Бекітемін: Мұғалімнің аты-жөні



Дата31.03.2023
өлшемі374,9 Kb.
#77848
түріСабақ

Бекітемін:

Мұғалімнің аты-жөні:

Атраубаева Ж.Ж.

Пән/Сынып:

5 сынып

Күні:

29.03.2023

Тарау немесе бөлім атауы:

5.4А Пайыз

Сабақтың тақырыбы:

Санның пайызын табу

Оқу мақсаты:

5.1.2.34
берілген санның пайызын табу;

Бағалау критериі:

  1. Берілген санның пайызын табады;

  2. Берілген пайызы бойынша санды табады;

  3. Пайызға байланысты мәтін есептерді шығарады.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут



Ұйым дастыру

Сәлеметсіздерме! Бүгін, Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
-Берілген санның пайызын табады; -Берілген пайызы бойынша санды табады; -Пайызға байланысты мәтін есептерді шығарады.
Үй тапсырмасын тексеру. №1103, №1106.
Бекіту сұрақтары.
1. Пайыз деп нені түсінесің? Оның мағынасы қандай?
2.Пайызды бөлшекпен не санмен жазудың алгоритмі
7. Бөлшекті не санды пайызбен жазудың алгоритмі
8. Пайызды білудің пайдасы бар ма? Себебін түсіндір
9. Пайыз есебі қай жерлерде қолданылады?

Сабақ мақсатымен танысады.

Үй жұмысын айтады.




Сұрақтарға жауап береді


Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов
Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл

8 мин

Жаңа сабақ

Санның пайызын табу үшін:

  1. Пайызды жай бөлшек немесе ондық бөлшекпен өрнектейміз;

  2. Берілген исанды осы бөлшекке көбейтеміз;

Санның пайызын табу үшін :

  1. Берілген санды 100-ге бөлу арқылы санның 1%-ын табамыз;

  2. Шыққан нәтижені пайыз санына көбейтеді;

1-тәсіл.
Мысалы,600 санының 13%-ын табайық.




2-тәсіл.
;

Сұрақтарға жауап береді

Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.



ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.


ҚБ: Шапалақ арқылы бағалайды

Слайд

20 мин

Тапсырмалар.

1-тапсырма
Пайызын табыңыз:
a) 24, 96, 114 сандарының 50 %-ын;
b) 36, 100, 232 сандарының 25 %-ын;


2-тапсырма
Пайызы бойынша санды (100 %-ын) табыңыз:
a) 10 %-ы 8,5; 12,7; 28;
b) 60 %-ы 72; 102; 114.


3-тапсырма
300 тонна жанармай дайындалды. Қаңтарда оның13,5% , ақпанда 19,5%. Жұмсалды. Ақпанда жұмсалғаннан қаңтардағыдан қаншаға көп?

№4.
1) 2)


3) 4)
Оқулықтан №1114, №1115, №1116, 1118

Тақырыпқа қатысты есептерді шығарады


ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалайды.

Дескриптор: -берілген санның процентін табады.


Дескриптор:
- Пайыз ережесін біледі.


Дескриптор: - пайызды ондық бөлшекке айналдырады,
-пайызды жай бөлшекке айналдырады.
.










Презентация
Интернет ресурстары
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов
Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл



7 минут

Соңы

Бүгінгі сабақта: -Берілген санның пайызын табады; -Берілген пайызы бойынша санды табады; -Пайызға байланысты мәтін есептерді шығарады

  • Рефлексия: 


  • Білемін

    Білдім

    Білгім келеді










  • Үйге тапсырма. №1117, 1120

Тақырыпты меңгергенін анықтау



Кері байланыс









Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет