Пәні:
|
|
Бөлімі:
|
Жер және ғарыш
|
Күні:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып:2
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қыстан кейін неліктен көктем шығады?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.4.3.1 негізгі уақыт өлшем бірліктерін ажырату;
2.1.2.1 «ақпарат көзі» ұғымын жəне оның зерттеу жүргізудегі маңызын түсіндіру.;
|
Сабақтың мақсаты
|
Күн мен түннің, жыл мезгілдерінің неліктен ауысатынын білесің.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (2мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
-Біздің дене мүшелеріміз қалай сөйлейді ?
Басымыз қалай сөйлейді ?
(ия,ия,жоқ.жоқ)
Иығымыз қалай сөйлейді ?
(білмеймін ,білмеймін)
Ал, қолымыз қалай сөйлейді?
(сәлем ,сәлем ,сау бол, сау бол)
Бас бармағымыз қалай сөйлейді?
(жақсы ,жарайсың, ойлан )
Аяқтарымыз қалай сөйлейді?
(топ,топ,топ)
|
.
Оқушылар бірге қимыл жасап айтады
|
Қолдау
|
Психологиялық ахуал орнату
|
Сабақтың
ортасы
( 5 мин)
10 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру
Өз ғаламшарыңды «ойлап тап». Оны сипатта.
«Ойлан тап «
Суреттерге ортақ нәрсені тап.
Уақыт не үшін қажет деп ойлайсың?
-
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Күн мен түннің, жыл мезгілдерінің неліктен ауысатынын білесің.
Ұжымдық жұмыс .
Тапсырманы орында
Аспан денелерін бақылау арқылы адамдар қандай уақыт аралығын анықтады?
Оқулықпен жұмыс .
Түртіп алу .
|
Ғаламшар ойлап табады оны сипаттап жазады
Ортақ нәрсе уақыт екенін айтады .Уақыттың не үшін қажет екенін айтады
Күн мен түннің, жыл мезгілдерінің неліктен ауысатынын біледі .
Аспан денелерін бақылау арқылы адамдар қандай уақыт аралығын анықтайтынын айтады
Оқулықпен жұмыс жасайды .
|
Дескриптор
- Ғаламшар ойлап табады оны сипаттап жазады (1б)
Мадақтау
Жарайсың !
Тамаша !
Жарайсың!
Дескриптор :
- Аспан денелерін бақылау арқылы адамдар қандай уақыт аралығын анықтайтынын айтады 1б
-
-
Қалыптастырушы бағалау :
Бас бармақ
Мадақтау
Жарайсың !
Тамаша !
Жақсы !
Тамаша!
|
Уақыт суреттері
Оқулық
Слайд түсіндірме
Оқулық
Слайд түсіндірме
|
11 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
Топтық жұмыс .
«Анықта « әдісі
Жыл мезгілдерінің, күн мен түннің нақты алмасу себебін анықта. Өз болжамыңды ұсын.
Жұптық жұмыс
«Жұптас,бөліс» әдісі
Теллурийдің көмегімен Жердің қозғалысын бақыла. Қорытынды жаса.
ӨЖ : Суреттерді пайдаланып, қанша уақыт өткенін болжа.
Жұмыс дәптері:
Анықтамаларды аяқтап жаз .
-Бос орындарды толықтыр .
Сөзжұмбақты шеш .
-Күнтізбе жасайды
«Шеңбер жасап жүреміз»
Бейнекөрініс ұсынылады
|
Жыл мезгілдерінің, күн мен түннің нақты алмасу себебін анықтайды . Өз болжамын ұсынады .
Теллурийдің көмегімен Жердің қозғалысын бақылайды . Қорытынды жасайды .
Суреттерді пайдаланып, қанша уақыт өткенін болжайды .
Жұмыс дәптері бойынша тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор :
-Өз болжамын ұсынады 1б
-Қорытынды жасайды 1б
- Суреттерді пайдаланып, қанша уақыт өткенін болжайды 1б .
Бас бармақ арқылы бағалау
Дескриптор :
- Анықтамаларды аяқтап жазады 1б
-Бос орындарды толықтырады 1б
Сөзжұмбақты шешеді 1б.
Қалыптастырушы бағалау :
Мадақтау
Жарайсың !
Тамаша !
Жақсы !
Тамаша!
|
Слайд түсіндірме
Оқулық
https://youtu.be/tZgdO3VRt18
|
Сабақтың
соңы
10 мин
|
Саралау тапсырмасы :
Функционалдық сауаттылық
Жылдың негізгі өлшем бірліктерін ата.
2. Күн мен түннің ауысу себебін айт.
3.Сөйлемді толықтыр: Жерді Күнді айнала қозғ алуына байланысты … … ауысады.
ЕБҚ оқушыға тапсырма :
Күн мен түннің ауысу себебін айт
|
Жылдың негізгі өлшем бірліктерін атайды
Күн мен түннің ауысу себебін айтады.
Сөйлемді толықтырып жазады .
|
Дескриптор :
- Жылдың негізгі өлшем бірліктерін атайды 1б
- Күн мен түннің ауысу себебін айтады .1б
Қалыптастырушы бағалау :
Мадақтау
Жарайсың !
Тамаша !
Жақсы !
Тамаша!
|
Оқулық
Дәптер .
Қалам
|
Рефлексия
5 мин
|
8-тапсырма . Үстелдің үстіне қоятын күнтізбе жаса
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды
|
Кері байланыс :
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?
Бүгінгі сабақта не үйрендің ?
Қорытынды бағалау .
ҚБ : 1-10 б жүйе
|
Қорытынды бағалау
|