Сабақтың тақырыбы: Аңдар Бөлімі: Бізді қоршаған әлем Педагогтың аты жөні



Дата16.12.2022
өлшемі99,43 Kb.
#57696
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Аңдар

Бөлімі:

Бізді қоршаған әлем

Педагогтың аты – жөні:

С.А.Ахметова

Күні:

05.12.2022ж.

Сыныбы: 1 «Б»

Қатысқандар: Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы:

Аңдар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

1.1.2.1 баяу және анық айтылған, жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсіну;
1.5.1.1* мұғалімнің қолдауымен заттың атын/санын білдіретін сөздерді ауызша тілде қолдану.

Сабақтың мақсаты:



Тыңдалған материал не туралы екенін түсінеді.Таныс сөздерді атай алады.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі / Уақыты

Педагогтың іс – әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.
Қызығушылықты ояту.

Оқушыларды түгендеу
Шаттық шеңбері.
Шеңберді біз құрайық,
Алақанды ашайық. Күннің нұрын алайық,
Бір-бірімізге шашайық.

Сабақты жақсы көңіл- күймен бастайды.



«Шапалақ» әдісі





Сабақтың ортасы.



Оқушылардың сабаққа түгел қатысуын қадағалай отырып, өткен тақырыптарға шолу жасаймын.

Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын.


- Балалар, бүгінгі сабағымызда біз аңдар туралы әңгімелесеміз.
1.Жабайы аңдар қайда тіршілік етеді?
2.Жабайы аңдарды қайдан көруге болады?

Жаңа сөздерді үйретемін. арыстан,керік, піл түлкі,қасқыр,


қоян,кірпі.
Балалар, жануарлардың мінезі қандай?

Тапсырма
Тыңдалым
Тапсырма
Тыңдалым
Сергіту сәт

Тапсырма
Тыңдалым
Тапсырма Жазылым

Сұрақтар:
Отбасы деген не?
Отбасы мүшелеріне кімдер жатады?
Отбасы – шағын мемлекет. Отбасы әр адамның шағын отаны.

Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.





Сұрақтарға жауап береді.


а)ешкім бақпайды;
ә)орманда, тауда, далада тіршілік етеді;
б)тамақтарын өздері тауып жейді;

в)жабайы өседі;


г)төлдерін де өздері асырайды
Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.

Жануарлардың мінезін сипаттайды.


Түлкі - айлакер
Қоян-қорқақ
Арыстан- айбатты
Қасқыр- зұлым
Аю -ұйқышыл
Дескриптор
Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді;
Заттың атын/санын білдіретін сөздерді ауызша тілде қолданады.
Суретке қарайды. 1.Тыңдайды.
Қайталайды.

Тыңдайды.


Қайталайды.
Есте сақтайды.

Сергіту сәтін орындайды.


Тыңдайды.


Қайталайды.
Есте сақтайды.
Әріптер жазады.

«От шашу» әдісі арқылы бағалу.
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша!

Ауызша кері байланыс беру.


Жақсы! Тамаша!

«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау




Суреттер






Оқулық




Сабақтың соңы
Рефлексия

Кері байланыс
Оқушылар бас бармақтарын көрсету арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс береді.
Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса- Мен түсіндім.
Бас бармақ көлденең тұрса- Мен түсінгендеймін.
Бас бармақ төмен қарап тұрса – Мен түсінбедім.

Бағалау

Оқушыларды «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Тексерілді

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет