Сабақтың тақырыбы Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері / Жергілікті жердің бедері



Дата06.01.2022
өлшемі24,56 Kb.
#15400
түріСабақ

Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері / Жергілікті жердің бедері.



Бөлім

Жанды табиғат

Педагогтің аты - жөні

Аумхан Ә.М.

Күні

15.09.2020

Сынып:3 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы

Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері / Жергілікті жердің бедері.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.8. Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану.

3.5.2.4. Қосу және азайту, көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолдану.



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін, қосу және азайту, көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолданады.

Оқушылардың басым бөлігі: Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады.

Кейбір оқушылар: қосу және азайту, көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолданады.

Бағалау критерийлері

  • Үш таңбалы сандарды баған түрінде қосып азайтады.

  • Өрнектер құрып, олардың мәнін табады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті


Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 8 минут

Рапорт


Қызығушылығын ояту

Мәтінді оқы.




Оқушы назарын кестеге

аудару


Мәтінде саған қандай сандар кездесті? Оларды кему ретімен ата. Әрбір санда неше жүздік бар?

Оқушы кестеге назарын аударады

Бірліктерге бірліктерді қосады.

Ондықтарға ондықтарды қосады.

Жүздіктерге жүздіктерді қосады.



Комментарий

арқылы


Плакат

Оқулық


№1,2

29 бет


плакат

Сабақты ортасы

20 минут


"Ойлан, жұптас,бөліс" әдісі

3- тапсырма

345+655=1000 1000-645=345

782+218=1000 1000-367=633

666+334=1000 1000-443=557

802+198=1000 1000-888=112

933-399=1332

Дескриптор:



  • Қосылғыштың мәнін табады. 4балл

  • Азайғыштың мәнін табады. 6 балл

4- тапсырма

(70+30)+60=160

(200+200)+(360-80)=680

(192-6)+250=436
Дескриптор:


  • өрнектер құрады. 3 балл

  • мәнін табады. 3 балл

Оқушыға баған түрінде қосу және азайту алгоритімі жазылған плакат ұсынылады.

Есептеп, досың екеуің бір-біріңді тексер.

Кесте бойынша өрнектер құрып, олардың мәнін табыңдар.


Оқушы әр жағдайда берілген алгоритімді айтады.

Баған түрінде есептейді.

Кесте бойынша өрнектер құрады, олардың мәнін табады


ҚБ 10 баллдық жүйе

ҚБ 6 баллдық жүйе



Оқулық

№3,30 бет

Плакат

№4, 30 бет




Сабақтың соңы

12 минут


•5 :3 :4




20







2




24







15

27







8

8







5

36







35

9







7




Қай сан қалдырылған?

Әр оқушы ауызша жауап береді

Бағдаршам

арқылы


Қима қағаздар



(х+65):а

124+68+45

12:3

2•5

965-452

(56+654)-451

С-d+а

а+456

5•(с-d)

d-456


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет