«Еркінқала орта мектебі» Қысқа мерзімді (сабақ)



Дата07.10.2024
өлшемі16,75 Kb.
#147074
түріСабақ
Байланысты:
3.10-7-с.әд


«Еркінқала орта мектебі»
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бекітемін:

Бөлім:


III. Жиембет жырау. «Еңсегей бойлы Ер Есім»

Педагогтің Т.А.Ә.

Мутигуллина Гулсара Мергеновна

Күні:

03.10

Сынып: 7 «ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жиембет жырау. Жыр. Жыршы. Жырау. Толғау

Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары

7.1.2.1 әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау.

Сабақтың мақсаты

- шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдайды; -өз пікірін білдіреді.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру
кезеңі
Қызығушылықты ояту
8 мин



1.Оқушылармен амандасу, көңіл күйлерін сұрау, сабаққа сәттілік тілеу. 2. Үйге берілген тапсырманы тексеру: - «Күлтегін» жырының көркемдік ерекшелігі қандай? -Қандай бейнелеу құралдарын таптыңдар? -Бұл жырдың кейінгі ұрпақ үшін маңыздылығы қандай?
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.

Сұрақтарға жауап береді, пікірлерін білдіреді.
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлерімен танысады.

«Жарайсың!», «Жақсы!», «Талпын!» сөздерімен бағалау.



«Қазақ әдебиеті» оқулығы, Алматы, «Атамұра», 2017.



Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ
30 мин

1.Жиембет жырау Бортоғашұлының өмір жолынан мәлімет беріліп, кластер толтырылады. 2.Жыр, жыршы, жырау, толғау туралы әдеби-теориялық түсінік беріледі.
1-тапсырма Шығармадағы кейіпкерлерді анықтаңыз. Шығарма кейіпкерін адамгершілік тұрғысынан талдаңыз. Мысалдар келтіріп, ойыңызды дәлелдеңіз.



Жиембеттің өмір жолы мен шығармашылығынан мәлімет алады. Теориялық ұғымдарды түсінеді.
Шығармадағы кейіпкерлер Жиембет пен Ер Есімнің тұлғалық болмысын танытатын үзінділерді іріктейді, бойындағы қасиеттерін талдайды.


Дескриптор:
-автордың өмір жолы мен шығармашылы-ғын түсінеді-1; -теориялық ұғымдарды меңгереді-1..
- шығармадағы кейіпкерлер Жиембет пен Ер Есімнің тұлғалық болмысын танытатын үзінділерді іріктейді-4; -олардың бойындағы қасиеттерін талдайды-2. -өз пікірін білдіреді-2.

Оқулық, жазу дәптерлері


Сабақтың соңы
Қорытынды
Ой толғаныс.
Рефлексия
7 мин.



«Шығу парағы»
1.Бүгін не үйрендің?
2.Сабақ бойынша нені түсінбедің?
3.Келесі сабақта қандай мәселеге көңіл аудару керек?



-сабақтан не түсінгендерін айтады; - кері байланыс жасайды; -келесі сабаққа ұсыныс тастайды.



Білім алушылар сабаққа қатысына қарай 1-10 балл деңгейінде бағаланады.

Стикерлер


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет