Сабақтың тақырыбы : Lesson topic



Дата08.02.2022
өлшемі1,6 Mb.
#25029
түріСабақ

Бөлім:

Section:

Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу

Solve tasks using spreadsheets



Педагогтің аты-жөні:

Name of the teacher



Mukasheva М.S.

Күні:

Date:

12.11.2021

Сыныбы:

Grade: 7А

Қатысқандар саны:

Number of participants:

Қатыспағандар саны:

Number of absentees:

Сабақтың тақырыбы:

Lesson topic:



3.4. Шартты форматтау

3.4. Conditional formatting



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

Learning objectives in accordance with the curriculum:

Электрондық кестеде шартты форматтауды қолдану

Using conditional formatting in a spreadsheet



Сабақтың мақсаты:

The purpose of the lesson

Барлық оқушылар: Электрондық кестеде жұмыс жасай алады

All students: Can work in a spreadsheet



Оқушылардың басым бөлігі: Электрондық кестеде шартты форматтау түрлерін біледі, қарапайым элементтерін қолданады.

Most students: Knows the types of conditional formatting in a spreadsheet, uses simple elements.



Кейбір оқушылар: электрондық кестеде деректерді шартты форматтай алады

Some students: can conditionally format data in a spreadsheet



Терминология

Terminology



Форматтау – форматирование - formatting

шартты форматтау – условное форматирование - conditional formatting

ұяшықтарды ерекшелеу ережесі – правила выделения ячеек - rules of cells selection

гистограмма – гистограмма - bar chart

түрлі – түсті шкалалар – цветочные шкалы - color scales

белгіше жинақтары – набор значков - set of icons


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


The beginning of the lesson

5 min



1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

2.Ынтымақтастық атмосферасын құрамын Оқушыларға "Менің артықшылығым" тәсілін қолданамын.

1. Greeting students, inventory

2. Create an atmosphere of cooperation

I use the "My Advantage" method for students.


Әр оқушы өз есімінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын (немесе өзіне тән жақсы қасиеттерін) келтіреді

Each student should cite the initials of their name to describe themselves (or their good qualities).






Презентация

Presentation



«Жылдам сұрақ» әдісі

арқылы өткенді қайталау

Quick question method

repeat the past

5 minutes




Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.

Students were asked questions on the previous topic.




Сұрақтарға жауап береді.

Students answer questions




Жарайсың!

Well done!





Сабақтың ортасы

25 минут

The middle of the lesson

25 minutes


Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру

Бейнесабақ көрсету арқылы сабақты түсіндіру

Introduce students to the topic and purpose of the new lesson by analyzing what they have learned.

Explain the lesson through a video lesson

Танымдық сұрақтар қойылады.

Cognitive questions are asked.

Компьютермен жұмыс

Work with a computer



Бейнесабақ көреді

Watch a video lesson


Сұрақтарға жауап береді

Answers questions
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау

Perform tasks given in the textbook


Өте жақсы!

Жарайсың!

Very good!

Well done!


https://youtu.be/sDJ-MjzDHGE
Оқулық

Textbook



Сабақтың соңы

5 мин

End of lesson

5 min


Сабақты бекіту

«Үш Қ» әдісі

(Қызықты, құнды, қиын)

Approval of the lesson

The "Three K" method

(Interesting, valuable, difficult)


Үйге тапсырма: Оқулықтағы 75-беттегі тапсырманы орындау

Homework: Complete the assignment on page 75 of the textbook



Сабақта қызықты, құнды, қиын болған сұрақтарын айтады

Asks interesting, valuable and difficult questions in class




Формативті бағалау

Formative assessment







   

Бөлім:

Section:

Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу

Solve tasks using spreadsheets



Педагогтің аты-жөні:

Name of the teacher



Mukasheva М.S.

Күні:

Date:

19.11.2021

Сыныбы:

Grade: 7А

Қатысқандар саны:

Number of participants:

Қатыспағандар саны:

Number of absentees:

Сабақтың тақырыбы:

Lesson topic:



3.4. Шартты форматтау

3.4. Conditional formatting



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

Learning objectives in accordance with the curriculum:

Электрондық кестеде шартты форматтауды қолдану

Using conditional formatting in a spreadsheet



Сабақтың мақсаты:

The purpose of the lesson

Барлық оқушылар: Электрондық кестеде жұмыс жасай алады

All students: Can work in a spreadsheet



Оқушылардың басым бөлігі: Электрондық кестеде шартты форматтау түрлерін біледі, қарапайым элементтерін қолданады.

Most students: Knows the types of conditional formatting in a spreadsheet, uses simple elements.



Кейбір оқушылар: электрондық кестеде деректерді шартты форматтай алады

Some students: can conditionally format data in a spreadsheet



Терминология

Terminology




Форматтау – форматирование - formatting

шартты форматтау – условное форматирование - conditional formatting

ұяшықтарды ерекшелеу ережесі – правила выделения ячеек - rules of cells selection

гистограмма – гистограмма - bar chart

түрлі – түсті шкалалар – цветочные шкалы - color scales

белгіше жинақтары – набор значков - set of icons


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


The beginning of the lesson

5 min



1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

2. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылардан көңіл күйлерін сұраймын

1. Greeting students, inventory

2. Create an atmosphere of cooperation



Әр оқушы өз есімінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын (немесе өзіне тән жақсы қасиеттерін) келтіреді

Each student should cite the initials of their name to describe themselves (or their good qualities).






Презентация

Presentation



Өткен сабақты қайталау

Repeat the previous topic

5 minutes


Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.

Students were asked questions on the previous topic.



  1. Шартты форматтау қандай мақсатта қолданылады?

What is the purpose of conditional formatting?

  1. Шартты форматтауды қолдану үшін ұяшық диапазондарымен қандай әрекеттер орындалады?

What operations are performed with cell ranges to apply conditional formatting?

  1. Ұяшыққа «Белгішелер» (Значки) не үшін қойылады?

Why are "Icons" placed in the cell?

  1. Қате жазулары бар ұяшықтарды анықтау үшін шартты форматтауды қолдануға бола ма?

Can I use conditional formatting to identify cells with incorrect entries?

Сұрақтарға жауап береді.

Students answer questions




Жарайсың!

Well done!





Сабақтың ортасы

25 минут

The middle of the lesson

25 minutes


Компьютермен жұмыс

Work with a computer

1-тапсырма

«Ұяшықтарды ерекшелеу ережесі» бөліміндегі «Больше…» (Үлкен) батырмасының қолдануын қарастырамыз.

Let's explore the use of the "More" button in the "Cell highlighting warning" section.

2-тапсырма



«Бірінші жəне соңғы мəндерді іріктеу ережесі» батырмасының қолдануын зерттейміз

Let's explore the use of the "Rules for selecting the first and last values" button



3-тапсырма

«Гистограмма» батырмасының жұмысымен танысамыз.

Let's get acquainted with the operation of the "Histogram" button.



4-тапсырма

«Набор значков (Белгіше жинақтары)» батырмасы қызметін зерттеу.

Explore the function of the button "Set of icons (Icon sets)".



Тапсырмаларды орындайды

Performs tasks



Өте жақсы!

Жарайсың!

Very good!

Well done!



Оқулық

Textbook



Сабақтың соңы

5 мин

End of lesson

5 min


Сабақты бекіту үшін сұрақтар қойылады

Questions are asked to confirm the lesson


Кері байланыс

Feedback

Үйге тапсырма: 3.4 Шартты форматтау тақырыбын, термин сөздерді қайталау

Homework: 3.4 Review the topic of conditional formatting, terminology



Сұрақтарға жауап береді.

Students answer questions


Балалар бағдаршам әдісі арқылы бүгінгі сабақ туралы кері байланыс береді.

The guys will give feedback on today's lesson using the traffic light method.




Формативті бағалау

Formative assessment







  



Бөлім:

Section:

Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу

Solve tasks using spreadsheets



Педагогтің аты-жөні:

Name of the teacher



Mukasheva М.S.

Күні:

Date:

26.11.2021

Сыныбы:

Grade: 7А

Қатысқандар саны:

Number of participants:

Қатыспағандар саны:

Number of absentees:

Сабақтың тақырыбы:

Lesson topic:



3.5. Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы

3.5. Graphical representation of tabular data



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

Learning objectives in accordance with the curriculum:

7.2.2.3. электрондық кестеде диаграммалар құру

7.2.2.3. сreating charts in a spreadsheet




Сабақтың мақсаты:

The purpose of the lesson

Барлық оқушылар: Диаграмма ұғымын біледі

All students: Knows the concept of a diagram



Оқушылардың басым бөлігі: Диаграмма құру қадамдарын біледі

Most students: Knows the steps of creating a chart



Кейбір оқушылар: Электрондық кестеде диаграмма құра алады

Some students: Can create a chart in a spreadsheet



Терминология

Terminology

Кесте – таблица - table

Ұяшық – ячейка - Cell

Қатар – ряд - row

Баған – столбец - column

диаграмма – диаграмма - diagram


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


The beginning of the lesson

5 min



1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

2. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылардан көңіл күйлерін сұраймын

«Менің көңіл күйім қандай?»

1. Greeting students, inventory

2. Create an atmosphere of cooperation


Ортаға бір бала шығып, өз көңіл-күйін мимикамен, түрлі қимыл-қозғалыстар арқылы көрсетеді. Қалғандары оны тауып айтады.







Өткен тақырыпты қайталау

Repeat the previous topic

10 minutes


Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.

Students were asked questions on the previous topic.



Сұрақтарға жауап береді.

Students answer questions



Жарайсың!

Well done!



https://wordwall.net/ru/create/

entercontent?guid=

1d7e7088da244b959a02486e3f85f3

dc&templateid=69&autosave=true




Термин сөздерді қайталау

Let’s play the game

Terminology

Терминология

Гравитация ойыны

Форматтау – форматирование - formatting

шартты форматтау – условное форматирование - conditional formatting

ұяшықтарды ерекшелеу ережесі – правила выделения ячеек - rules of cells selection


гистограмма – гистограмма - bar chart

түрлі – түсті шкалалар – цветочные шкалы - color scales


белгіше жинақтары – набор значков - set of icons

https://quizlet.com/latest

Сабақтың ортасы

20 минут

The middle of the lesson

20 minutes


Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру

Жаңа сабақты түсіндіру

Explain the new lesson

Introduce students to the topic and purpose of the new lesson by analyzing what they have learned.

Танымдық сұрақтар қойылады.

Cognitive questions are asked.


Компьютермен жұмыс

Work with a computer



Сұрақтарға жауап береді

Answers questions

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды

Performs the tasks given in the textbook


Өте жақсы!

Жарайсың!

Very good!

Well done!


Презентация

Презентация

Presentation

Оқулық


Textbook


Сабақтың соңы

5 мин

End of lesson

5 min


Сабақты бекіту

Жаңа сабақты бекіту үшін сұрақтар қойылады.

Questions are asked to approve a new lesson.


Answers questions

Сұрақтарға жауап береді



Формативті бағалау

Formative assessment



https://docs.google.com/

forms/d/e/1FAIpQLSem4

Yp8VljG_3OtxjdiRcpDTEkSBZz

TnuQonMlRNsz0-hNUCA/viewform?usp=sf_link



Түрлі-түсті шарлар арқылы кері байланыс

Жасыл түсті шар – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын

Сары түсті шар - мен бүгінгі сабақты жартылай түсіндім Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым

Feedback via colored balloons

Green ball – I think everything is fine today

Yellow Ball – I understood today's lesson



Red apple - I could not fulfill the task




Interactive board

Scratch




Үйге тапсырма: Оқулықтағы 83-беттегі тапсырманы орындау

Homework: Complete the assignment on page 83 of the textbook











Бөлім:

Section:

Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу

Solve tasks using spreadsheets



Педагогтің аты-жөні:

Name of the teacher



Mukasheva М.S.

Күні:

Date:

3.12.2021

Сыныбы:

Grade: 7А

Қатысқандар саны:

Number of participants:

Қатыспағандар саны:

Number of absentees:

Сабақтың тақырыбы:

Lesson topic:



3.6. Электрондық кестелерде процестерді модельдеу

3.6. Process modeling in spreadsheets



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

Learning objectives in accordance with the curriculum:

  • Электрондық кестеде процестерді модельдеу

  • Process modeling in spreadsheets




Сабақтың мақсаты:

The purpose of the lesson

Барлық оқушылар: Модель ұғымын біледі

All students: Knows the concept of model



Оқушылардың басым бөлігі: Модельдеу кезеңдерін біледі

Most students: Knows the stages of modeling



Кейбір оқушылар: Электрондық кестеде процестерді модельдей алады

Some students: Can model processes in a spreadsheet



Терминология

Terminology

модель – модель - model

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


The beginning of the lesson

5 min



1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

2. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылардан көңіл күйлерін сұраймын

«Менің көңіл күйім қандай?»

1. Greeting students, inventory

2. Create an atmosphere of cooperation


Ортаға бір бала шығып, өз көңіл-күйін мимикамен, түрлі қимыл-қозғалыстар арқылы көрсетеді. Қалғандары оны тауып айтады.








Өткен сабақты қайталау

Repeat the previous topic

5 minutes


Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.

Students were asked questions on the previous topic.



Сұрақтарға жауап береді.

Students answer questions




Жарайсың!

Well done!



Презентация


Сабақтың ортасы

25 минут

The middle of the lesson

25 minutes


Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру

Жаңа сабақты түсіндіру

Explain the new lesson

Introduce students to the topic and purpose of the new lesson by analyzing what they have learned.


Танымдық сұрақтар қойылады.

Cognitive questions are asked.



  • Модельдеу дегеніміз не?

  • Модельдеу қандай кезеңдерден тұрады?

  • Математикалық модельдеудің компьютерлік модельдеуден айырмашылығын атаңдар

  • Модельдеуді тестілеу дегеніміз не? Компьютерлік тестілеу қалай жүргізіледі?

  • Нәтижелерге талдау не үшін жүргізіледі?

Компьютермен жұмыс

Work with a computer

Тапсырма:

3.46-суретте берілген геометриялық модельдің көлемін есептеңдер

Ұзындығы – а, қиып алынған қағаз бөлігінің ұзындығы - b

Математикалық модель

Компьютерлік модель құру


Сұрақтарға жауап береді

Answers questions

Тапсырмаларды орындайды

Performs tasks

Өте жақсы!

Жарайсың!

Very good!

Well done!


Presentation

Оқулық


Textbook


Сабақтың соңы

5 мин

End of lesson

5 min


Сабақты бекіту үшін сұрақтар қойылады

Questions are asked to confirm the lesson


Кері байланыс

Feedback


Үйге тапсырма:

3.6 Электронды кестеде процестерді модельдеу тақырыбын, термин сөздерді қайталау

Homework: 3.6 Repetition of the topic of process modeling in a spreadsheet



Сұрақтарға жауап береді.

Students answer questions


Балалар бағдаршам әдісі арқылы бүгінгі сабақ туралы кері байланыс береді.

The guys will give feedback on today's lesson using the traffic light method.




Формативті бағалау

Formative assessment







  


Бөлім:

Section:

Шешімдерді программалау

Programming solutions



Педагогтің аты-жөні:

Name of the teacher



Mukasheva М.S.

Күні:

Date:

10.12.2021

Сыныбы:

Grade: 7А

Қатысқандар саны:

Number of participants:

Қатыспағандар саны:

Number of absentees:

Сабақтың тақырыбы:

Lesson topic:



4.1. Программалау тілдері

4.1. Programming languages



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

Learning objectives in accordance with the curriculum:

7.1.2.1. «программалау жүйесі» және «программалау тілдері» ұғымдарын ажырата білу

7.1.2.1. Be able to distinguish between the concepts of "programming system" and "programming languages".









Сабақтың мақсаты:

The purpose of the lesson

Барлық оқушылар: «программалау тілі» ұғымы және оның түрлері туралы білім алады.

All students: Learns the concept of "programming language" and its types.



Оқушылардың басым бөлігі: Электрондық кестеде шартты форматтау түрлерін біледі, қарапайым элементтерін қолданады.

Most students: Knows the laws of the programming language and can classify by level.



Кейбір оқушылар: Машиналық код және оны түсінікті тілге аударатын программалар туралы біледі.

Some students: 1. Knows the machine code and programs that translate it into an understandable language.



Терминология

Terminology



программа – программа - program

программалау – программирование – programming

программалаушы – программист – programmer

программалау тілі –язык программирования - programming language

компьютерлік программа – компьютерная программа - computer program

төмен деңгейдегі тіл – языки низкого уровня - low-level language

жоғары деңгейдегі тіл – языки высокого уровня - high-level language

компилятор – компилятор - compiler

интерпретатор – интерпретатор - interpreter

процедуралық –процедурный – procedural

логикалық – логический – logical

программалау жүйесі – система программирования - programming system


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


The beginning of the lesson

5 min



1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

2.Ынтымақтастық атмосферасын құрамын Оқушыларға "Менің артықшылығым" тәсілін қолданамын.

1. Greeting students, inventory

2. Create an atmosphere of cooperation

I use the "My Advantage" method for students.


Әр оқушы өз есімінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын (немесе өзіне тән жақсы қасиеттерін) келтіреді

Each student should cite the initials of their name to describe themselves (or their good qualities).






Презентация

Presentation



«Жылдам сұрақ» әдісі

арқылы өткенді қайталау

Quick question method

repeat the past

5 minutes




Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.

Students were asked questions on the previous topic.




Сұрақтарға жауап береді.

Students answer questions




Жарайсың!

Well done!





Сабақтың ортасы

25 минут

The middle of the lesson

25 minutes


Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру

Бейнесабақ көрсету арқылы сабақты түсіндіру

Introduce students to the topic and purpose of the new lesson by analyzing what they have learned.

Explain the lesson through a video lesson

Танымдық сұрақтар қойылады.

Cognitive questions are asked.

Компьютермен жұмыс

Work with a computer


Сұрақтарға жауап береді

Answers questions
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау

Perform tasks given in the textbook


Өте жақсы!

Жарайсың!

Very good!

Well done!


https://youtu.be/sDJ-MjzDHGE
Оқулық

Textbook



Сабақтың соңы

5 мин

End of lesson

5 min


Сабақты бекіту

«Үш Қ» әдісі

(Қызықты, құнды, қиын)

Approval of the lesson

The "Three K" method

(Interesting, valuable, difficult)


Үйге тапсырма: Оқулықтағы 96-беттегі тапсырманы орындау

Homework: Complete the assignment on page 95 of the textbook



Сабақта қызықты, құнды, қиын болған сұрақтарын айтады

Asks interesting, valuable and difficult questions in class




Формативті бағалау

Formative assessment








Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет