Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Дата15.11.2023
өлшемі0,95 Mb.
#124035
түріСабақ


Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
7 жалпы білім беретін лицей орта мектебі_________________
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


Практикалық жұмыс
(сабақтың тақырыбы)
ИНФОРМАТИКА 7-сынып І тоқсан 26.10.2023

Бөлім

Желі және қауіпсіздік

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Әбділдә Айжан Сейсенбайқызы

Күні

26.10.2023

Сынып 7 (А,Ә,Б)

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Практикалық жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.4.1.1 пайдаланушы интерфейстердің эргономикалылығын бағалау

Сабақтың мақсаты:

Тарау бойынша шығармашылық сипаттағы тапсырмаларды орындап, қорытындылу



Сабақтың барысы:



Сабақтың жоспарланған кезеңдері/
уақыт

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


5 минут

Сәлемдесу, түгендеу.
Сыныпта көңілді ахуал орнату: «Айна» ойыны.

Миға шабуыл:


Leaningapps платформасындағы тапсырмаларды орындау

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
Сергіту сәтіне қатысады

Оқушылар сұрақтарға жауап береді



Мақтау, мадақтау сөздері

https://learningapps.org/view27461706

Сабақтың ортасы
35 минут

Практикалық жұмыс
«Қарапайым есеп»
Жеке жұмыс
1-тапсырма
3 Гбайт = ? Мбайт = ? Кбайт = ? байт
? Гбайт = 7168 Мбайт = ? Кбайт
1,5 Кбайт = ? байт = ? бит ?
Мбайт = ? Кбайт= ? байт
Дескрипторлар:
- Ақпараттың өлшем бірліктерін бірінен екіншісі ауыстырады


Жұптық жұмыс
2-тапсырма. Лазерлік принтер парақтың бір бетін секундына орта есеппен алғанда 7 Кбит/с жылдамдықпен басып шығарады. Парақтың бір бетінде 45 жол, бір жолда 60 таңба (1 таңба – 1 байт) болады деп санасақ, 20 парақ құжат қанша уақытта басылады? Нәтижені санның бүтін бөлігіне дейін дөңгелекте.
Дескриптор: Ақпарат өлшем бірліктерін пайдалана отырып есеп шығарады

3-тапсырма. 1-кестеде компьютердің ішкі жад түрлері берілген. 1-кестедегі жадтардың атауын, кескіні мен қызметтерін сәйкестендір.


Дескриптор: Ішкі жад атауларын кескіні мен қызметі бойынша сәйкестендіреді.


Оқулықпен жұмыс




Дәптермен жұмыс

Компьютердегі стандартты калькуляторды пайдалана отырып, есепті шығарады.


Компьютер құрылғыларын сәйкестендіреді








Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады

Оқулық
Компьютер

Сабақтың соңы
5 минут

Рефлексия: «БББ» кестесі

Оқушылар тақырып туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады

Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б.

Үйге тапсырма

42-бет. Тест тапсырмаларын орындау

















Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет