Сабақтың тақырыбы М. Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе. «Сібір шамшырағында»



Дата02.06.2023
өлшемі72,31 Kb.
#98241
түріСабақ
Байланысты:
10 сынып 13.12


Тексерген:Мустафаева А.Қ Қолы

Бөлім:

« «Қазақтың Қанышы»

Сабақтың тақырыбы

М. Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе. «Сібір шамшырағында» Ұстазы мықтының ұстанымы мықты.

Күні:13.12.2022

Мұғалімнің аты-жөні:Бектауова Аружан Амандыққызы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау
10.3.2.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына баға беру

Сабақтың мақсаты

М.Сәрсекенің «Қаныш Сәтбаев» шығармасындағы ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру.Әдеби шығарманың композиялық ерекшеліктерін талдау

Бағалау
критерийі

Шығармадағы кейіпкерлер жүйесіне талдау жасайды

Тілдік
мақсаттар



Сөздер мен сөз тіркестер: кексе, сарікідір тартқан, ескі тарих, шешендiк
Пән лексикасы және терминология: образ, кейіпкерлер жүйесі
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
менің ойымша....,
мен оны былай түсіндіремін.....,
себебі....., оған мынандай дәлел келтіре аламын....,
мәселенің шешеу жолдарын ұсынар болсам,....,
қорыта келе,.......

Құндылықтар

адамгершілік

Пәнаралық
байланыс

Қазақ тілі,

Ресурстар

10-сыныпқа арналған «Қазақ әдебиеті» оқулығы, «Мектеп» баспасы.
М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті
Бағалау

Сабақтың басы
0-5


Оқушылармен амандасу, түгендеу, оқу құралдарын тексеру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Ми шабуыл
«Сібір шамшырағы»бөлімінен не ой түйдіңіздер?
Бұл бөлім сізге қандай ой қалдырды?

Мұғаліммен амандасады. Зейінін сабаққа аударады.

Сұрақтарға жауап береді


ҚБ.
«Бас бармақ»



Сабақтың ортасы


6-10
11 -25



Топқа бөлу

"QR код" әдісі арқылы 4 топқа бөлінеді


1-топ"Тәрбие" тобы
2-топ "Тарих"тобы
3-топ "Тұлға"тобы
4-топ "Тағдыр" тобы
"Оқу және тоқу"әдісі
1-тапсырма
"Қаныш Сәтбаев"роман-эссесінде"Сібір шамшырағы"бөліміндегі негізгі кейіпкерлер кімдер?Оларға анықтама бер.Қаныш Сәтбаевтың ұстаздары туралы не айта аласыңдар?

2-тапсырма


Постер қорғау


"Сібір шамшырағы"бөлімінен не ой түйдіңіз және сол бөлімдегі кейіпкерлердің өмірлік мақсаттары мен ұстанымдарын негізге ала отырып постер қорғаймыз.

3-тапсырма


"Сібір шамшырағы"бөліміндегі Қаныш бейнесіне тән ұлттық құндылықтарды анықтаңыз.Ұлттық құндылықтардың кейіпкерді тұлға ретінде қалыптастырудағы маңызына талдау жасаңыз

4-тапсырма


"Сібір шамшырағы" бөліміне композициялық талдау жасау
Композициялық талдау жоспары:

Оқиғаның басталуы.


Оқиғаның байланысы.
Оқиғаның дамуы.
Оқиғаның шарықтау шегі.
Оқиғаның шиеленісуі.
Оқиғаның шешімі.

1.Сібір Афинасы


2.Профессор Шумиловтың есебі
3.Технология институты
4.Алғашқы қазақша алгебра
5.Геология-тарихи ілім



Слайд

Слайд



ПОСТЕР,маркер


Сабақтың соңы

Кері байланыс.
"Инстаграм" әдісі
Егерде бүгінгі сабақ сізге ұнаса,қолыңыздағы лүпілге,сабақ несімен ұнады?Сол туралы пікіріңізді жазып,лүпіл баса кетіңіз.


Кері байланыс жазады


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет