Пәні:
|
Дүниетану
|
Бөлімі:
|
Менің туған өлкем
|
Күні:
|
01.12
|
Педагогтіңаты-жөні:
|
Сатымбаева Г
|
Сынып:2
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтыңтақырыбы
|
Қазақстан–меніңОтаным
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
|
2.1.3.2. Қазақстан картасынан өзоблысыңды,ірі өзендерді, қалалардыжәне ірі жолдардыкөрсету;
2.1.3.1.Өзіндік зерттеулер арқылы туғанөлкесініңкөрікті
жерлерінсипаттаужәнесуреттеу.
|
Сабақтың мақсаты
|
картадан Астана, Алматы, Тараз, Шымкент қалаларын көрсетеді
картадан Ертіс, Жайық, Сырдарияя өзендерін көрсетеді
өзі тұратын ауылы жайлы мәлімет жинап айтады
|
Құндылықтар
|
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушыныңәрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (2мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушылардытүгендеу.
Психологиялықахуалорнату.
«Үшқадам» әдісі
1.Көңіл – күйімізқандай? (қолбұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарыңқалай? (шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарыңқандай? (басбармақкөрсету)
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді
Тамаша!Керемет!
Ғажап!
|
|
|
Сабақтыңортасы
(5 мин)
11 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру
Партада дұрыс отырудың ережесін құрастыр.
Дескриптор:
-ереже құрастырады (1б)
«Ой қозғау»
«Менің Отаным», «Менің туған өлкем»
Осы ұғымдар арасындағы айырмашылықты табыңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Карта» әдісі
Картаға қара.
Картадан Каспий теңізі мен Алтай тауын көрсет.
Картадан Ертіс, Жайық, Сырдарияя өзендерін көрсет.
Картадан Астана, Алматы, Тараз, Шымкент қалаларын көрсет
Дескриптор:
- картадан Каспий теңізі мен Алтай тауын көрсетеді(1б)
- картадан Ертіс, Жайық, Сырдарияя өзендерін көрсетеді(1б)
- картадан Астана, Алматы, Тараз, Шымкент қалаларын көрсетеді(1б)
|
Партада дұрыс отырудың ережесін құрастырады
Екі ұғым арасындағы ұқсастық пен айырмашылық туралы ойын айтады
1.картадан Каспий теңізі мен Алтай тауын көрсетеді
2.картадан Ертіс, Жайық, Сырдарияя өзендерін көрсетеді
3.картадан Астана, Алматы, Тараз, Шымкент қалаларын көрсетеді
|
Мадақтау
Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай)
|
Оқулық
45 бет
|
7 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2 – тапсырма Жеке жұмыс
«Менің мекенжайым» әдісі
Сен тұратын ауыл қай обылыста орналасқан? Жаз
Астан мен Алматыға ауылыңнан қалай жетуге болад? Жаз.
Дескриптор:
-тұратын ауылы қай обылысқа жататынын жазады(1б)
-Астанаға өз ауылына қалай баруға болатынын жазады(1б)
- Алматыға өз ауылына қалай баруға болатынын жазады(1б)
«Шеңбер жасап жүреміз»
Бейнекөрініс ұсынылады
|
1. тұратын ауылы қай обылысқа жататынын жазады
2.Астанаға өз ауылына қалай баруға болатынын жазады
3.Алматыға өз ауылына қалай баруға болатынын жазады
Балалар жаттығу жасайды
|
«Комментарий» арқылы
|
Таратпа
қаламсап
https://youtu.be/tZgdO3VRt18
|
Сабақтыңсоңы
11мин
|
3-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Галереяны аралау» әдісі
Өзің тұратын ауылың жайлы мәлімет жинап айт.
Суретін сал.
Атаулы көшелерін ата.
Дескриптор:
-ауылының мәдени орындарын атайды(1б)
-атаулы көшелерін атайды(1б)
-ауылының атақты адамдарын айтады(1б)
|
1. ауылының мәдени орындарын атайды
2.атаулы көшелерін атайды
3.ауылының атақты адамдарын айтады
|
«Комментарий» арқылы бағалау
|
А3
Түрлі –түсті маркер
|
Рефлексия
7 мин
|
«Білім заряды» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4)
Үйге тапсырма
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарий»
арқылы
|
Зарядтар,
«Білім заряды» таратпасы
|