Сабақ Бөлім: Қоршаған ортаны қорғау



Дата02.03.2023
өлшемі80,57 Kb.
#71150
түріСабақ
Байланысты:
Әдебиет қмж


Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ


Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 66-сабақ

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Мұғалімнің аты-жөні

Жанжігіт М

Күні:14.02.2022




Сынып: 4ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мені қоршаған орта

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу

Сабақтың мақсаты

  • шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтайды;

  • автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Гүлмен тілек» әдісімен өтеді.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
- Сыйға алған гүлдің түріне қарай топқа бірігіп отырыңдар.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар.
Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі:
-Көпіршіктегі сөздер қай ғаламшарды сипаттайды?
-Осы сөздерді пайдаланып қоршаған орта туралы әңгімелеңдер.
- Олай болса, бүгінгі сабақта бізді қоршаған орта туралы шығармаларды туралы оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз.

Шеңберде тұрып бір-біріне тілек айтады, гүл сыйлайды.
Топқа бірігеді.
Сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді.



«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!

гүл
суреттері






Жаңа білім
15 мин

2 мин

Бекіту
15 мин



(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
А) Сөздікпен жұмыс.
Дарқан-жомарт, береген.
Ә)Автор туралы әңгіме.
-Автордың өмірбаянын оқып, әңгімелеп беріңдер.
Б) Мәтінмен жұмыс.
-Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқыңдар.
-Адам жер бетінде не жасай алды?
-Табиғат адамға не берді?
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Жердің жомарттығы туралы басқа не айта аласың?


Сергіту сәті – құстар үні.


(Д, Т) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) Талқылау.
-Өлеңдегі кейіпкер сияқты өздерің не өсірдіңдер?
Ә) Кестемен жұмыс.
Кестедегі сұраққа жауап береді, тапсырманы орындайды.

Б) Қорытынды.
-Біз адамдар табиғат алдында қарыздармыз дегенді қалай түсінесіңдер?
-Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндіріңдер.

- Тапсырма орындайды.

Құстар үнін тыңдап сергиді.


-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:
Сөздікті жазып, жаттайды-1балл.
-Автор туралы әңгімелейді-1балл.
- Өлеңді оқып, сұраққа жауап береді-2балл.
Дескриптор:
- Өзінің өсірген өсімдігі туралы әңгімелейді-2балл.
«Жер ана жомарт», «Жер ана дарқан» сөздерінің мағынасын салыстырады, мағыналас тіркес айтады-2балл.
Адамдар табиғат алдында қарыздар екендігі туралы әңгімелейді-1балл.
Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндіреді-1балл.

«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып
1-бөлім 2019ж
аудиожазба

Қорытын-ды
5 мин

Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: мәнерлеп оқу.

Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.

ҚБ қойылады.
Abj

21bcvfk






Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет