Сабақ Бөлім: Демалыс мәдениеті. Мерекелер



бет1/6
Дата02.02.2023
өлшемі329 Kb.
#64724
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 19-сабақ

Бөлім:

Демалыс мәдениеті. Мерекелер

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Аналар мерекесі. Ардақты ана. Қуаныш.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу 3.3.2.1* шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманы дауыстап түсініп оқиды, өлең жаза алады.
Көптеген оқушылар: мәтіндегі сөздерді қолданып құттықтау хат әзірлей алады.
Кейбір оқушылар: дереккөзге сүйеніп, автордың шығармаларын атай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді.
Жаңа оқу материалын жариялау- «Сөзжұмбақ» әдісі:
-Оқулықтағы сөзжұмбақты шешіңдер.
-Осы нақыл сөзді қалай түсінесіңдер? Ойларыңды сурет түрінде ұсыныңдар.
-Қызылмен белгіленген жолақтағы ұғымға қатысты 5 сөз ойластырыңдар.
-Ал бүгінгі сабақта «Ардақты ана» өлеңін оқитын боламыз.

Жаттығу жасайды.

Топқа бірігеді.


Мәтінді тізбектей мазмұндайды
Сұрақтарға жауап береді.

«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!




Жаңа білім
15 мин

2 мин
7-1мин


Бекіту
15 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Тізбек» әдісімен орындалады.
А) «Ардақты ана» өлеңін мәнерлеп оқыңдар.
Ә) Автор туралы әңгіме.
- Әнуарбек Дүйсенбиев туралы не білесіңдер?
Б) Пікірлесу.
-Өлеңге сүйеніп жазыңдар және дауыстап оқыңдар.
Қандай ана?
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Автордың тағы қандай шығармаларын білесің?


Сергіту сәтінде ата туралы ән айтады.


(Д) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) «Қуаныш» мәтінін түсініп оқыңдар.
-Розаның анасына деген сыйлығы туралы пікірлеріңді білдіріңдер.
-Өздерің анаңа, жақындарыңа не сыйлар едіңдер?
Ә) Ашық хат.
Анаңа, жақындарыңа арнап, құттықтау хат әзірлеңдер. Үйренген сөздеріңді қосуды ұмытпаңдар.
Б) Өлең жазу.
-Өлеңге сүйеніп өздерің ана туралы шумақ құрап көріңдер.

- Өлеңді түсініп оқиды.

Ән айтып сергиді.


-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет