1.1.1.2** біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру;
1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау;
Сабақтың мақсаты:
Сандардың қосындысы мен айырмасын құрастырады;
1 – ден 10 –ға дейінгі сандар қатарын құрастырады,
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтіңәрекеті
Оқушыныңәрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтыңбасы (3мин)
Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу.
Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем»
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин
«Ой қозғау» Суретке қара.
Суретте қай заттар тоғыз – тоғыздан бейнеленген?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
9 саны және цифрымен танысасың
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Сандардың қосындысы мен айырмасын құрастыр.
Дескриптор: -сандардың қосындысын құрастырады
-сандардың айырмасын құрастырады
Заттарды санап, салыстырады
1. сандардың қосындысын құрастырады
2.сандардың айырмасын құрастырады
Мадақтау
«Басбармақ»
арқылы бағалау
Оқулық
40-41 беті
№1,40 бет
9 цифрының суретіА4
Таратпа
Қаламсап
9 мин Сергіту сәті 2 минут
2- тапсырма Жеке жұмыс «Сана, салыстыр, жаз» әдісі Заттарды сана. Олардың санын салыстыр және жаз.
Дескриптор: - заттарды санайды
- санын салыстырады
- дәптерге жазады
«Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну
1. заттарды санайды
2. санын салыстырады
3. дәптерге жазады
жаттығуды қайталап жасайды
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау
Оқулық
№3, 41 бет
Таратпа
дәптер
қаламсап
https://youtu.be/by8NcRAsRAE
Сабақтыңсоңы 10мин
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Бос орындара тиісті сандарды ата. 10-нан 1-ге дейінгі сандар қатарын құрастыр.
Дескриптор: -бос орындара тиісті сандарды атайды
- сандар қатарын құрастырады
«Бағдаршам» әдісі (Бағалау) 1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.
«Комментарий» арқылы
8 + = 9 7 + = 9 6 + = 9 5 + = 9
+ 8 = 9 + 7 = 9 + 6 = 9 + 5 = 9
9 - = 9 - = 9 - = 9 - =
9 - = 9 - = 9 - = 9 - =
Пәні:
Математика
Күні:
Бөлім:
«Өзім туралы», «Менің мектебім»
Педагогтіңаты-жөні:
Сынып:1
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
9 саныныңқұрамы / Әліппесабағы
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру;
1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау;
Сабақтың мақсаты
Әр суретке сәйкес сандардың қосындысы мен айырмасын таңдап, мәнін есептейді
3 санын қосу және азайту жолдарын түсіндіреді
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтіңәрекеті
Оқушыныңәрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтыңбасы (3мин)
Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу.
Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем»
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.
https://youtu.be/O6vVv-Gg_GY
Сабақтың ортасы (4 мин)
10 мин
«Ой қозғау» Сөздердің қалай айтылатынын тыңда. Дауысты, дауыссыз дыбыстарды сана. Жазуларды түсіндір
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
9 санының құрамын анықтайсың
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Сұрақ - жауап» әдісі Сандардың құрамы бойынша сұрақ құрастыр.
Сұрақтарға жауап бер
Дескриптор: -сандардың құрамы бойынша сұрақ құрастырады
-сұрақтарға жауап береді
Дауысты,дауыссыз дыбыстарды санайды.
Мысалдарды есептейді
1. сандардың құрамы бойынша сұрақ құрастырады
2.сұрақтарға жауап береді
Мадақтау
«Басбармақ»
арқылы бағалау
Оқулық
42-43 беті
№1,42 бет
9 цифрының суретіА4
Оқулық
№2,43 бет
8 мин Сергіту сәті 2 минут
2- тапсырма Жеке жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Әр суретке сәйкес сандардың қосындысы мен айырмасын таңда. Оны есептеп, жаз.
Дескриптор: - суретке сәйкес сандардың қосындысын таңдайды
- суретке сәйкес сандардың айырмасын таңдайды
-мәнін есептеп,жазады
«Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну
1.суретке сәйкес сандардың қосындысын таңдайды
2.суретке сәйкес сандардың айырмасын таңдайды
3.мәнін есептеп,жазады
Жаттығу жасайды
жаттығуды қайталап жасайды
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі 3 санын қалай қосуға және азайтуға болады? Жазуларды түсіндір.
Дескриптор: -3 санын қосуға болатын жолын түсіндіреді
-3 санын азайтуға болатын жолын түсіндіреді
1. 3 санын қосуға болатын жолын түсіндіреді
2.3 санын азайтуға болатын жолын түсіндіреді
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»
Оқулық
№4, 41 бет
Рефлексия 7 мин
«Бағдаршам» әдісі (Бағалау) 1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.
«Комментарии» арқылы
Пәні:
Математика
Күні:
05.10.2022 жыл
Бөлім:
«Өзім туралы», «Менің мектебім»
Педагогтіңаты-жөні:
Жикеева Б.О.
Сынып:1 «А»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
10 саны / Меніңсыныбым
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру;
1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау;
Сабақтың мақсаты
Үлгі бойынша қосу мен азайтуға мысалдар құрастырады
суреттерді тиісті мысалдармен сәйкестендіреді
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтіңәрекеті
Оқушыныңәрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтыңбасы (3мин)
Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу.
Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем»
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.
https://youtu.be/O6vVv-Gg_GY
Сабақтың ортасы (4 мин)
10 мин
«Ой қозғау» Заттарды сана.Олардың санын 10- ға дейін толықтыр.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
10 санымен танысасың
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Үлгі бойынша қосу мен азайтуға мысалдар құрастыр.
Дескриптор: -суретке қарап қосу амалына мысал құрастырады
- суретке қарап азайту амалына мысал құрастырады
-мысалдардың мәнін есептейді
Заттарды санап, олардың санын 10 –ға дейін толықтырады
1. суретке қарап қосу амалына мысал құрастырады
2.суретке қарап азайту амалына мысал құрастырады
3.мысалдардың мәнін есептейді