Сабақ: Қазақ тілі
Кірме сөздердің
қолданысы
|
Мектеп:Сүйінбай атынлағы 143мектеп -лицей
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты- жөні:Досымбек Нұргүл Талғатқызы
|
Сынып: 5 а
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)
|
Кірме сөздер туралы білімдері артып, шығармашылықжұмыс жасайды
|
Оқу мақсаты
|
Барлық оқушылар:кірме сөздерді ажыратып, мысал келтіре алады
|
|
Басым бөлігі:кірме сөздерді біледі, қай тілден енгенін таба алады, өмірмен байланыстырады
|
|
Кейбір оқушылар:кірме сөздерді қолданып шығармашылық жұмыс жасай алады
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: Оқулықпен жұмыс істей алады.
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:сөйлем құрай алады, мәтін құрастыра алады
|
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:кірме сөздермен жұмыс
|
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
|
Сіз неліктен кірме сөз екенін айта аласыз ба?
|
Кірме сөзбен көнерген сөздің айырмашылығы неде? Кірме сөз бен жаңа сөздің қандай байланысы бар?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: жазылым, айтылым, оқылым
|
|
|
Алдыңғы тақырып
|
Кірме сөз
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
10 мин
|
Шаттық шеңберіне тұрғызып тақтада ілініп тұрған күн сәулесінің шуақтарын бір- біріне сыйлап, топқа бөлініп отырады.
Үлестірмелі кестелердегі сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасын қорыту.
Оқушылардың үйде жасаған үлестірме кестедегі сөздердің қай тілден енгенін айтып ,өзім үй тапсырмасын қорытындылаймын.
«Алақан,жұдырық» әдісі бойынша өзін-өзі бағалау
|
Стикерлер, магниттік тақта
|
Ортасы
25 мин
|
177-жаттығуды шарты бойынша орындатамын.
Мәтінді мәнерлеп оқу
Мәтіннен басқа тілден енген сөздерді теріп жазып, тақтаға орындайды
Қазіргі әншілер туралы өз ойларын айтады.
К. Байсейітова туралы мәлімет айтамын.
1-топ 179-жаттығуды шарты бойынша орындайды.
2- топ 180- жаттығуды шарты бойынша орындайды.
«Бағдаршам» әдісі бойынша топты бағалайды
|
Оқулық, А-3 плакаты, маркер, түрлі түсті бағдаршам
|
Аяқталуы
10 мин
|
1- топ Ішіне сыртына әдісі бойынша суреттерді орналастыру
2 - топ Ішіне-сыртына әдісі бойынша сөздерді бөліп жазады
«Басбармақ» әдісі бойынша бағалау
Оқушылар бағалау парағын толтырып, бағалап, үй тапсырмасын беремін.
Үйге тапсырма: 181, 182-жаттығу
|
Суреттер, плакат, желім
|
Қосымша ақпарат : Күләш Байсейітова туралы мәлімет
|
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Кері байланысқа кесте толтырады
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|