Сабақтың тақырыбы: «Жанды және жансыз табиғаттағы қозғалыс»



Дата07.12.2022
өлшемі225,35 Kb.
#55664
түріСабақ
Байланысты:
табиғаттағы жанды зәне жансыз қозғалыс


Сабақтың тақырыбы: «Жанды және жансыз табиғаттағы қозғалыс».

Бөлім:

5.3 В Энергия және қозғалыс

Педагогтің аты-жөні:




Күні:

10.03.2022

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жанды және жансыз табиғаттағы қозғалыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.5.2.1- тірі және өлі табиғатта қозғалыстың маңыздылығына мысалдар келтіреді және түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Механикалық қозғалыс деп нені айтатынын біледі.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
3 мин.

Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасып, көңіл- күй сұрау, түгендеу.



Оқушылар орындарына отырады.

Бағалау парағы таратылады.

Слайд

Сабақтың ортасы
.

Сабақтың тақырыбын суреттерді көрсету арқылы ашу «3/1 әдіс»
1-Тапсырма
-Денелер қозғалысының себебін анықтайды




Дискриптор:
1.Жанды табиғат денелерінің қозғалысын атайды
2.Жансыз табиғат денелерінінң қозғалысын біледі

Жалпы - 3 балл



Тақырып бойынша интернет көздерін пайдаланып видеоролик көреді.
ДК экраны
5-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері




2-Тапсырма. Кестемен жұмыс.
Қозғалыстың табиғаттағы өзгеру және даму үдерісін сипаттау.

3 тапсырма. Вен диаграммасы.
Тірі ағза мен өлі ағзаның қозғалысын салыстыру


Дискриптор:
1.Қозғалыстың маңыздылығын біледі.
2.Теңіздегі қозғалысты сипаттайды
3.Жер астындағы қозғалысты анықтайды.

Дискриптор:


1.Тірі ағза қозғаласының айырмашылығын айтады
2. жансыз дененің қозғалысының маңыздылығын түсіндіреді.
3. Ағзалардың қозғалысын салыстырады

Дискриптор: Жалпы балл-3

Дискриптор: Жалпы балл-3





ДК экраны
5-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
7 мин.

«Бір ауыз сөз» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.
Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Жеке жұмыс:
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б.

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. СОнымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін
«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.








Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет