндегі оқу-құралдарын қолданған кездегі қауіпсіздік ережесі

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту, оқу туралы)

1. Оқушылар үлгіге қарай отырып фигуралардын суреттер құрастыру.

2. Оқушылар өздеріне қажетті фигураларды таңдап алу

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1.Мақсатқа бағытталған тапсырмалар, әдістер қолдану

2.Оқушылардың қызығушылығын арттыру

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақта неге көңіл бөлу қажет?

1.Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыратын тапсырмалар , әдістер қолдану;

2.Сабақтың мақсатына жететін тапсырмалар таңдау;






Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет