Сабақ: Әдебиет теориясы Күні



Дата08.06.2023
өлшемі122,73 Kb.
#99782
түріСабақ
Байланысты:
Әдебиет теориясы қмж


Қысқа мерзімді жоспар



Сабақ:

Әдебиет теориясы

Күні: 17.04.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Молдабекова Жасмина Таңатар Айниза

Оқу тобы: КЯЛ 19-3

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Драмалық шығарма ерекшеліктері
1.Драма тегінің табиғаты
2.Драма жанрының түрлері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Драмалық шығарманың ерекшеліктерімен танысады

Сабақтың мақсаты

  • Драмалық шығармалардың құрылымын анықтайды;

  • Драмалық шығарманың міндетін табады;

  • Драмалық шығармалардың жанрларын саралайды.

Бағалау критерийі

  1. Тақырып мазмұнын толық игеру;

  2. Берілген ақпараттар негізінде сұрақ қоя білу, сұраққа жауап беру.




Сабақ барысы



Сабақ кезеңі/
Уақыты



Педагогтің іс-әрекеті



Оқушының іс-әрекеті



Бағалау/
кері байланыс



Ресурс
тар

Сабақтың басы
15 мин.



1.Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
2. Жағымды ахуал қалыптастыру
3.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.
4.Тақырыпты ашу, оқушыларға түсіндіру.

1.Сәлемдеседі, түгелденеді;
2.Интербелсенді тақтада көрсетілген слайдпен танысады;

3.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.



Мадақ сөздер
«Жарайсың»
«Тамаша»
«Керемет»



Интербелсенді тақта



Сабақтың ортасы


Топтық жұмыс
15 минут

«Зерттейік әдісі»

Драманың жанрлық ерекшеліктері бойынша топқа бөлінеді.



Жазылым /айтылым
1-топ. Қаһармандық драма


2-топ. Саяси-әлеуметтік драма


3-топ. Тарихи-ғұмырнамалық драма

-берілген тапсырмалар бойынша бірлесе жұмыс жасайды, жауап береді.


Осы тапсырма арқылы оқушылардың жазылым/айтылым дағдысы қалыптасады.





Дескриптор
Білім алушы
-берілген тақырыптық тапсырма бойынша ақпараттарды жинақтайды, зерттейді;

-мазмұнын ашады.


Дескрипторлар негізінде өзара бағалау.
Тақырып бойынша қажетті деректерді ала алдық па?

ДК экран,


Тақырыптық слайд, постер, маркер .

Жұптық жұмыс
10 минут

«ПОПС формуласы» әдісі



« ПОПС формуласы» бойынша екі оқушы бүгінгі тақырып бойынша жұптық жұмысты орындайды.

Екі оқушы «ПОПС формуласы» бойынша 4 сөйлем құрап, өзара талқылау жасайды



Дескриптор Білім алушы
-берілген тақырып бойынша жұппен сөйлем құрайды ;
-құраған сөйлемдері арқылы бүгінгі тақырыптан не түсінгендерін айтады;

Дескрипторлар негізінде өзара бағалау.


-Бұл жұмыс бізге не берді?



Берілген әдіс бойынша парақшалар



Сергіту сәті
5 минут

«Нейрожаттығулар» сергіту сәті


Тақтаға суреттер ілінеді, оқушылар суретте көрсетілген іс-қимылдарды қайталайды



Ой толғаныс
Рефлексия
5 минут

«Жетістік сатысы» рефлекисясы

Тақтада көрсетілген «Жетістік сатысы» рефлексиясы бойынша сабақты қорытындылау:
-Білемін...
-Түсінемін...
-Қолымнан келеді...

Интербелсенді тақта


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет