Сабақ жоспары Бөлім атауы: 2-бөлім: Қазақтың Қанышы



Дата13.12.2022
өлшемі18,94 Kb.
#57095
түріСабақ
Байланысты:
М.Сәрсеке Қаныш Сәтбаев роман-эссенің өмір шындығы


Тексерілді
«Қазақ әдебиеті» пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім атауы:
2-бөлім: Қазақтың Қанышы

Мектеп:
Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия

Педагогтің аты-жөні:

Кунтаева М.А.

Сынып:

10 «А»

Күні

09.12.22

Сабақтың тақырыбы

М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссенің өмір шындығымен байланысы



Оқу бағдарламасы-на сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.2.1 шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысы

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын біледі.




Көптеген оқушылар: авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын табуға жұмыс жасайды.




Кейбір оқушылар: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын талдайды.




Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау



Ресурс-тар

Сабақтың басы
1 минут

Ұйымдастыру кезеңінде мақсат, тақырыппен таныстырылады.

Мақсат, тақырыппен танысады.




АКТ

20 минут

Үй тапсырмасын сұрау
«Алатау жотасында» бөлімдеріне талдау жасайды.

Бөліп берілген бөлімдер бойынша Үзінділерге талдау жасату, презентациялар тыңдалады.



Бөлінген бөлімдердің сюжеті бойынша үзінділерге талдау жасалады.
Презентацияларға жарияланымдар жасайды.
Жұптық жұмыс



Дескрип-тор
*Бөлімдер-ден үзінді алып шығармашылық жұмыс жазады.
*Шығармашылық жұмысты құрылымына сай жазады.
*Басты оқиғаларды
Презентациямен баяндайды
Бағалау.
«Ең үздік презента-ция иегерлері»
«Ең үздік үзінді авторы"
«Ең үздік шығармашылық жұмыс»
«Талабы таудай» атаулары-мен
өзара бағалау

Сұрақтар
М.Сәр-секе

«Қаныш
Сәтбаев»


Роман-эссе

Сабақтың ортасы
20 минут



Автор идеясы/ Өмір шындығы / Өнеге
кестесімен талдату

Автор идеясы
1.Кәсіби өміріндегі қиыншылықтар

Автор идеясы
2.Адам мінезіне ортаның әсері болатынын сездіреді.
Автор идеясы
3.Ұлттық жанашыры
4 сөйлем әдісімен қорытынды жасату

1.Шығармадағы конфликтер.
«Сайып келгенде, өмірін мансұқ етіп жүрген ісі-Үлкен Жезқазған мүддесін тоғышар шенеуніктердің ойына келгенін жасап, еріктерінше бопсалауына беріп қойып тыныш жүре алмасын түсінген.»
Өмірмен байланыстырап айтады.

Баянауыл,Ұлытау-Жезқазған,Мәскеудегі ортасы.


Шынайы, тұлғалық, адами болмысы.


Қаныштың әдебиетке құмарлығы, патриотизмі,
Әлемдік
деңгейдегі білімділігі.

1.Пікір
2.Дәлел


3Өнеге
4.Қорытынды



Дескрип-тор


*Шығармадағы автор идеясын түсінеді.
*Өмір шындығы екенін дәлелдейді.
*Өмірден мысалдар келтіреді.

Өзара бағалау



Ғаламтор

Функционал-дық сауаттылық дағдысын дамыту

Интерпретация, талдау, жинақтау, бағалау дағдыларын қалыптастыру.










Сабақтың соңы
3 минут

Рефлексия:

Білдім

Мен үшін қиын болды?

Білгім келеді













Романнан білгісі келетін ақпараттарды жазады.







1 минут

Үйге тапсырма: «Ұлытау жотасында» 2-5 - тарауларын оқуды жалғастыру.











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет