Халилова Раийсам Адылжановна Күні



Дата19.10.2023
өлшемі0,92 Mb.
#119212
түріСабақ
Байланысты:
Апталық 2023


Қысқамерзімді жоспар

Бөлім:

Бөлім:2-бөлім Жолың болсын,жолаушы.
М.Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» өлеңі

Педагогтің аты-жөні:

Халилова Раийсам Адылжановна

Күні:

12.10.2023 ж

Сыныбы: 9Ә

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нәтиже сабақ.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.2.1 коммуникативтік жағдаяттарға байланысты сөйлеу этикеті формаларын дұрыс таңдай білу
9.3.4.1 мәтіндердің стилін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасау

Сабақтың мақсаты:

коммуникативтік жағдаяттарға байланысты сөйлеу этикеті формаларын дұрыс таңдай біледі.
мәтіндердің стилін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасайды.

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
5 минут

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау.
2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Оқушылар көңіл күйлерін,өздеріне деген сенімдерін арттыру мақсатында «Сиқырлы айна» ойынын ойнату.

Оқушылар көңіл күйлері,өздеріне деген сенімдері арттады.

«Мадақтау»
Жарайсың!
Керемет!
Тамаша!



«Сиқырлы айна»
ойыны


Топқа бөлу
5 минут

Топқа бөлу.
Көлік түрлері
«Ұшақ» пен«Пойыз» деп топқа бөлу.
Билеттер арқылы екі топқа бөлу



Көлік түрлері
«Ұшақ» пен«Пойыз» деп топқа бөлу.
Билеттер арқылы екі топқа бөлінеді.



«Мадақтау»
Жарайсың!
Керемет!
Тамаша!






Үй тапсырмасын сұрау

«Қалам» әдісімен үй тапсырмасын сұрау.
Оқушылардың қаламдарын жинап аламын.
Мұқағали Мақатаевтың «Біз ертең жол жүреміз» өлеңін жатқа сұраймын.

Оқушылар
Мұқағали Мақатаевтың «Біз ертең жол жүреміз» өлеңін жатқа оқиды.

Дескриптор
Жалпы- 1 балл
-өлеңді жатқа айтады-1б




Жаңа сабаққа кіріспе
5 минут


Топтық жұмыс
10 минут



«Мен сөйлеймін» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын
ұжымдық талқылау.
1-тапсырма. Жолға шығу,жолаушыға байланысты айтылатын ырымдар мен тыйым сөздерді оқы. Ырым туралы өз пікіріңді айт.


3-тапсырма. Аудиомәтінді тыңда. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер.
«Алматы метрополитені» видеоролик көрсету.
1. Алматы метрополитені - қандай нысан?
2.Ол -Орта Азиядағы нешінші метро?
3.Алматы метросы нені қысқартуға көмектесті?
4. Метроның ұзындығы –неше шақырым?

Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.


Аудиомәтінді тыңдайды. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
«Алматы метрополитені» видеоролик көреді.



Дескриптор
Жалпы- 2 балл
-Ырым туралы өз пікірлерін айтады-1б
Дескриптор
Жалпы- 2 балл
-сұрақтар құрастырады-1балл
сұрақтарға жауап береді-1балл

«Мен сөйлеймін» әдісі
Интербелсенді тақта
Алматы метросы - «ғасыр құрылысы»
Видеоролик

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
10 минут
Оқылым

5-тапсырма.
«Кім жылдам» ойыны
Мәтінді оқы.Мәтінге тақырып қой.
Мәтіндегі етістіктерге өзгелік етістің жұрнағын жалғап, сөйлемдерді оқы.

Оқылым Айтылым
Мәтінді оқиды.Мәтінге тақырып қояды.
Мәтіндегі етістіктерге өзгелік етістің жұрнағын жалғап, сөйлемдерді оқиды.



Дескриптор
Жалпы- 3 балл
-Мәтінді оқиды-1б
-тақырып қояды-1б
-сөйлемдерді оқиды -



Топтық жұмыс
5 мин





7-тапсырма. «Аквариум» әдісі
Балықтарға тірек сөздер жазылған, сол тірек сөздерді пайдаланып,сөйлемдерді толықтыру.
1931 жылдың 9 ақпаны, аудандық газет,орта мектеп,әдеби қызметкер, диктор,поэзия бөлімі,әдеби кеңесші.
Өзің оқитын мектептің 8-9 сынып оқушыларының арасында Мұқағали Мақатаев туралы білетіндерін анықтау үшін шағын сауалнама жүргізу.



Оқушылар балықтарға тірек сөздер жазылған, сол тірек сөздерді пайдаланып,сөйлемдерді толықтырады.
Өздері оқитын мектептің 8-9 сынып оқушыларының арасында Мұқағали Мақатаев туралы білетіндерін анықтау үшін шағын сауалнама жүргізеді.
Түсірілген видеороликті сыныпта талқылайды.

Дескриптор: Жалпы –1 балл.
- тірек сөздерді пайдаланып,сөйлемдер
ді толықтырады -1б

Дескриптор
Жалпы – 1 балл.
-видеороликты алқылайды-1б







Слайдтар
Ақ парақтар


Кесте

Сызбалар
Суреттер топтамасы





Сабақтың соңы
Рефлексия
Бағалау
5 минут


«Менің тақырып бойынша алған әсерім» кестесі
Жаңадан не білдің?
Не қиын болды?
Қай жұмыстарды қызыға орындадың?
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Балалар бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай еді? Мақсатымызға жеттік пе?


Үйге тапсырма

Зерттеуші мұғалімдер оұушыдан сұхбат алады.



Жеке жұмыс:
Оқушылар кестені толтырып ойларымен бөліседі.

Оқушылар өз ойларын айтып өтеді.




4-тапсырма



Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.



«Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесі





Тексерілді:

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет