Сабақтың тақырыбы: «Бақа мен үйрек»



бет1/2
Дата16.04.2023
өлшемі1,21 Mb.
#83283
түріСабақ
  1   2

Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі

МЕКТЕП: №28ОМ

КҮНІ: 14.11.2022ж.

Мұғалім: Н.А. Тангатов

СЫНЫП: 5

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

«Бақа мен үйрек» ертегісі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау;
5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі мәселелерді анықтау, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану;
Көпшілігі: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану;
Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау арқылы мәтін мазмұнын ашу, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану.

Бағалау критерийі

  • мәтін мазмұнынан негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды;

  • омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады.

Алдыңғы білім

Қадыр Мырза Әлінің «Қызыл кітап» өлеңі.

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы





Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.
Жағымды психологиялық ахуал. «Табиғат – адамзатқа аманат» атты бейнефильмді (https://www.youtube.com/watch?v=ptfNTXDvjAg) тамашалаңдар(өз пікірлеріңді білдіріңдер).
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Берілген аң-құстарға қандай сипаттама сәйкес келетінін анықтап, сәйкестендіріп жазыңдар.

Түлкі
Сұң қар
Қоян
Ит
Бұл бұл
Үкі
Түйе




әнші
айлакер
ақылды
қорқақ
сақ
қырағы
төзімді

Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.
Мәтінді мұқият оқып, Бақа мен Үйректің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңыз. Негізгі ой мен қосымша ойды анықтаңыз. 1-тапсырма.

Бақа

Ұқсастықтары

Үйрек








Дескриптор:

  • мәтінді түсініп оқиды;

  • бақа мен үйректің қасиеттерін салыстырады;

  • мәтіндегі негізгі және қосымша ойды ажыратады.

ҚБ
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.

4-тапсырма. Оқылым және тыңдалым материалдарын негізге алып, тапсырмаларды орындаңдар.
1-деңгей. Бақаға сипаттама беріңдер. Сипаттама сөздердің антонимдерін анықтаңдар.
2-деңгей. Бақалар мен жабайы үйректер туралы қандай қызық мәліметтер білесіңдер? Хабарлама дайындаңдар.
3-деңгей. Тыңдалым бөлімінен алған әсерлеріңді достарыңа хат түрінде жазыңдар.
Дескриптор:

  • Бақаға сипаттама береді, сипаттама сөздердің антонимдерін анықтайды;

  • Бақалар мен жабайы үйректер туралы қызық мәліметтер анықтайды, хабарлама дайындайды;

  • Тыңдалым бөлімінен алған әсерлерін достарына хат түрінде жазады.

ҚБ

Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
«Табиғат – адамзатқа аманат» атты бейнефильмін тамашалайды.
Оқушылар берілген аң-құстарға қандай сипаттама сәйкес келетінін анықтап, сәйкестендіріп жазады.


Оқушылар мәтінді түсініп оқиды;
бақа мен үйректің қасиеттерін салыстырады;
мәтіндегі негізгі және қосымша ойды ажыратады.


Грамматикалық тақырыпты меңгереді.


Грамматикалық тапсырманы орындайды.
Оқылым және тыңдалым материалдарын негізге алып, тапсырмаларды орындайды.

«Смайлик»

Өте жақсы Жақсы Орташа

Қалыптастырушы бағалау


- төмен жауап;
-жақсы жауап;
-керемет жауап!
Қалыптастырушы бағалау
- төмен жауап;
-жақсы жауап;
-керемет жауап!

5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы

https://www.youtube.com/watch?v=ptfNTXDvjAg

(http://www.elarna.com/ertegi_kk.php)





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет