|
Бөлімі: 2в сандар және заңдылықтар Педагогтің аты-жөні
|
бет | 1/4 | Дата | 17.02.2022 | өлшемі | 0,52 Mb. | | #25734 |
| Байланысты: 06-10 .12 .2021 матемматика
Бөлімі:
|
2В Сандар және заңдылықтар
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Ережепова М.Т.
|
Күні:
|
09.12.2021ж Математика
|
Сыныбы:1«Ә»
|
Қатысқандар саны:16
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
2,4,6, 8, 10 cандарының жартысы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
1.1.1.5** тәжірибе арқылы 2, 4, 6, 8, 10 заттың жартысын табу
1.4.2.2. бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептер, ребустар шешу
|
Сабақтың мақсаты:
|
-тәжірибе арқылы 2, 4, 6, 8, 10 заттың жартысын табады
-бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептер, ребустар шеше алады
| Сабақтыңбарысы:
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Қызығушылықты ояту
0-7
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап,
алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
|
Оқушылар мұғаліммен бірге санамақты айтады
|
|
Оқулық.
|
Cабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ
Ынталандыру
Мұғалім оқушылармен Қазақстанның қалалары туралы диалог бастайды. Біз қай қалада тұрамыз? Қазақстанның қандай қалаларында болдыңдар
|
Оқушылар өздері болған қалалар туралы әңгімелейді
|
Жұлдызшалар арқылы
|
Жұмыс дәптер
|
7-10
|
№1-тапсырманы орындауды ұсынады. Балаларға Қазақстан қалалары бейнеленген карточканы теңдей бөлуге көмектес.
Ол үшін 10 санының құрамын қайталауға болады.
Міне біз 10 карточканы теңдей бөлсек, әрбір бала
5 карточкадан алатынын анықтадық
|
Дескриптор
10санының құрамын айтады.
10=1+9
10=2+8
10=3+7
10=6+4
10=5+5
Жұп және тақ сандарды ажырата алады.
2, 4, 6, 8, 10 сандарының құрамын айтады
|
Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады
|
Асықтар
|
Мағынаны тану
5
|
Сергіту сәтті
|
Оқушылар бірігіп жасайды
|
Жұлдызшалар арқылы бағалау
|
|
15-20
|
2-тапсырма
Балалар Қазақстан қалаларының суретін салды.
Бояу құйылған банкаларды қалай теңдей бөлуге болатынын жаз.
Көк банкалар нешеу? (6)
6 санының құрамын кім айтады? (1+5, 5+1, 2+4, 4+2, 3+3)
Бояу құйылған банкалар теңдей бөлінгенде нешеуден болады? (3 және 3)
110 бет
|
Дескриптор
Бояу құйылған банкаларды қалай теңдей бөлуге болатынын жазады.
6=3+3
8=4+4
10=5+5
|
«Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.
|
Оқулық, дәптер.
|
20-25
|
110 бет
№3тапсырманы
топпен орындауды ұсынады.
«Кім жылдам» ойынын ойнатуға болады.
Оқулықтағы
|
Оқушылар бірігіп жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс
Дескриптор
Толық ондықтарды қосуды және азайтуды орындайды.
100-20=80 90-30=60 100-30=70
70+20=90
60+10=70 40+50=90
80+10=90 80-60=20
Суреттердегі 5 айырмашылықты табады.
|
«Оң көрші» әдісі арқылы әр топ көрші топтың жұмысын бағалайды
|
Оқулық жұмыс дәптер.
Оқулық, дәптер.
|
25-40
Саралау тапсырма
|
№4 тапсырма
Топпен орындауды ұсынады.
5 айырмашылықты тап. Бұл тапсырма оқушылардан мұқияттылықты, байқағыштықты талап етеді.
111 бет
Барлығы - 4
Жартысы -2
2+2=4
Барлығы - 6
Жартысы -3
3+3=6
Барлығы - 8
Жартысы -4
4+4=8
Барлығы - 10
Жартысы -5
5+5=10
|
Дескриптор
Топпен орындауды ұсынады.
5айырмашы
лықты табады . Бұл тапсырма оқушылардан мұқияттылықты біледі.
|
Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.
|
жұмыс дәптері
|
Рефлексия
40-45
|
Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша орындайды.
|
Кері байланыс
|
“Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау
|
«Еркін микрофон» әдісі
|
|
|
|
|
|
Бөлімі:
|
2В Сандар және заңдылықтар
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Ережепова М.Т.
|
Күні:
|
13 .12 .2021ж Математика
|
Сыныбы:1«Ә»
|
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Басқатырғыштар мен ребустар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
1.4.2.2** бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын
басқатырғыштар, есептер, ребустар шешу
1.1.3.4 ұзындық өлшембірліктерін см, дм олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру
|
Сабақтың мақсаты:
|
- бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын
басқатырғыштар, есептер, ребустар шешалады
-ұзындық өлшем бірліктерін см, дм олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіре алады
| Сабақтыңбарысы:
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Қызығушылықты ояту
0-7
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап,
алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
|
Оқушылар мұғаліммен бірге санамақты айтады
|
Смайлитер
|
Оқулық.
|
Cабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ
Сандарды қосу және азайту
|
Cандарды айта алады
|
Жұлдызшалар арқылы
|
5 cаны
Плакат
|
7-10
|
1-тапсырма
Бірінші сиқырлы шаршыны қарастырамыз.
Одан не байқадыңдар? (Апельсин, алмұрт, алма, яғни үш түрлі жеміс берілген)
Жолдар мен бағандар бойында жемістер қалай орналасқан? (Жолдар мен бағандар бойынша әрбір жеміс бір реттен кездеседі, яғни қайталанбайды
112 бет
Қылқалам әдісі
Дәптермен жқмыс
|
Дескриптор
Сиқырлы шаршылардағы көгөністердің орналасу заңдылығын анықтайды. Белгісіз көгөністі табады (Қызанақ
|
Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.
|
Дәптермен жұмыс
|
Мағынаны тану
10-15
|
Жаңаны қолдану
№2тапсырманы
Құрастыру заңдылығы мынадай: әр қатар мен әр бағандағы сандардың қосындысы бірдей, 10-ға тең.
Әр жолдағы сандарды қайталанбайтындай етіп орналастыру керек. Әр қатар мен әр бағандағы сандардың қосындысы 9-ға тең болады.
113 бет
|
Дескриптор
Басқатырғыштардағы фигуралардың орналасу заңдылығын анықтауды үйренеді.
Сиқырлы шаршыларға тиісті сандарды анықтайды
|
|
Оқулық, дәптер.
|
15-20
|
№3тапсырманы
Екі асқабақты қоссақ4 санын аламыз.
Асқабаққа қиярды қоссақ 5 санын аламыз.
Жауабы: Асқабақ -2, қияр – 3.
|
Дескриптор
Математикалық ребусты шешуді үйренеді
|
|
Оқулық, дәптер.
|
20-35
|
№4 тапсырма Жазылым
«Қылқалам әдісі» арқылы жазамыз
орындауды ұсынады. Көгөністерді көрсетілген себеттерге қалай бөліп салу керек?
10кг=5кг+5кг
9кг=3кг+3кг+3кг
|
Дескриптор Көгөністерді себеттерге теңдей бөліп салады
|
|
Оқулық, жұмыс дәптер.
|
35-40
Саралау тапсырма
|
|
|
Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.
|
жұмыс дәптері
|
Рефлексия
40-45
|
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
|
|
|
Бөлімі:
|
2В Сандар және заңдылықтар
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
.12.2021ж Математика
|
Сыныбы:
|
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Басқатырғыштар мен ребустар 54 саб
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
1.4.2.2** бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратынбасқатырғыштар, есептер, ребустар шешу
1.2.1.1cанды өрнектерді қосынды, айырма құрастыру,жазу, оқу жаырату
|
Сабақтың мақсаты:
|
- бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратынбасқатырғыштар, есептер, ребустар шешеді
-cанды өрнектерді қосынды, айырма құрастыру,жазу, оқу жаырата алады
| Сабақтыңбарысы:
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Қызығушылықты ояту
0-7
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап,
алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
|
Оқушылар мұғаліммен бірге санамақты айтады
|
Смайлитер
|
Оқулық.
|
Cабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ
Сандарды қосу және азайту
|
сандарын қосу кестесін айтады.
|
Жұлдызшалар арқылы
|
5 cаны
Плакат
|
7-10
|
1-тапсырма «Миға шабуыл» стратегиясы.
Әр мысалдағы үлкен сан жасырылған санды ата.
Сергіту жаттығуы
|
Дескриптор
Әрбір мысалдағы ең үлкен сан жасырылған жемісті анықтайды.
Бірге сергіту жаттығу жасайды
|
Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.
жұлдызша
|
Асықтар
|
Мағынаны тану
10-15
|
Есіңе сақта!
Бос орындпрға тиісті сандарды қой.
|
|
|
Оқулық, дәптер.
|
15-25
|
№2тапсырмада орындалады. Сиқырлы мысалды қарастырамыз. Одан не байқадың? 114 бет
суретпен жұмыс
|
Дескриптор
Сиқырлы мысалдардағы сандарды анықтап, амалдарды орындайды
|
«Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.
|
Оқулық жұмыс дәптер.
|
25-35
|
Мақсат қою мәселелік жағдаят.
Оқулықтағы
№3-тапсырманы топпен орындауды ұсынады. Бірінші мысалдың қалай құрылғанын түсіндіріңдер.
Екінші мысалдан нені байқадыңдар?
Өрнекті жазып, оның мәнін тап.
Өз шешіміңді түсіндір 114 бет
|
Дескриптор
Сиқырлы мысалдардағы сандарды анықтап, амалдарды орындайды.
Алма=10
10+алмұрт=30
Алмұрт=20
|
|
Оқулық, дәптер.
|
35 40
Саралау тапсырма
|
4- тапсырма Өзіндік жұмыс
Сиқырлы шаршыда қандай фигуралар берілген? (сопақша, үшбұрыш, тіктөртбұрыш)
Бір қатарда әр фигурадан нешеуден берілген? Білу
115 бет
|
Дескриптор
Екінші сиқырлы шаршы.
Бірінші бағандағы бос орында жасыл түсті дөңгелек орналасады. cанды өрнектерді қосынды, айырма құрастыру,жазу оқу жаырата алады
|
Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды
.
|
Жұмыс дәптері
|
Рефлексия
40-45
|
Бүгіггі сабағымыз несімен қызықты болды
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ДОІЖО:______________________________
Бөлімі:
|
2В Сандар және заңдылықтар
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
12 .2021ж Математика
|
Сыныбы:
|
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Тізбектер 55-сабақ
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
1.4.3.2 іс-әрекет және табиғат күйінің тізбектілігін анықтау/сандар, фигуралар, ойыншықтар,
түрлі түсті моншақтар тізбектерін құру және тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу
1.3.1.3 геометриялық фигуралардың үшбұрыш, шаршы тік төртбұрыш
|
Сабақтың мақсаты:
|
-іс-әрекет және табиғат күйінің тізбектілігін анықтау/сандар, фигуралар, ойыншықтар,
түрлі түсті моншақтар тізбектерін құру және тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табады
- геометриялық фигуралардың үшбұрыш, шаршы тік төртбұрыш туралы айта алады
| Сабақтыңбарысы:
106
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Қызығушылықты ояту
0-7
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|