Сабақтың тақырыбы Аэробика элементтері бар гимнастика. Оқу мақсаттары



Дата02.03.2022
өлшемі422,76 Kb.
#26800
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар


Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

3-бөлім: Акробатика негіздерінде гимнастика

Мектеп: «Ш.Ниязов» атындағы жалпы орта мектебі

Күні:

Мұғалім аты-жөні: Нурметов У С

Сынып: 3 «Ә»

қатысқандар саны:

қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Аэробика элементтері бар гимнастика.

Оқу мақсаттары

3.1.2.1 Дене дамуы үшін қарастырылған түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде қозғалыстарды қалай орындау керек екендігін біледі және түсінеді

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтармен тәуекелдерді түсінеді және көрсетеді.

Басым бөлігі: дене белсенділігінің маңыздылығын түсінеді.

Кейбірі: мұғалімнің көмегінсіз өз бетінше дене жаттығуларын жасай алады.

Бағалау критерийлері

Білім алушы

  • Денеге ықпал ететін қарапайым жаттығуларды орындайды

Тілдік мақсаттар



Оқушылар:

  • Гимнастикалық қозғалыс дағдыларын көрсетеді

Пәндік лексика және терминология

Мыналарды қамитды:



  • Кеңістік/ бағыт: алға, артқа, жанына

  • динамика: тез, баяу

  • байланыс, идеялар, іс-әрекет, жүйелі

  • ептілік, тепе-теңдік

  • координация, күш

  • шыдамдылық, иілгіштік

Талқылауға арналған сұрақтар

  • Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып тепе теңдік жаттығуларын қалай орындаймыз?

  • Сабақтың қай бөлігінде дене қыздыру, дем алу және босаңсытатын жаттығуларын орындаймыз?

  • Не үшін бізге иілгіштік қасиет қажет болады?

Құндылықтарды дарыту

Құрмет, шығармашылық, әріптесін тыңдай білу. Қарым-қатынас дағдыларын дамыту, жаттығу жасау барысында сыни тұрғыдан ойлану.

Сана сезім, адалдық, басқа адамдардың ойын құрметтеу, адал болу,

бір-бірін құрметтеу, мәдени, этикалық қасиеттерді дамытады

«Мәңгілік Ел» ұлттық идеясын, білімге деген қызығушылығын қалыптастыру, Отанымыздың игілігі үшін өмір бойы оқытуға, сыни ойлауды дамытуға және білім берудегі үш тілдік саясатты іске асыруға бағыттау.

Мәдениетаралық түсінікті дамыту



Пәнаралық байланыстар

Математика,физика,биология пәндерімен байланыстыру.

АКТ пайдалану дағдысы

Тақырып бойынша қозғалмалы ойындардың тапсырмаларын көрсету немесе басқа елдердің ұлттық ойындарымен таныстыру.

Алдыңғы меңгерілген білім


Оқушылар алдыңғы сыныптарда, күнделікті өмірде сандар ретімен санауды, жаттығулар жасауды, ойындар ойнаған тәжірибелеріне сүйенеді

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Сапқа тұрғызу.Сәлемдесу.Қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.

Оқушыларды түгелдеу.Спорт киімдерін тексеру.

Жаңа сабақтың тақырыбын хабарлау, мақсаты мен мазмұнын түсіндіру.

Сапта орындалатын жаттығулар. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау.



Қауіпсіздік ережелері.

Сабақтың ортасы

25 мин

Аэробика элементтері бар гимнастика

(С, Ж, К, ҚБ) Оқушылар сымбаттылықты нығайту үшін жаттығулар кешенін орындайды.

Барлық оқушылар мұғаліммен бірге тақпақты айтып, жаттығуды қайталайды:



(Денені оң жаққа және сол жаққа айналдырады.)

(Бір қол жоғары, екіншісі төмен, екпінмен қолдар ауысады)

(Денені айналдыру.)

(Орында тұрып секіру.)



(Екі қол кеуде тұсында, қолды сермеу.)

(С, Ж, К, ҚБ) Оқушылар шыдамдылыққа арналған жаттығулар кешенін орындайды.

1) 1 - оң аяқпен алға адым, қол иыққа бүгулі; 2 – сол аяқты жақындатып жартылай отыру, екі қол төмен; 3 – 4 – дәл солай, 1, 2 дегенде басқа аяқпен; 5 – 8 – санауды қайталау 1 – 4. 12 рет қайталау.

2) 1 – 2 – солға бұрылып, оң аяқпен артқа ұмтылу; оң қол басқасымен жанына алға; 3 – 4 – оңға бұрылып, сол аяқпен артқа; сол қол басқасымен жанына; 5 – 8 – санауды қайталау 1 – 4. 10 рет қайталау.

3) 1 – сол аяқта жартылай отырып, оң аяқпен жанына сермеу, қол жанында; 2 – негізгі тұрыс; 3 – оң аяқта жартылай отырып, сол аяқпен жанына сермеу, қол жанында; 4 – негізгі тұрыс; 5 – 8 – қайталау, 1 – 4 санау. 8 рет қайталау.

4) 1 – сол аяқта жартылай отырып, оң аяқ жанына-алға бүгіп сермеу, қол иыққа бүгулі; 2 – аяқ екі жаққа, қол төмен тұру; 3 – 4 – дәл солай, 1, 2 дегенде – келесі аяқта; 5 -8 – қайталау, 1 – 4 санау, 8 рет қайталау.

5) 1 – оң аяқпен бір адым артқа, қол иыққа бүгулі; 2 – сол аяқты жақындатып, жартылай отырып, қол төмен; 3 - 4 – дәл солай, 1, 2 дегенде келесі аяқпен, 5 – 8 – қайталау,1 – 4 санау. 8 рет қайталау.

6) 1 – 2 – оң аяқпен артқа ұмтылу, екі қол әр санға алға, жанына бүгіледі; 3 – 4 – оң аяқпен артқа ұмтылу, екі қол әр санға алға, жанына бүгіледі; 5 – 8 – қайталау 1 – 4 санау. 8 рет қайталау.

7) 1 – сол аяқта жартылай отырып, оң аяқты артқа бүгу, қол жоғары; 2 – аяқ екі жаққа, қол иыққа бүгулі; 3 – 4 – дәл солай, 1, 2 дегенде – келесі аяқпен; 5 – 8 – қайталау 1 – 4 санау. 10 рет қайталау.

8) 1 – сол аяқта жартылай отырып, бүгілген оң аяқты алға сермеу, қол жоғары; 2 – аяқ бірге, қол екі жаққа бүгулі; 3 – 4 – дәл солай, 1, 2 дегенде – келесі аяқта; 5 -8 – қайталау, 1 – 4 санау, 10 рет қайталау.

Қ.б-ға арналған тапсырма

Аэробика элементтері бар гимнастикалық жаттығуларды орында.






Жаттығудың денсаулыққа қажеттілігі мен маңыздылығын сыныптастарыңмен талқыла


Дескриптор. Білім алушы

- аэробика жаттығулар топтамасын орындайды;

- жаттығулар кешенінде құралдарды тиімді пайдаланады;

- жаттығулардың қажеттілігі мен маңыздылығын талқылайды;

- жаттығулардың реттілігін, орындалу ерекшеліктерін, пайдасын көрсетеді.

Үлкен, ашық кеңістік, ысқырық, секундомер, бор, конустар.

Аэробика әдістемелік құралына сілтеме:

http://herzen-ffk.my1.ru/_ld/0/55_itmo175.pdf

Аэробика әдістемелік құралына сілтеме:

https://elib.gstu.by/bitstream/handle/220612/1721/muk304%D1%8D%D0%BB.pdf?sequence=1&isAllowed=y


Үлкен, бос кеңістік, ысқырық, секундомер, бор, конустар.

Әуендік кешен.


Сабақтың аяғы

5 мин

Бой жазу, тыныс алу жаттығулары.

Бас бармақ, бағдаршам әдісі арқылы бағалау

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

Ойын соңында өздерінің көңі-күйлерін, эмоциясын білдіре алады.







Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау

Уақытты үнемді пайдалана отырып оқушылардың деңгейлеріне қарап тапсырмаларды түсіндіріп беремін

Қабілетті оқушыларға тапсырманы күрделілеу,әлсіз оқушыларға көмектесу үшін жеңілдетілген тапсырмалар беремін.



Оқушыларға өзін-өзі бағалау дағдыларын қалыптастырамын.

Жүйелі түрде кері байланыс ұсынамын.

Оқушыларды мақсатты түрде оқуға уәждеймін


Сабақ барысында қауіпсіздік ережелерін үнемі айтып түсіндіріп оқушы бойына дарыту және сақтауды қадағалау.

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?


Өз сабағыңызды талдау.

Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.

Жаттығуларды жасай білді. Ойын ережелерін түсінді, ойнай білді.Сабақ түсіну, білу қолдану мақсаты бойынша берілген деңгейлі тапсырмаларды орындады

Сабақ қызықты, жоғары деңгейде өтті.

Қосымша деңгейлік тапсырмалар орындалды.
Уақыт дұрыс пайдаланылды.


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

  1. Оқушылар өте белсенді қатысты

  2. Оқушылардың гимнастикалық жаттығуларға деген қызығушылығы артты

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады?

1. Психологиялық дайындық.



2. Оқушыларды сабаққа ынталандыру.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет