|
Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі
|
Пән:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Дата:
|
Класс: 4
|
Оқушы саны:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі
|
Бағдарламалау
|
Сабақтың тақырыбы
|
Салыстыру операторлары 1-сабақ
|
Бастапқы білім
|
● Оқушылар HTML негізгі тегтерін біледі.
|
Оқыту мақсаттары
|
Салыстыру операторларын пайдалану
|
Сабақтың мақсаттары
|
● Салыстыру операторын қолданып анимация жасау
|
Жетістік критерийлері (10-12 сыныптар) / бағалау критерийлері (7-9 сыныптар)
|
Салыстыру операторларын біледі
Салыстыру операторларын түрлерін біледі
Scratch ойын ортасында анимацияны жасайды
|
Тілдік мақсаттар
|
Терминдік сөздік: спрайт, блок
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Уақытты басқарудың маңыздылығы, информатика кабинетінде құрал жабдықты мұқият қолдану.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Пән
|
Кезең
|
Өнер
|
анимация жасау кезінде түстерді дұрыс қолдану
|
Дифференциация
|
Мұғалім диффиренциация ретінде күрделендірлген тапсырма беруі мүмкін
|
АКТ қолдану дағдылары
|
компьютер қолдану
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қауіпсіздік ережесін жұмыс барысында ұстану
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
1 мин
2 мин
2 мин
|
Ұйымдастыру уақыты.
Студенттердің қарсы алу.
Оқушылар суретке қарап сабақ тақырыбын анықтайды.
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерилерін жариялау
|
Презентация
Слайд 1-3
|
Сабақтың ортасы
5 мин
5 мин
20 мин
1 мин
|
Жаңа тақырып
-Салыстыру операторлары
-Салыстыру операторларының түрлері
Зерттеу жұмысы
Scratch бағдарламалау ортасында салыстыру операторларын қалай қолдану?
Практикалық жұмыс
Бала кинотеатрға жаңа фильмді көру үшін кинотеатрға келіп, бала кассадан билет сұрайды. Егер бала 16 жастан аз болса, онда кинотеатрда балаға рұқсат берілмейді әйтпесе ол кинотеатрға кіре алады.
Шағын математикалық (мысалы, 3 + 5 =?, 1 + 1 =? т.б.) ойын жасаңыз.
Салыстыру оперторларын дұрыс блокпен сәйкестендір
|
Слайд 4
Қосымша 1
Слайд 5
https://www.youtube.com/watch?v=wSuh5iOjujQ&t=2s
Қосымша 2
Слайд 6
Слайд 7
|
Сабақтың соңы
4 мин
|
|
Слайд 8
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?
Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар
болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?
|