Сынып: 9 Мерзімі



бет1/3
Дата15.05.2022
өлшемі20,8 Kb.
#34519
  1   2   3

Пәні: Биология

Сынып: 9

Мерзімі:

Тақырыбы: Адамның биосферадағы рөлі. Ауқымды экологиялық проблемалар.

Мақсаты

Адамның биосферада атқаратын қызметімен таныстыру.

Ауқымды экологиялық проблемалармен таныстыру.



Күтілетін нәтиже:

Адамның биосферада алатын қызметімен танысты.

Ауқымды экологиялық проблемалармен танысты.



Модульдердің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық-коммуниациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Топқа бөлу. Топқа бөлінуге нұсқау жасаймын.

Қазақтың жер аттарымен топқа бөлінеді. (Семей, Арал, Байқоңыр)




Таратпа қағаздар

5 минут

Үй тапсырмасын сұрау.

«Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын бекітемін.



Тың игеру туралы сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты қорытындылайды.

Топтық бағалау, геометриялық фигуралармен формативті бағалау.

А4 қағазы, бағалау парақшасы

Жаңа сабақ танстырылымы




5 минут

Жаңа сабақтың тақырыбын жариялау.

Жаңа тақырып бойынша топтық жұмыс жасатамын.



Адамның биосферадағы ролі туралы қосымша мәлметтерді ғаламтордан іздеу арқылы кластер жасайды. Дәлелдейді. Қорғайды.

Топтық бағалау, геометриялық фигуралармен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, геометриядық фигуралар

Жаңа сабақты қолдану

15 минут

Оқулықта берілген жаңа тақырыпты оқытып, «Т» кестесі бойынша топтық жүмыс жасатамын.

Оқулықта берілген экологиялық проблемалар туралы тақырыпты оқып, плакатты алып ішкі жағына мәтінге қатысты ойды жазса, сыртқы жағын мәтінге қатысы жоқ ойды жазады. Неліктен жазғандарын дәлелейді. Қорғайды.

Топтық бағалау, геометриялық фигуралармен формативті бағалау.

Оқулық, плакат, маркер, геометриялық фигуралар, бағалау парақшасы


Жаңа сабақты қорытындылау

10 минут

«Стикердегі диалог» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекіту.

Түрлі-түсті стикерге сұрақтар жазғызып, өзара диалогтық қарым-қатынасқа түсіру.




Түрлі-түсті стикерде жазылған сұрақтарға жауап беріп, келесі топ ойларын жалғастырады. Бір-бірлерімен пікір алмасып диалогтық қарым-қатынасқа түседі.

Топтық бағалау, геометриялық фигуралармен формативті бағалау.

Түрлі-түсті стикерлер

4 минут

Топтық бағалау жүргіземін.

Геометриялық фигуралармен формативті бағалаймын.



Топ басшысы бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ мүшелерін бағалайды.


Топтық бағалау, геометриялық фигуралармен формативті бағалау.


Геометриялық фигуралар, бағалау парақшасы


4 минут

Рефлексия. «Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланыс стикерін тарату.

Үй тапсырмасын беру. Тест құрастыру.




Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, рефлексия парағына іледі.




Рефлексия плакаты,

Стикер


1. Жердің тіршілік қабығы:

А) гидросфера; В) литосфера; С) биосфера; Д) атмосфера
2.Биосфера терминін тұңғыш рет 1802 жылы кім енгізді?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет