Сабақтың тақырыбы Шамалар арасындағы тәуелділіктер Сабақта іске асатын оқу мақсаты



Дата06.01.2022
өлшемі21,48 Kb.
#14122
түріСабақ

Бөлім:2

Мектеп:Еңбекші жоббм

Күні: 08.07.20ж

Мұғалімніңаты-жөні:

Мырзалиева Гүлнұр

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Шамалар арасындағы тәуелділіктер

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқубағдараламасынансілтеме)

6.5.2.5 - шамалар арасындағы тәуелділікке есептер шығару;

6.5.2.6 - шамалар арасындағы тәуелділіктер-дің берілу тәсілдерін білу;

Мақсаты

тәуелділікке берілген есептерді шешу дағдыларын жетілдіреді;

Шамалар арасындағы тәуелділік туралы білімдерін пысықтау

Бағалаукритерийі


Бағалау критерийі

Тапсырма №

Дескриптор

Балл

Оқушы




Шамалар арасындағы тәуелділіктерді

анықтау


№ 1


Шартын түсінеді

Есептерді шешеді



1


№ 2

Тапсырма бойынша пікір алмасады;

1





Өз ойларын еркін жеткізеді.

1




-Сабақ барысында қолданылатын тақырыппенн жұмыс жасау

-Жылдамдық, уақыт, қашықтық туралы білімдерін толықтырады;

-Жылдамдық, уақыт, қашықтық шамалары арасындағы байланысты біледі



Құндылықтар

Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет, азаматтық жауапкершілік



Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу

Бейнебаяндағы байланыс туралы сөйлесу.



АКТ дағдысын қолдану

Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады.



Пәнаралық байланыс

География



Алдыңғы білім

ТБ2


Сабақ барысы

Жоспарланғанкезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер

Сабақтың басы

7 минут


Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу.

Қызығушылықты ояту:

Тақтада әріптер тұрады, оқушы бір әріпті таңдап, соған климатқа байланысты сөйлемдер айтады.



Қызығушылығын арттыру

Шрифтограмма шешу.

-Сендерге арналған шрифтограмма беріліп тұр, жауабын шешкенде жасырын сөзіміз шығады. Сендерге әр топқа 3-4 сұрақтар беремін,сол сұрақтың шешуін дұрыс шешкенде, жасырынған сөз шығады.

Сұрақтар 1. Метрдің екіден бір бөлігінде неше дециметр бар. (5 дм)

2. Үш ат 15 км шапты. Әрқайсысы неше км шапты. (15 км)

3. Ауданы 81 см шаршының периметрін тап. (36 см)

4. 25000 килограммда неше тонна бар ( 25 т)

5. 2 жыл 11 айда неше ай бар (35 ай)

6. 180 минутта неше сағат бар ( 3 сағат)

7. Қабырғасы 6 см шаршының периметрі қаншы (24 см)

8. Салт атты 4 км жол жүрді.Бұл оның жүруге тиісті жолдың төрттен бір

бөлігі. Барлық жол неше километр. (16 км)

9. Жаяу адам 5 км/сағат жылдамдықпен 9 сағатта неше километр жол жүреді

10. 3600 секунд қанша сағат болады (1 сағат)



Сабақтың ортасы

30минут


Пиза тапсырмасы

Спринт уақытында «реакция уақытында»бұл стартер пистолетінің атылуаұыты мен спортшының старт алу уақытының арасындағы интервал.Аяқталу уақытына»реакция уақыты мен жүгіріс уақыты кіреді.Келесі кестеде реакция уақыты мен 8 жүгірушілердің 100 метргеспринтерлік жарыста.Спринт уақытында реакция уақыты бұл ақырғы уақытының деректері келтірілген



Жүгіретін жол

Реакция уақыты (сек)

Соңғы уақыт(сек)

1

0,147

10,09

2

0,136

9,99

3

0,197

9,87

4

0,180

Жүгірісті аяқтаған жоқ

5

0,210

10,17

6

0,216

10,04

7

0,174

10,08

8

0,193

10,03

Осы жарыстың алтын,күміс, қола медаль иегерлерін анықтаңыз,Төмендегі кестені жүгіріп өтетін жол номерімен ,реакция уақытымен және ақырғы уақытпен толтырыңыз

Дескриптор:-Реакция уақыты мен ақырғы уақытты анықтай алады

-Кестені толтыра алады

Медаль

Жүгіретін жол

Реакция уақыты(сек)

Соңғы уақыт(сек)

Алтын










Күміс










Қола










2-сұрақ.Реакция уақыты

Бүгінгі таңда спортшылардың ешқайсысы да стартер пистолетіне 1,110 секундтан аз уақыт ішінде әрекет ете алмады.Егер жүгірушінің реакция уақыты0,110секундтан кем болса,бұлжүгірушінің пистолет атылған уақыттан бұрын жүгіруге ұмтылғандығын білдіреді.Егер қола жүлдегерлерінің реакция уақыты неғұрлым тезірек болса,онда оның күміс медаль алу мүмкіндігі болар ма еді?Өз жауабыңызға түсінік беріңіз

Дескриптор:

-Медальдардың айырмашылығын анықтайды

-Өз жұмыстарын көрсете біледі

Сабақтың соңы

3минут


Рефлексия

Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды?

Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз?

Сабақтан қандай әсер алдыңыз?



Сабаққа бір ұсыныс.

Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын?

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма?

Барлық оқушылар ОМ жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме?

Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге?

Жалпыбағалау

Қандайекіаспектжақсыөтті? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз)

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не себепболатынеді? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз)

1:

2:

Сабақбарысындасыныптыңжетістігітуралы не ойладым/ жекеоқушылардыңқиындығы, келесісабақтарда неге назараударуқажет?

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет