Сабақ 12 Мектеп: Жаңақоныс жоббм күні



бет1/2
Дата01.08.2022
өлшемі0,57 Mb.
#38010
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
10-сынып күрделі функция 22.09.21ж


Бекітемін:

Сабақ 12

Мектеп: Жаңақоныс ЖОББМ

Күні:22.09.21ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:6

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Күрделі функция

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.1.7 - f(g(x)) күрделі функциясын ажырата білу және функциялар композициясын құру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үйренеді:
- күрделі функция ұғымы туралы түсінік алады және оларды құрады;
- екі функцияның композициясын табады;
- қарапайым есептер шығарады;
Көпшілік оқушылар үйренеді:
- күрделі функция ұғымы туралы түсінік алады және оларды құрады;
- екі функцияның композициясын құрады;
- орта деңгейдегі есептер шығарады;
Кейбір оқушылар үйренеді:
- екі немесе одан да көп функциялар композициясын құрады;
- жоғары деңгейдегі есептер шығарады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
5минут

Ұйымдастыру сәті
1.Оқушылармен амандасу.
2.Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерін анықтау үшін оқушыларға функциялар және оларды түрлендіруге байланысты тапсырмалар жазылған карточкалар беру.



Мұғаліммен амандасу, интербелсенді тақтаның көмегімен үй тапсырмасын тексеріп қатемен жұмыс жасайды
1.у= х3
2.у = (х+4)3

1.Берілген функциялардың формулаларын салыстырады
2. Ұқсастықтарын айтады
3. Айырмашылықтарын айтады
Сұраққа жауап бергеннен кейін мұғаліммен бірге сабақ тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерін анықтайды

Үш шапалақ әдісі

Слайд 1
оқулық

Негізгі бөлім Тақырыпты ашу
10 минут

Оқушылардың ұсыныстарын толықтырып, қорытынды жасау үшін g(x) – ішкі функция, f(t) – сыртқы функция екенін мысалдар арқылы түсіндіріп , y=f(g(x)) –күрделі функция болатынын айтамыз.
Мысал:

g(x)= – ішкі функция


f(t) = - сыртқы функция



берілген карточкалардағы функциялардан күрделі функцияны анықтап, ішкі және сыртқы функцияларды көрсетеді, жауаптарын негіздейді

Бағалау критерийлері:
-Күрделі функцияны дұрыс анықтаған.
-Сыртқы функция дұрыс табылған.
-Ішкі функция дұрыс анықтаған.



карточкалар





Есептер шығару
25минут

Оқушыларға жеке тапсырма беру

Тапсырма 1.


және функциялары x-тің барлық нақты мәндері үшін берілген. ,
f (g(x)) және g (f (x)) функцияларын табыңыз және ықшамдаңыз.

Тапсырма 2. күрделі функциясын жазыңыз және мәнін есептеңіз:


і) , ; f( u(-3)) -?
іі) , ; f(u( 2)) -?
ііі) , ; f(u( 49)) -?
Тапсырма 3.



Тапсырма

Графиктер

табыңыз.










Бағалау критерийлері:

-күрделі функцияны табудың алгоритмін білген;


-берілген 2 функция бойынша күрделі функция құрастыра алған.
-Ықшамдау дұрыс жүргізілген

Бағалау критерийлері:





  • күрделі функцияны табудың алгоритмін білген;

  • берілген 2 функция бойынша күрделі функция құрастыра алған.

  • Мәнін дұрыс есептеген.

Бағалау критерийлері:



  • Күрделі функцияның мәнін графиктік табу алгоритмін білген.

  • График арқылы мәні дұрыс анықталған.

  • График арқылы мәні дұрыс табылған.

Дайын жауаптар бойынша өзара тексереді




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет