Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата05.12.2023
өлшемі1,17 Mb.
#134460
түріБағдарламасы

Пәні:

Математика

Күні:

29.11.2023

Бөлім:

3В бөлім. Көбейту және бөлу. Есептер

Педагогтің аты-жөні:



Бекбаулова Данэля

Сынып: 2



Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көбейту. Тиімді тамақтану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1 – Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысын табу, бөлуді – заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну



Сабақтың мақсаты



2.1.2.1 – Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысын табады

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Блиц кездесу”

Жұптасып бір-біріне жақсы қасиеттерін айтады

Мадақтау




Сабақтың ортасы
25 мин

Сергіту сәті


5 мин

Сабақты қорыту


5 мин

Кері байланыс 5мин



Балалар, біз бүгін сендермен жаңа тараумен танысамыз. Бұл геометриялық фигуралар. Сендер қандай геометриялық фигураларды білесіңдер? Енді олардың ауданын табуға үйренеміз

Тақырыпты ашу


Оқушыларға сурет бойынша сұрақтар қойып, көбейту амалын қосу амалының негізінде түсіндіру

Көбейтудің компоненттерін түсіндіріп, мысал келтіру







Саусақ жаттығуларын орындау, нейрожаттығу



ЕБҚ
Қосудың көмегімен үлгі бойынша есептейді. Көбейтудің көмпоненттерін атайды


7*3=7+7= 2*7
30*2 20*4
21*3 10*7
6*4 50*3






Осы тарауға дейін өткен геометриялық фигураларды атайды.
Сұрақтарға жауап беріп,
Көбейту амалымен танысады

Көбейтудің компоненттерімен танысады


Мұғалімнің көмегімен сабақтың басында талқылаған тапсырманы еске түсіріп, есепті шығарады. Көбейтудің компоненттерін атайды
Мұғалімнің артынан нейрожаттығуларды қайталайды

Мектеп асханасына неше кг арпа жармасын әкелгенін анықтайды


Қосудың көмегімен үлгі бойынша есептейді


Қосуды көбейтумен алмастырып, есепті шығарады.

Тақырыптың түсінгені бойынша кері байланыс береді



Мадақтау
Дескриптор:
Бірдей сандардың қосындысын көбейту амалы арқылы жазуды біледі
«От шашу» әдісі

Жарайсың!


Дескриптор:
Көбейтудің компоненттерін біледі

«От шашу» әдісі


Дескриптор:
Көбейту амалын бірдей қосылғыштар арқылы жіктей алады. Көбейтудің компоненттерін атайды.
Дескриптор:
Есептің берілгенін дұрыс жазады. Мектеп асханасына неше кг арпа жармасын әкелгенін анықтайды

Дескриптор;


Жеке жұмыс негізінде көбейту амалын бірдей қосылғыштардың қосындысы арқылы есептей алады. Көбейтудің көмпоненттерін атайды

Жұп-жұппен бір-бірінің есептеулерін тексереді.


Дескриптор: Қосуды көбейтумен алмастыра алады. Есепті тиянықты шығара алады



Оқулық

Оқулық
20б


Карточка(


үйде сол компоненттерді қайталау үшін)
Оқулық

https://youtu.be/h0lFL4i1OBA?si=1eS3JniwT-VYIfEV


Оқулық

Карточка
Оқулық


Кемпірқосақ, леп белгісі, сұрақ белгісі, бас бармақ, бантик және күлімдеген смайлик карточкалары




Пәні:

Математика

Күні:

29.11.2023

Бөлім:

Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Педагогтің аты-жөні:



Бекбаулова Данэля

Сынып: 2



Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есеп

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.1 – Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу; есепті шешу үшін тірек сұлбаны қолдану

Сабақтың мақсаты



Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдейді; есепті шешу үшін тірек сұлбану қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Еркін тыныс”



Мадақтау




Сабақтың ортасы
27 мин

Сергіту сәті


3 мин

Сабақты қорыту


5 мин
Кері байланыс 5мин

Балалар, бүгін аптаның қай күні? Ал қарашаның нешесі? Бүгін далада ауа-райы қандай екен?

Тақырыпты ашу


Балалар, біз осы кезге дейін қосу және азайту амалына байланысты түрлі есептерді шығаруды үйрендік. Енді мәтін есептермен танысып, оларды қалай шығару керек және дәптерге қалай жазу керектігімен үйренетін боламыз
Мәтін есеп дегенді қалай түсінесіңдер?

1-тапсырма





Ал енді берілген есепті дәптерімізге қалай қысқаша жазуға және сұлбасмын салуға болатынын үйренейік






2-тапсырма




ЕБҚ



3-тапсырма







Жасыл түс-сабақ түсінікті болды
Сары түс – біраз қиыншылықтар бар
Қызыл түс – мұғалімнің көмегі қажети

Сабаққа назар аудару негізінде сұрақтарға жауап береді

Мұғалімге назарларын аударып, сұраққа жауап береді


Ауызша есепті шығарып, жауабын айтады
Есептің бөліктерімен танысады
Есептің қысқаша жазылуымен танысып, бос ұяшықтың орнына сандарды жазып, сұлбасын салады

Мұғаліммен бірге берілген есепті оқып, қысқаша жазылуын дәптерге жазып, сұлбасын салып, шешуін табады.


Есепті дәптерге көшіріп, шешуін тауып, сұлбасын салады


Берілген есептің қысқаша жазылуын дәптерге жазып, оны шығарады. Сұлбасын салады


Сабақты қаншалықты түсінгеніне байланысты берілген кемені бояйды





Жарайсыңдар!
«От шашу» әдісі
Жарайсың!
Ауызша есепті шығара алады

Дескриптор;


Есептің қысқаша жазылуын біледі. Бос ұяшықтың орнына қажетті санды қояды. Есептің сұлбасын сала алады.

Жарайсың!


Дескриптор:
Есептің қысқаша жазылуын дәптерге жаза алады .
Сұлбасын салып, шешуін таба алады

Дескриптор:


Есептің шартын түсініп, шешуін табады. Сұлбасын салады

«От шашу» әдісі


Дескриптор:


есептің қысқаша жазылуын дәптерге жазып, оны шығарады. Сұлбасын сала алады
Жарайсың

Оқулық

Оқулық

Оқулық

Оқулық

карточка



Оқулық
Карточка
Жасыл, сары және қызыл түсті қарындаштар


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет