Бөлім
|
Буын және тасымал
|
Пәні:
|
Ана тілі
|
Күні:
|
|
Педагогтіңаты-жөні:
|
|
Сынып:1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Алматы метросы
Буын
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
|
1.2.7.1* мұғалімнің қолдауымен дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, суретті кітапша, энциклопедия) ақпарат табу
1.1.1.1мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу;
|
Сабақтың мақсаты
|
Мәтіннің мазмұныны бойынша бейнежазба көру
Сөздегі буын санын анықтау
Буындардан сөз құрау
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушыныңәрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
(3мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Ыстық алақан»әдісі арқылы бір-біріне сәттілік тілеу
Топқа бөліну
«Атом - молекула » әдісі
Көлік түрлеріне бөлінеді 1-топ Машина
2-топ Самолет
3-топ Метро
Өткен сабақты пысықтау
«Шар ішіндегі сауал» әдісі
Шарларды жару арқылы оқушылар берілген сөздерді буынға бөледі.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Шаттық шеңберін жасайды
Топқа бөлінеді
Шарды жарады
|
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
8 мин
|
«Ребус шешу»
«Бейне ролик » көру
Сөздерді оқы
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Оқулықпен жұмыс
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Спиральді оқу» әдісі
Бейнежазба ұсыну
Мәтінді оқы.
Мәтін не туралы?
Дескриптор:
-мәтіннің мазмұнын айтады
|
Бейнежазба тамашалайды
1. мәтіннің мазмұнын айтады
|
Мадақтау
|
https://youtu.be/lr7Ecnh8MtE
Оқулық
1 –жаттығу
32,33–беттер
|
7 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
Жазылым
2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Анықта» әдісі
Өлеңді көшіріп жаз.
Алматы, Метро, мекен сөздерде ,тақтаға буынға бөліп жазу.
Дескриптор:
-өлеңді көркем жазады
-бірінші сөздегі буын санын анықтайды
-екінші сөздегі буын санын анықтайды
-үшінші сөздегі буын санын анықтайды
«Ұшты-ұшты» ойыны
|
Көркем жазады
1. өлеңді көркем жазады
2.бірінші сөздегі буын санын анықтайды
3.екінші сөздегі буын санын анықтайды
4.үшінші сөздегі буын санын анықтайды
|
«Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы
|
Оқулық
33- бет
2-жаттығу
Дәптер қаламсап
|
7 мин
|
Топтық жұмыс
1-топ Машина
3 – тапсырма
«Құрастыр» әдісі
Буындардан сөз құра.
Дескриптор:
-бірінші сөзді құрайды
-екінші сөзді құрайды
-үшінші сөзді құрайды
-төртінші сөзді құрайды
-бесінші сөзді құрайды
2-топ Самолет
«Пицца » әдісі арқылы
Көлік түрлерінің қайда жүретінін анықтап, жапсырады.
3-топ Метро
«Шығармашылық жұмыс »
Геометриялық фигуралар арқылы метро жапсырады.
Метро туралы өз ойларын айтады
Жеке жұмыс
Сөздер
|
Буын саны
|
Алматы
|
|
метро
|
|
мекен
|
|
Мәскеу
|
|
Бекет
|
|
Жұптық жұмыс
Әр жұпқа сөздер беріледі дыбыстық талдау жасайды.
|
Буындардан сөз құрайды
Пицца құрайды
Жапсырады
Кестені толтырады
Дыбыстық талдау жасайды
|
|
|
Сабақтыңсоңы
Рефлексия
7 мин
|
Кері байланыс
«Айналмалы шеңбер» әдісі
Сөз буынға қалай бөлінеді?
Сөздегі буын санын қалай анықтауға болады?
Бір буынды сөздер бола ма?
Қандай көлік түрлері бар?
Метро қандай көлік?
Алматы қаласы туралы не білеміз?
Бүгін не туралы өттік?
«Ай» әдісі
|
Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойынша кері байланыс жасайды
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Смайликтер
|