Сабақ: қазақ тілі Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 5 сынып



Дата25.11.2023
өлшемі134,56 Kb.
#127418
түріСабақ
Байланысты:
sabaq-kz attachment aza-tl-5-synyp-mzh 2


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

САБАҚ: қазақ тілі

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5 сынып

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім атауы

4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі

Сабақтың тақырыбы

№ 2 сабақ. «Қазақстанның қызыл кітабы»

Сабақтың түрі

Жаңа тақырып

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсатт
ары

Т/А1-тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау.
ӘТН3.Синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: 1) Тақырыпты иллюстрациялар арқылы болжайды;
2) Синонимді ажыратады
Көптеген оқушылар: 1) Болжауда тірек сөздерді анықтайды;
2) Суреттерге ортақ тақырып ұсынады
Кейбір оқушылар: 1) Болжауына дәлел келтіреді, түсіндіреді;

Бағалау критеийлері

Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша:
тақырыпты болжау барысында өз ойын дәлелдейді

Тілдік міндеттер

Тақырыпқа байланысты тірек сөздер: қызыл кітап, сирек, қорғау, лашын, аң-құс, өсімдіктер, т.б.

Осыған дейін меңгерілген білім

Адам және табиғат

Пәнаралық байланыс

табиғаттану, дүниетану, экология

АКТ-мен байланыс

интерактивтік тақтадан таныстырылым, бейнематериал, кесте

Құндылықтармен байланыс

қоршаған ортаны қорғау, қамқорлық көрсету

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөз дер

Сабақтың басы
5 минут


Қызығушылықты ояту

  1. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.

  2. Үй тапсырмасын сұрау.

    Дескриптор:



    Үй тапсырмасы толық орындалған

    2 б

    Үй тапсырмасы жартылай орындалған

    1 б




    Көркем жазу

    1 б

  3. 1-тапсырма. Суреттер мен тірек сөздер бойынша бүгінгі тақырыпқа болжам жасау.

Тірек сөздер: жануарларға қамқорлық, жойылу қауіпі бар аңдарды қорғауға алу, табиғатты аялап, көркейту.


Кері байланыс. Жарайсыңдар!


  1. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийлерімен танысу.



Дескриптор

Балл

1

Суреттерге ортақ тақырып ойластырады



2

Тірек сөздерді қолданады







Сабақтың ортасы

35 минут


Мағынаны тану
Оқылым тапсырмасы:
2-тапсырма
А) Жұптық жұмыс. «Ойлан, Бірік, Бөліс» әдісі
Мәтінді оқып 2 ашық сұрақ қойыңдар. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз.
Б) Топтық жұмыс. Мәтін бойынша тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Қалай ойлайсыңдар, бұл кітаптың түсі неге қызыл?

  2. «Көздің қарашығындай қорғау» дегенді қалай түсінесіңдер?

  3. Суреттердегі «Қызыл кітапқа» енген аңдарды атаңдар. Олар туралы не білесіңдер? Ақпарат жинаңдар.

В) Жұптық жұмыс. Мәтінге жоспар құрыңдар.



Дескриптор

Балл

1

Мәтін бойынша 2 ашық сұрақ құрастырады



2

Күтпеген сұрақтарға жауабы тез, әрі орынды жауап береді.



3

Мәтін бойынша сұрақтарға нақты жауап береді



4

Мәтінге жоспар құрады



Кері байланыс. Жарайсыңдар, балалар!
Жазылым тапсырмасы. Жеке жұмыс.
3-тапсырма. Мәтіннен қою қаріппен берілген сөздердің синонимдерін жазыңдар, мағынасын түсіндіріңдер.
Кері байланыс.



Дескриптор

Балл

1

Синонимді анықтайды



2

Мағынасын түсіндіреді







Сабақтың соңы
5 минут


Рефлексия
«Күн көзі» әдісі.
Оқушыларға сары түсті қағаз беріледі. Оқушылар сабақ бойынша пікірлерін қағаздарға жазып, мұғалімге тапсырады.

Үй тапсырмасы. 6-тапсырма, 40-бет
«Шығу парағы» арқылы бағалау.
Мұғалім оқушыларға сабақ бойынша кері байланысын береді.



Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?
Жұмыстың барлық түрінде оқушылардың қабілеті мен тілдік деңгейлері ескерілді.


Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
Формативтік бағалау, жұптық бағалау

Пәнаралық байланыс: табиғаттану, дүниетану, экология
Қауіпсіздік ережелері:
АКТ-мен байланыс: интерактивтік тақтадан таныстырылым, бейнематериал, кесте
Құндылықтармен байланыс: қоршаған ортаны қорғау, қамқорлық көрсету.






Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет