Цукпуццццццццццццкбілім беру ұйымының атауы Пәні: Қазақстан тарихы



Дата29.06.2023
өлшемі14,74 Kb.
#103761
түріСабақ
Байланысты:
Документ Microsoft Word


цукПУЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦКБілім беру ұйымының атауы
Пәні: Қазақстан тарихы
Бөлім: 9.2 Қазақстан «тоқырау» кезеңінде (1965-1985 жылдар)
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 9 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: 1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік- экономикалық дамуы. Зерттеу сұрағы: Не себепті 1965-1985 жылдар «тоқырау» кезеңі деп аталды?
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 9.4.2.1 өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау; 9.4.1.1 Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру
Сабақтың мақсаты «Тоқырау» кезеңіндегі өнеркәсіптің дамуын талдау және бағалау
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі//уақ
ыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Ұйымдасты
ру
Өзін-өзі
тексеру
Өткен
білімді еске
түсіру Б. Мұғалім презентация арқылы суреттер топтамасын көрсетеді. Оқушылар суреттерге қарап және бұрынғы білімдерін қолдана отырып, төмендегі сұрақтарға жауап береді. 1. Суреттің негізгі идеясы қандай? 2.Сурет бойынша қандай қорытынды шығара аласыз? 3. Сурет бойынша сабақтың тақырыбын болжай аласыз ба? Оқушылар сыныпта осы сұрақтар бойынша пікір алмасып, бір- бірінің жауаптарын мұқият тыңдап, бірін-бірі ауызша бағалай мадақта у Тақырыпты қ суреттер
М. Мұғалім оқушыларды жаңа сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен, сабақ мақсатымен және бағалау критерийлерімен таныстырады. Оқу мақсатына оқушылардың назарын аудартады. Керек болған жағдайда талқылау жүргізуге болады. Талқылау оқушылардың сабақ барысындағы нақты жетістікке жетуге негіз бола алады. алады. Сонымен қатар мұғалім оқушыларды жаңа тақырыпты анықтауға жетелейді.
Жаңа білім Мұғалім жаңа сабаққа қатысты қысқаша түсіндірме жүргізеді. Өткен тақырыптармен және бөлімдермен сабақтастықты ескере отырып, оқушыларға ауызша сұрақтар қойып отыруға болады. Оқушылар өздерінің бұрынғы білімдерін пайдаланып, «тоқырау», «реформа», сөздеріне анықтама беріп, сипаттай алады. Бір-бірінің жауаптарын тыңдап, пікір алмасып, өздеріне қосымша ақпараттарды түртіп алады. Білім алушыларға жаңа тақырыпқа қатысты мәтін үлестіріледі. Қабілеті төмен оқушыларға мұғалім қолдау көрсетіп, мәтін мазмұнынына қатысты ауызша сұрақтар қояды. Мәтінді мұқият оқып шыққаннан кейін тапсырмаларды орындайды. Оқушылар қалыптастырушы бағалауға арналған таратпа материалдардағы 1- тапсырма бойынша сөйлемдерді оқып, негізгі тұжырымды соңына дейін аяқтайды. Бұл тапсырма жеке жұмыс болғандықтан бір- бірінің материалдарын тексеру үрдісін ұйымдастыруға болады. 2-тапсырма бойынша оқушылар кесте толтырады. Тапсырма соңында ауызша талқылау жүргізіп, шағын пікір-талас өткізеді. 3-тапсырма кескін картаға нысандарды белгілеуге бағытталған. Мұғалім алдын-ала дұрыс жауаптарын дайындап қойған абзал. Оқушылар «Тоқырау жылдарындағы Қазақстан» атты бейне-ресурсты көреді. Көрсетілім алдында оқушылардың назарын аудару үшін 4-тапсырмаға сәйкес өнеркәсіптің күшті және әлсіз жақтарына қатысты ақпараттарды өздерінің дәптерлеріне түртіп алу үшін тапсырма беруге болады. Көріп болғаннан кейін мұғалім өнеркәсіпке қатысты бірнеше ауызша сұрақтар қояды. Бір-бірінің жауаптарын тыңдап, еске сақтауға тырысады. Оқушылар бейне-ресурстағы негізгі мәілметтерді пайдалана отырып, 4- тапсырманы орындайды.Яғни SWOT талдау кестесін толтырып, әлсіз жақтары мен Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Қазақстандағы кәсіпорындар орналасқан елді- мекендерді тауып, Қазақстан өнеркәсібіне әсер еткен факторларды анықтайды.Өз пікірлерін жазу кезінде нақты аргументтер мен фактілерді қолданады Оқушылар география пәнінен меңгерген білімдерін қолдана алады. Талқылау барысында ортақ жауапқа келіп, өздеріне ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан - жұдыры қ» «Жұлды зшалар» Тақырыпты қ суреттер

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет