Сабақ Бөлім: Су тіршілік көзі Мұғалімнің аты-жөні



бет1/2
Дата19.05.2023
өлшемі406 Kb.
#95067
түріСабақ
  1   2

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 2-сабақ



Бөлім:

Су – тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Туристің қайда саяхаттағаны дұрыс?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.4.1 Қазақстанның барынша тартымды туристік нысандардың рейтингісін жасау.
3.1.4.3. түрлі дереккөздер негізінде табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді анықтау және бағалау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Қазақстанның барынша тартымды туристік нысандардың рейтингісін жасайды, табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді анықтап, сақтық шараларын айта алады.
Көптеген оқушылар: туристік нысандар жайлы жарналамалық плакаттар дайындай алады.
Кейбір оқушылар: өз өңіріндегі туристерді тартуға болатын нысандарды атайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

5 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:
-Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.
Раэлищнадамдардыңбгвдпщалғашқыпдпиужпдқоныстарышстндпкқашанаэлищжәнещщқалаймэлищнаэлпайдайищнаэболдылищн
- Қандай сөйлем шықты?
-Адамдардың алғашқы қоныстары дегенді қалай түсінесіңдер? Неліктен?
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда адамдардың табиғи жағдайларға байланысты орналасуын талдайтын боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
Топқа бөліну «Санау» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.

Тақырып ашады.


Топқа бірігеді.



Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.






Жаңа білім
15 мин
2 мин

Бекіту
18 мин





(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздік жұмысы.
Туристерді қызықтыратын нысан- привлекательный туристский объект-attractive tourist
Ә) Ой бөлісу.
Саяхат бағытын таңдаңдар. Оқушылардың әңгімесін тыңдап, ой бөлісіңдер.
Б) Суретпен жұмыс.
Суреттердің қайсысы тарихи-мәдени, қайсысы табиғи және тәуеп ету туристік нысандарына жатады?




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет