Қысқа мерзімді жоспары Бөлім Деректерді ұсыну Педагогтың аты-жөні



Дата16.10.2023
өлшемі18,2 Kb.
#116526

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Деректерді ұсыну

Педагогтың аты-жөні

Мамакова П.П.

Күні

12.10.2023

Сынып 10
ЖМБ

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

ПРАКТИКУМ. ЛОГИКАЛЫҚ ОПЕРАЦИЯЛАР (ДИЗЪЮНКЦИЯ, КОНЪЮНКЦИЯ,
ИНВЕРСИЯ)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Маңызды логикалық элементтердің мақсатын түсіндіру; конъюнктор, дизъюнктор, инвертор.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Логика және оның түрлерін анықтау

Көптеген оқушылар:

Ойлаудың негізгі формалары мен логикалық амалдарды
салыстыру

Кейбір оқушылар:

логикалық амалдарды өмірде қолдану

Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Жаңа тақырыпқа шолу
Өткен сабақты пысықтау: «Дүкен» әдісі
Үш топқа өткен тарау бойынша бес сұрақтан
дайындауды тапсырады. Мұғалім санау жүйесі туралы
деректерді карточкаларға жазып, араластырып, үш
топқа бес данадан таратады. Әр топ өз тақырыптары
бойынша мәлімет жинайды. Ол үшін дүкенге барып өз
тақырыптары туралы мәліметті іздейді. Сатушы сұрақ
қояды, сұраққа жауап беріп, тауарларын алып кетеді.
Жауап бере алмаса, тақырыптарын толықтыра
алмайды.
1. Екілік санау жүйесі
2. Сегіздік санау жүйесі
3. Он алтылық санау жүйесі
Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.




Сабақтың ортасы
35 мин

«Миға шабуыл» әдісі
- «Логика» дегеніміз не?
- Компьютер мен логиканың арасында қандай
байланыс болуы мүмкін?
«Джигсо» әдісі
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін
ортада талқылайды.
Ауызша мадақтау, ынталандыру
1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі
Логикалық амалдарды Венн диаграммасы арқылы
салыстыру
Дескриптор:
- Логика және логикалық амалдарды анықтайды.
- Логикалық амалдарды салыстыра алады.
Медальдар арқылы бағалау
2-тапсырма.
- Төмендегі пікірлерді теріске шығарыңдар.
1. Бүгін театрда «Абай» қойылымы болады.
2. Жұп сандар жай сандар болады.
3. Самат өзіне берілген 5 тапсырманы да орындап
шықты.
4. Барлық мектептерде спортқа қызығатын
оқушылар табылады.
Дескриптор:
Логикалық амалдарды практикада қолдана алады.
Медальдар арқылы бағалау
3-тапсырма.
- Төменде қарапайым пікірлер берілген:
1) А={Монитор – ақпаратты қағазға басатын
құрылғы};
2) В={Принтер – ақпартты енгізетін құрылғы};
3) С={Процессор – ақпаратты өңдеуші құрылғы};
4) D= {Тінтуір – ақпаратты сақтау құрылғысы};
5) E={Сканер – ақпаратты компьютерге көшіріп
өткізетін құрылғы}.
- 1, 2, 3-кестелерді пайдаланып логикалық
амалдардың нәтижесін табыңдар.
1) (А^В) 2) (СD) 3) (А^В) 4) (В^С);
5) (А В) 6) (С^ D) 7) А 8) В .
Дескриптор:
Ақиқат кестелерін қолданып логикалық амалдардың
нәтижесін табады.
Оқушылар бағалау парағына балл қою арқылы бір-
бірін бағалайды.

Мұғалімді тыңдайды

Арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады

1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды



Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.



Жұмыс дәптері
Кесте



Сабақтың соңы
5 мин

Шағын тест
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі
Оқушылар сабақтан алған әсерін басбармақтарын
көрсету арқылы білдіреді.

Өзін-өзі бағалау.

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.



Плакат /слайд/


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет